آموزش نصب بازی روی ps5

آموزش نصب بازی روی ps5

چندماه پیش بود که شرکت سونی نسل جدید کنسول محبوب خودش رو وارد بازار کرد. در طی این چندماه کاربران زیادی کنسول بازی پلی استیشن 5 رو خریداری کردن و مشغول استفاده از اون هستن. این کنسول امکانات زیادی داره و بازی های زیادی براش ارائه شدن. نصب بازی روی ps5 فرایندیه که ممکنه انجامش برای بعضیا سخت باشه اما تواین بخش حاجی بهت یاد میده که چجوری این کارو انجام بدی.

نحوه نصب بازی روی ps5

اول از همه باید دکمه وسط دوال سنس (DualSense) رو فشار بدی تا وارد منوی اصلی بشی.

نحوه نصب بازی روی ps5

از منوی اصلی یوزرتون رو انتخاب کنید و روی گزینه Switch User بزنید. بعدش  Add User رو انتخاب کنید.

سمت چپ گزینه Get Started رو پیدا کن و انتخابش کن.

تیک I Agree رو بزن که قوانین رو تایید کنی و بعدش گزینه Confirm رو انتخاب کن.

در بخش سمت چپ، اطلاعات اکانت که شامل ایمیل آدرس و رمز عبور میشه رو با دقت وارد کنید (توجه داشته باشید که پسورد به حروف بزرگ و کوچک حساس هست) و گزینه Sign In رو بزنید.

در این بخش میتونید حریم خصوصی اکانت رو تنظیم کنید.

  • اجتماعی و علنی = Social and open
  • بازیکن تیم = Team Player
  •  دوست متمرکز شده است = Frend Focused
  • انفرادی و متمرکز = Solo and Focused
  • تنظیمات فعلی خود را مرور کنید = Review your Current Settings

اگه حالت خاصی مد نظرت نست میتونی گزینه اول Scial and Open انتخاب کنی.

بعدش گزینه Review and Customize و بعد گزینه Apply رو بزنید. حالا بادی گزینه Confirm and Continue رو انتخاب کنی.

گزینه Confirm and Continue را بزنید. و OK کنید.

گزینه Do This Later رو بزنید. در این صفحه در صورت تمایل میتونید بازی مورد نظر داخل اکانت رو به لیست دانلود اضافه کنید، برای اضافه کردن کافیه بازی مورد نظرتون رو انتخاب کنید، گزینه Do This Later را بزنید. هنگامی که وارد اکانت شدید، در صفحه اصلی سمت راست بالا وارد بخش Settings بشوید. وارد بخش Users and Accounts بشوید. در این صفحه گزینه Other بزنید و وارد بخش Console Sharing and Offline Play بشید.

در این صفحه در صورتی که ظرفیت سوم هستید گزینه Disable را بزنید و در صورتی که ظرفیت اول یا دوم هستید گزینه Don’t Disable را بزنید و از بخش Game Library بازی مورنظرتون رو انتخاب کنید. هنگامی که گزینه Disable رو زدید با صفحه زیر مواجعه میشید سپس گزینه OK را بزنید. در صفحه اصلی با مراجعه به بخش Game Library میتونید بازی مورد نظر را جهت دانلود انتخاب کنید.

Game Library

پس از انتخاب وارد صفحه بازی میشید در این صفحه با زدن گزینه Download بازی رو به لیست دانلود اضافه کنید. با مشاهده نوتیفیکیشن بازی با موفقیت به لیست دانلود کنسول شما اضافه شده.

با زدن دکمه وسط دوال سنس، در منوی اصلی با رفتن به بخش Downloads/Uploads میتونید لیست دانلود و اپلود کنسول را مشاهده کنید و همچنین میتونید دانلود یا اپلودی رو شروع، متوقف یا کنسل و حذف کنید.

نکته : اگر در فکر نصب بازی ps5 بر روی هارد اکسترنال هستید، باید بگم که به خاطر محدودیت پهنای باند این هارددیسک ها، امکان نصب بازی ps5 روی آن ها وجود نداره. اما می تونید اقدام به نصب بازی PS4 بر روی هارد اکسترنال کنید و از طریق کنسول PS5 بازی های نصب شده را اجرا نمایید. برای این کار، فقط حافظه های M.2 مورد تایید شرکت سونی هست.

ارتقا بازی های PS4 به PS5

در بخش کتابخانه بازی یا Game Library این امکان فراهم است که بازی های مربوط به نسخه های ۳، ۴ و ۵ پلی استیشن را از یکدیگر جدا کنید. برای این کار با استفاده از فیلتری که در این قسمت قرار داره، نسخه مورد نظر خود را انتخاب کرده و میبینید که بازی های مربوط به نسخه های دیگر پلی استیشن ناپدید می شوند.

همچنین با امکاناتی که شرکت سونی در کنسول جدید خود فراهم کرده، می تونید برخی بازی های PS4 را به PS5 ارتقا بدید. برای این کار بازی مورد نظر را از کتابخانه بازی انتخاب کنید و روی گزینه Download بزنید. با این حرکت دانلود فایل بروزرسانی نصب بازی ps۴ آغاز می شود و پس از اتمام، بازی انتخاب شده به نسخه ۵ ارتقا پیدا می کنه.

نکته دیگری که باید حواستون بهش باشه اینه که اگر در قسمت منو، کنار نام بازی عبارت PS4 نوشته شده باشد، این معنی را می ده که از طریق ویژگی های بکوارد PS5 بازی اجرا می شه. اگر می خواهید نسخه ۵ بازی را تجربه کنید، به قسمت منو بروید و با انتخاب گزینه سه نقطه می توانید به نسخه ۵ بازی دسترسی پیدا کنید.

منبع:

https://www.playstation.com/

حاجی گیم
ارسال دیدگاه