آموزش کامل انتقال داده ها از ps4 به ps5

آموزش کامل انتقال داده ها از ps4 به ps5

چندماهی میشه که کنسول بازی پلی استیشن 5 وارد بازار شده. تا به امروز خیلیا این کنسول جذاب رو خریدن. بسیاری از این افراد جزو کاربرانی هستن که از نسخه قبلی این کنسول یعنی پلی استیشن 4 به نسخه جدیدش سوئیچ کردن. دغدغه ای که برای این دسته از کاربران وجود داره اینه که انتقال داده ها از ps4 به ps5 چجوریه؟ برای این کار چه مراحلی باید طی بشه؟ خب اگه میخوای جواب این سوالارو بدونی تا آخر این مطلب همراه حاجی باش.

شاید برات جالب باشه: مقایسه گرافیک ps4 pro با ps5

پیش نیاز انتقال داده های PS4 به PS5

قبل از اینکه انتقال داده های PS4 به PS5 رو شروع کنیدف نیاز هست که چندتا کار انجام بدین.

اول از همه مطمئن شید که به همون حساب PlayStation Network که در PS5 دارید استفاده میکنید وارد شدین.

بعد باید از بروز بودن نرم افزار در سیستم پلی استیشن 4 مطمئن بشید. برای این کار باید به بخش تنظیمات و سپس System Update Update برید.

در نهایت باید داده های Trophy رو با شبکه PlayStation همگام سازی کنید تا خیالتون راحت باشه که چیزی از دست نمیره. برای انجام این کار باید از صفحه اصلی PS4 به Trophies برید. گزینه های کنترلر کننده رو فشار بدین و Sync with PlayStation Network رو بزنید.

آموزش کامل انتقال داده ها از ps4 به ps5
آموزش کامل انتقال داده ها از ps4 به ps5

انتقال داده از طریق ابزار انتقال PS5

این اصلی ترین روش برای انتقال داده های PS4 به PS5 هست. توصیه میشه که از این روش استفاده کنیم چون مزایای زیادی داره و از همه مطمئن تره. برای شروع لازمه که هر دو دستگاه روشن باشن. مطمئن شید که هر دو تا کنسول به شبکه خانگش وصل هستن.

اگه میخواید بهترین نتیجه رو بگیرید باید هر دو دستگاه رو با استفاده از کابل های اترنت مخصوصی که دارن به خود روتر وصل کنید. یا اینکه میتونید کنسول ها رو ئبصورت وای فای به روتز وصل کنید بعد با استفاده از کابل اترنت پلی استیشن4 رو به پلی استیشن 5 وصل کنید.

در پلی استیشن 5 مسیر زیر رو طی کنید:

Settings > System > System Software > Data Transfer > Continue

آموزش کامل انتقال داده ها از ps4 به ps5
آموزش کامل انتقال داده ها از ps4 به ps5

ممکنه ازتون بخواد که ps4 موردنظرتون رو برای انتقال داده انتخاب کنید. البته در بیشتر موارد این درخواست رو نمیبینید ولی اگه یوقت پیش اومد بدونید که باید چیکار کنید.

بعد از این مرحله یه پیام میبینید که آماده شدن برای انتقال داده ها در ps5 رو نشون میده. بعد از دیدن این پیغام دکمه خاموش/روشن پلی استیشن 4 رو نگه دارید تا یه صدای بوق بشنوید.

حالا که هر دو سیستم همدیگرو شناختن باید داده های موردنظرتون رو برای انتقال از ps4 به ps5 انتخاب کنید. ابتدا می توانید ذخیره داده (save data) و به دنبال آن داده بازی (game data) را انتخاب کنید.

بهتون نشون میده که زمان برای انتقال داده های انتخابی چقدره. اگر اوکی بودین Start Transfer رو بزنید.

بعد از اینکه انتقال انجام شد، دستگاه رو مجدد راه اندازی کنید.

شاید برات جالب باشه: آیا دسته ps4 روی ps5 کار می کند؟ آموزش نحوه اتصال دسته ps4 به ps5

پخش دیسک های بازی PS4 در PS5

احتمالا میدونید که پلی استیشن 5 دو تا نسخه داره. نسخه اصلی داریو دیسک داره داره برای اجرای دیسک بازیها. اگر کنسول شما از نوع استاندارد هست، میتونید خیلی راحت یه دیسک ps4 وارد دستگاه کنید و مشغول بازی روی پلی استیشن 5 بشید. ولی باید حتما دوباره بازی رو در درایو ذخیره سازی نصبش کنید و بروزرسانی های موجود رو انجام بدین. اگر نسخه دیجیتال پلی استیشن 5 رو دارید، نمیتونید از این روش استفاده کنید.

بارگیری بازی های PS4 دیجیتال در پلی استیشن 5

در پلی استیشن 5 میتونید هر بازی دیجیتالی که در فروشگاه پلی استیشن دارید، دانلود کنید و بازی کنید و لذت ببرید. برای این کار اول از همه باید مطمئن بشید که در پلی استیشن 5 به همون حساب وارد شدین. بعد برید تو بخش کتابخانه بازی تا تمام عناوینی که بصورت دیجیتال به شما تعلق گرفتن رو ببینید. هر کدوم که دلتون خواست رو میتونید دانلود کنید. نصبش کنید و مشغول بازی بشید.

منابع:

playstation

tomsguide

کلیدواژه : Ps4PS5
نرگس شیدا
ارسال دیدگاه