بررسی بازی crash bandicoot 4

بررسی بازی crash bandicoot 4

Crash bandicoot 4 یه بازی با ظاهر کاملا زیبا و گیرا. سازندگان این بازی نشان داده اند که توی بروزرسانی نسخه جدید این بازی تونستن سه گانه ی اصلی زبان بصری رو به خوبی نشان دهند. این بازی به عنوان بازی کارتونی یکی از بهترین ها به حساب میاد که چشم هر گیمری رو به سمت خودش میکشه. استودیو حجم قابل توجهی از بازی رو ارائه داده. دیگه باید گیمرها بدونن که با کیمتی که از بازی ارائه میشه ، خیلی سخته که کیفیت بازی رو حفظ کنی و بازی تکراری نباشه برات. حالا همراه باش با من تا بیشتر بهت توضیح بدم.

بررسی بازی crash bandicoot 4
بررسی بازی crash bandicoot 4

عناصر بازی Crash bandicoot 4

توی این نسخه جدید بازی عناصر و محیط ها همه اون مواردی هست که توی بازی های قبلی هم دیده بودین. کاراکترهای بازی هم مثل نسخه های قبلی همون جذابیت و طراحی مدرن خودشون رو دارن. درسته که موسیقی با تمام جذابیتی که داره به بازی میخوره اما خب در بعضی از بخش های بازی مورد سلیقه بعضی ها قرار نگرفته. ولی در کل بازی اصل ریشه خودش رو حفظ کرده. این نسخه در واقع توی بخش هایی بروز شده که شاید اگه انجام نمیشد مخاطب نوجوان رو نمیتونست به خودش جلب کنه.

بررسی بازی crash bandicoot 4
بررسی بازی crash bandicoot 4

داستان بازی Crash bandicoot 4

همونجوری که از بازی Crash bandicoot 4 انتظار داری داستان این بازی در واقع پر شده از لحظات اغراق آمیز ، شوخی ها و سرگرم کننده های بی منطقی که همیشه هم توی حاشیه قرار میگیرن در کل به جذابیت کلی بازی اضافه میکنن. دوباره آکو آکو باید به کمک هم جهان رو از انتروپی و دکتر نئو کورتکس که قصد جان آنها رو هم دارن نجات بدن. توی این بازی به خاطر حفره فضا و زمان کرش وارد کلی محیط های جدید میشه و با کمک چهارتا ماسک قدرت باستانی جهان رو نجات میده.

اونایی که کرش باز هستن میدونن که نباید انتظارهای خاصی از داستان این بازی داشته باشن. ولی خب توی این نسخه از بازی گیم پلی در مقابل داستان بازی از جایگاه ویژه ایی برخورد داره. باید گفت که همه کات سین ها ، دیالوگ های بازی و تصویر کمدی بازی حکم کشش افزوده روی گیم پلی و چالش انگیز باحال هست. اما خب حتی بازیکن های قبلی هم با این بازی کلی میخندن و حال میکنن. لذت و سرگرمی توی بازی که باعث میشه همه بازیکن های بازی تجربه شیرین و خواستنی رو با همه وجودش حس کنه.

بررسی بازی crash bandicoot 4
بررسی بازی crash bandicoot 4

طراحی بازی Crash bandicoot 4

طراحی بازی Crash bandicoot 4 ساختاری شبیه به نسخه های قبلی خودش داره و همه اصل بازی رو حفظ کرده. جذابیت بازی اینجاست که بازی با گیم پلی و پلتفرمی که داره هیچ مانعی رو برای علاقه مندان خودش به وجود نمیاره. این بازی دوتا گزینه رترو و مدرن رو در خودش داره. اما بازی بیشتر برای حالت مدرن ساخته شده و داخل این حالت پر از چالش های هیجان انگیز و دشوار هست. اما دشواری های داخل رترو خیلی عذاب آور هست.

چالش هایی که توی حالت مدرن هست انقدر زیاد و دشوار که پشت سر گذاشتن اونا در واقع مثل پشت سر گذاشتن سه گانه اصلی هست. اما خب بعضی ها هم هستن که میگن حالت رترو هم باید مثل حالت مدرن پر از هیجان و چالش میبود. از نظر این افراد بازی نباید حول حالت مدرن پیش میرفت. توی حالت مدرن بعد از رسیدن به چک پوینت میتونی بی نهایت بار بمیری ولی برای ذخیره ی کامل باید همه مراحل رو بگذرونی. در کل که باید گفت بازی توی همه قسمت ها به ساختار اصلی خودش وفادار مونده و تغییر نکرده.

بررسی بازی crash bandicoot 4
بررسی بازی crash bandicoot 4

ساختار بازی Crash bandicoot 4

فکر نکن که بازی Crash bandicoot 4 یه بازی آسان به حساب میاد ، در واقع بازی ممکن بارها و بارها گیمر رو شکست بده. انقدر شکست ممکن زیاد بشه که هیجانت کلی بالا بره برای یه لحظه جشن گرفتن توی اون مرحله تشنه باشی. ساختار بازی جوری که به صورت منطقی مدام بازیکن رو به چالش میکشه. مثل یه بازی پازل که حسابی بازیکن رو وادار به فکر کردن میکنه. توی بازی باید فکر کنی که با توانایی های کدام شخصیت میتونی به مرحله غلبه کنی و پیروز بشی.

بررسی بازی crash bandicoot 4
بررسی بازی crash bandicoot 4

یه چیز جالب اینجاست که ممکن بعد چند ساعت که تجربه کسب کردی ، بازی توی بعضی از قسمت ها مجبورت کنه تا جوانب رو بسنجی باز. اینم یادت باشه که همچنان توی بعضی از قسمت ها شانس خیلی دست داره توی برنده شدنت. بخاطر همه این مسائل در خیلی از جاهای بازی ، بازیکن به چالش های شدید کشیده میشه و احساس تلاش برای پیروزی رو به شدت در بازیکن بیدار میکنه. تازه یه چیز دیگه هم هست اونم این که گیم پلی سریع و البته مفرح بازی باعث میشه که بعد از کلی شکست که میخوری بازم بخوای بازی کنی و برنده بشی.

خلق موقعیت بازی Crash bandicoot 4

بررسی بازی crash bandicoot 4
بررسی بازی crash bandicoot 4

Crash bandicoot 4 توی مینی گیم های بازی موقعیت هایی خلق میکنه. با پیشرفت در بخش هایی خاص و همچنین آزاد کردن بیشتر مراحل باعث میشه گشت و گذار مفصلی داشته باشی. این قسمت به شدن میتونه نظر گیمرهارو به خودش جلب کنه. بازی در واقع تلاش میکنه که گیمر رو مداوم درگیر خودش کنه و مرحله های بیشتری رو همش باز میکنه.

میتونی فقط مرحله رو بگذرونی و اصلا جعبه هارو نگیری ولی بازی نمیزاره با کار اضافی کردن پاداش دریافت کنی. بعضی از این پاداش هایی که میگیری برای شخصی سازی کاراکتر خودت هست و بعضی هاش هم که سبب زمان بیشتر توی گشت و گذار میشه. در آخر باید بگم این بازی به بهترین شکل ممکن بروز رسانی شده و در خدمت ارائه به بازیکن هست.

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه