بررسی بازی mortal kombat

بررسی بازی mortal kombat

درسته که بازی مورتال کامبت یه بازی قدیمیبه حساب میاد اما خب هنوز جایگاه خودش رو داره و کلی طرفدار. این بازی با حس حال خشن واقع گرایانه ایی که داره تونسته دل خیلی هارو ببره. این اسم که میاد کسی نمیتونه ازش چشم پوشی کنه و به راحتی از کنارش بگذره. در اینجا ما میخایم ویژگی هایی از نسخه جدید این بازی رو بهتون بگم و مورد بررسی قرار بدیم تا بیشتر راجبش اطلاعات داشته باشین.

شاید برات جالب باشه: تاریخچه بازی کال اف دیوتی

بررسی بازی mortal kombat
بررسی بازی mortal kombat

هرآنچه باید درباره بازی mortal kombat بدانید

ساختار بازی mortal kombat

باید گفت تغییراتی که در نسخه جدید این بازی داده شد مورد پسند بعضی ها قرار گرفت و بعضی ها هم ازش انتقاد کردن. البته که یه سری ها بر این باور بودن که حس و حال بازی تغییر کرده. اما باید گفت این بازی حتی با وجود ویژگی های جدیدی که داره ، اصالت خودش رو به خوبی حفظ کرده. از تغییرات این بازی میشه به سیستم کمبوها و گیم پلی بازی اشاره کرد که تغییرات خوبی داشته.

ممکن که مکانیزم بازی مثل نسخه های قبل باشه اما این بازی حس و حال خیلی بهتر و تجربه عالی نسبت به قبل داره. همون تجربه وحشیانه خشن تکه تکه شدن بدن توی این نسخه از بازی هم هست. بخش داستانی بازی جنبه ایی هست که انقدر بازی توی اون درخشید که همچنان فقط با ارتقاء دادن بازی به آن پرداختن و ادامه اش دادن. این بخش نسبت به قبل بیشتر سینمایی شده و نحوه انتقال بازی از میان پرده به مبارزات حالتی از همیشه بهتر و جذاب تر شده.

بررسی بازی mortal kombat
بررسی بازی mortal kombat

داستان بازی mortal kombat

بازی از اونجایی  شروع میشه که شیناک به دست ریدن در حال شکنجه شدن هست. اول فکر میکنی که همه چیز داره بر وقف مراد ایرثرلم میگذره اما کاملا در اشتباهی چون یه شخصیت منفی جدید به اسم کرونیکا به بازی اضافه شده است.

قدرت اصلی کرونیکا اینه که میتونه زمان رو دستکاری کنه. مثلا میتونه مبارزه دو جانی کیج یا تقابل دو جکس رو زمان هاشو تغییر بده و دستکاری کنه. درسته که بخش داستانی بازی  گیم پلی بازی خیلی طول بکشه 5 یا 6 ساعت هست اما اینجوری به نظر میاد که توی این مورد حتی زیاده روی هم کرده باشه. البته که بازی سعی کرده به خوبی شخصیت های کاریزماتیک و خفن خودش رو به خوبی با همه  نکات منفی و مثبتی که داره به بازیکن نشون بده.

بررسی بازی mortal kombat
بررسی بازی mortal kombat

شخصیت های بازی mortal kombat

شخصیت هایی مثل کلکتور و گراس شخصیت هایی جدیدی هستن که به این نسخه از بازی اضافه شدن. توی قسمت داستانی با این شخصیت ها آشنا میشین. درسته که این شخصیت ها قدرتمند به نظر میرسن اما انتظار این رو نداشته باشین که مبارزه های خیلی خفن رو ببینین.

البته که این شخصیت ها تهدید جدی به حساب نمیان توی بازی. تازه کرونیکا رو توی بازی به جای اینکه همش توی مبارزه ببینی بیشتر در حال رجز خوانی و تهدید میبینیش. البته در کنار همه این چیزها همان تقابل کلیشه ایی که روشن و تاریک هست رو به طور خیلی ساده میبینید.

در کل که باید گفت داستان این بازی نه خیلی خوب و عالی هست که بخواد شگفت زدت کنه و نه بد که دلتو بزنه ، در کل که میتونین داستان این بازی رو به راحتی و سادگی حدس بزنی. این نسخه از بازی تمرین خیلی خوبی میتونه باشه برای رقابت های جذاب و ورود به دنیای خشن و هیجانی.

شاید برات جالب باشه: داستان کامل بازی The last of Us 2

بررسی بازی mortal kombat
بررسی بازی mortal kombat

رقابت در بازی mortal kombat

خب تا همین الان هم تا حدودی با بخش داستانی بازی آشنا شدین و اطلاعاتی بهتون داده شده. البته که نباید یه بازی مبارزه ایی رو با بخش داستانیش خیلی قضاوت کرد. بخاطر شخصیت های بازی که شاید جذابیت خیلی زیادی هم نداشته باشه ، بخش رقابتی آنلاین بازی خیلی مورد توجه قرار نگیره.

خب این بازی حالت های جذابی برای کسایی داره که هم  دوست دارن تک نفره بازی کنن و هم دوست دارن چند نفره بازی کنن. در هر صورت این بازی دل همه رو به خودش جلب میکنه. حالت Towers of Time حالتی هست که توی اون همون برج های سردی که توی نسخه های قبل هم دیده بودین هست و میتونین برین مبارزه ایی رو داشته باشین اونجا. البته که قوانین وشرایط خاصی هم قرار داره.

بررسی بازی mortal kombat
بررسی بازی mortal kombat

این بخش در واقع یه چالش به حساب میاد که حتی میتونین به صورت آنلاین در اون به رقابت بپردازین. در ضمن پاداش های جذابی هم دریافت خواهی کرد. در کنار این حالت Klassic Towers هست که خیلی نسبت به نسخه های قبلی تغییری نکرده و همان برج های بی پایا و بقا رو داخل این بازی میتونی ببینی. این حالت همیشه یکی از حالت ها ثابت بازی مورتال کامبت به حساب میاد که توی همه نسخه های بازی میبینی و میتونی تجربش کنی.

همچنین میتونی توی این بازی با سوم شخص وارد بخش ماجراجویی بازی بشی و با صندوق هایی که بازمیکنی منابعی رو کسب میکنی. تازه اینم بگم که کلی رمز و راز در گوشه کنار این جزیره انتظار شما رو میکشه که یه قسمت جذاب و دوست داشتنی هست برای خودش. در آخر باید بگم که این بازی از محیط ها و مبارزه های متنوعی رو داره که بتونه به راحتی دل شما رو به سمت خودش میکشه.

منابع:

theguardian

polygon

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 4 دیدگاه
ارسال دیدگاه