بررسی resident evil village

بررسی resident evil village

یه جهان زامبی زده که ازهمون اولین نسخه رزیدنت ایول به ما نشان داده شد. حالا تا به اون روز کلی این جهان تغییر کرده و از راکون سیتی تا روستایی توی آفریقا رو در بر گرفته. این بازی در بین همه نسخه های فرعی و فعلی که بیرون داده ، بالاخره نسخه شماره دار خودش Resident Evil Village رو به بازار فرستاده است. این بازی که رزیدنت 8 هستش در واقع ادامه هفتش به حساب میاد. حالا فقط باید ببینیم شرکت سازنده چقدر توی این نسخه موفق بوده و تونسته نظر گیمرهارو به خودش جلب کنه.

شاید برات جالب باشه: مهم ترین دانستنی های بازی red dead

نگاهی به بازی resident evil village

فلش بک resident evil vilage

بررسی resident evil village
بررسی resident evil village

قبل اینکه بخوام از نسخه جدید رزیدنت 8 بهتون بگم ، بهتره یه فلش بک بزنیم به نسخه ی قبلی این بازی یعنی هفتش. کپکام وقتی که این بازی رو معرفی کرد ، یه سری تغییرات نظیر دوربین به اول شخص و همچنن حضور یه فرد جدید رو انجام داد.

البته که این تغییرات با ضد نقیض هایی رو به رو بوده. البته این انتقادها به جا بود چون وقتی یه بازی ریشه دار تغییر میکنه اولش قبول آنها برای هرکسی سخت هستش. اما باید این موضوع رو گفت که این بازی با همه تغییراتش بازم به یه خاطره تبدیل شده.

در هر صورت رزیدنت 7 با همه تغییراتش یه تجربه بی نقص بودش. یه سری بخش های جدید در این نسخه بازی بود در کنارش یه سری بخش های دیگه با همون اشتباهاتش وجود داشت. اما یه امیدی به آینده آن بود. حالا همان امید توی رزیدنت 8 دیده میشه ، البته بیشتر همون اصل و ریشه نسخه قبلی هست که یه جورایی امضاء بازی به حساب میادش ، و بودنشان توی بازی تاثیر گذاره.

داستان resident evil vilage

بررسی resident evil village
بررسی resident evil village

Resident Evil Village بعد از همه اتفاق هایی که توی نسخه قبلی افتاده اتفاق میافته. توی این بازی اول شخص به همراه همسرش میا و دخترش زندگی آرامی داره. اما این آرامش که کوتاهه با دزدین دخترش ایتن از بین میره.

همین اتفاق باعث میشه تا ایتن وارد یه روستا که از همون اول بوی مرگ میده باز بشه. داستان بازی سر راسته. اول باید توی روستا یه چرخی بزنین. بعد از اون میفهمی که باید سراغ چهار شخصیت خاندان بری.

در آخر با خود مادر میراندا ملاقات داری. اما فکر نکنی چون سر راسته پس جذابیتی هم نداره ، همین داستان سر راست پر از اتفاق و هیجان هستش. در ضمن کل جهان پر شدهاز یادداشت که باید آنها خوانده بشه تا همه چیز براتون روشن بشه.

شاید برات جالب باشه: همه چیز درباره بازی battlefield

بررسی resident evil village
بررسی resident evil village

در ضمن یه سری پیچش داستانی هم داری که به جذابیت اون اضافه میکنه. همونجایی که انتظارش رو نداری اتفاقی برات میافته که خیلی از سوال هات رو پاسخ میده. اما در آخر با یه پایان بندی خیلی خوب رو به رو هستی. هم پایه گذار این نسخه هست هم شاید برای نسخه های بعدی. البته در کنار همه این خوبی ها باید بگم که به شخصیت ها خیلی ساده و سطحی پرداخته شده.

شخصیت پردازی resident evil vilage

وقتی اسم رزیدنت ایول میاد نمیشه از اون گذشته درخشانی که داسته دست برداشت و نا دیده گرفت. یکی ازبخش های جذاب این بازی معرفی و چگونگی استفاده از آنتاگونیست هاست. همه شخصیت ها از نمسیس نسخه 3 بازی تا وسکر و مستر ایکس و خیلی دیگه از شخصیت ها که تاثیر روی بازی دارن ، در ذهن ما هم نقش بستن در این نسخه هم وجود دارن.

اما اصل شخضیت پردازی در رزیدنت ایول 8 روی ایتن وینترز هستش. این وسط یه سری از شخصیت ها منفی هستن که اون قدرت و جذابیت نسخه های قبلی رو ندارن. مثلا توی نسخه های قبلی خاندان دمیترسک خیلی بهش اشاره شده بود اونم با قدرت. اما توی این نسخه فقط بخش هایی وجود داره که به آنها اشاره شده و حضورشون توی بازی خیلی کمرنگ تر شده. البته چالش های خودشون رو دارن که همون ها جذابیت خودشون رو دارن.

بررسی resident evil village
بررسی resident evil village

گیم پلی resident evil vilage

Resident Evil Village از گیم پلی خیلی خوبی برخورد داره. در ضمن بالانس خیلی خوبی هم داره. ای بالانسی که ازش گفتم هم مدرن و هم ریشه مجموعه رو داره. گیم پلی بازی هم خلاصه شده توی اکشن ، پازل و گشت و گذار در محیط بازی.

مثلا یکی از ویژیگی های خوب بازی اینه که گیمر حتما باید توی محیط بازی گشت و گذار داشته باشه. باید با دقت محیط رو بگردید و آیتم ها رو پیدا کنین. این گشت و گذار ها ارزش خیلی بالایی دارن و شما حتی ممکن آیتم های مخفی هم پیدا کنین.

بررسی resident evil village
بررسی resident evil village

این یه ویژگی هست که بعد از تمام شدن بازی هم ، ممکن گیمر دلش بخواد که دو باره این تجربه رو بخواد و مواردی که جا مونده هم دوباره پیدا کنه. درشمن بگم که پازل های بازی فوق العاده و برای اینکه بتونی حلش کنی خیلی اذیت نمیشی.

اما باید گفت که همین پازل به ارزش بازی خیلی اضافه کرده. دشمنان متنوعی هم در نسخه جدید بازی هست. زامبی ها ، پرندگان ، سبک مبارزه ایی همگی به گونه های مختلف در بازی هستش. البته خیلی وقت ها فرار بهترین گزینه هستش.

جمع بندی بازی resident evil vilage

بررسی resident evil village
بررسی resident evil village

اگه بخوایم کلی بگیم ، بازی Resident Evil Village یه داستان و اثری خوب و به یاد موندنی هستش. درسته توی شخصیت پردازی یه سری عیب ها داشته اما روی مبارزه فوق العاده کار شده.

همه بخش های بازی پازل ، گشت و گذار ، مبارزه و مکانیک های گیم پلی همگی به خوبی در این بازی قرار داده شده تا یه تجربه شیرین به شما بده. یه چیز دیگه هم هست اونم توی زمینه ترسه که توی یه حالت بلاتکلیفی قرار گرفته است.

تعقیب و گریزها و زامبی ها و اتفاق هایی که توی نسخه های قبلی میافتاد یه ترس و دلهره خاص و بیشتری به نسخه های آخری داره. البته این موضوع دلیل نمیشه که این بازی خوب نباشه و حس خوب بهتون نده.

منابع:

pcgamer

theguardian

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
ارسال دیدگاه