تولید پلی استیشن 4 متوقف و قیمت آن ارزان میشود

توقف تولید PS4

به تازگی کمپانی بزرگ سونی اعلام کرده قرار است که خط های تولید PS4 به تولید PS5 بپردازند. این خبر به این معناست که باید با این کنسول به یادماندنی و خاطره انگیز، خداحافظی کنیم. کنسولی که همه ی ما باهاش خاطره داریم و قطعا خیلی ها با همین کنسول گیمینگ رو شروع کردن.

کنسول PS4 در سال 2013 به بازار عرضه شد. درهمان روز های اول عرضه اش توانست رقیب دیرینه اش یعنی Xbox One را شکست دهد.  این کنسول نسل هشتم قطعا انقلابی جدید در صنعت گیمینگ بوجود آورد. اما سرعت پیشرفت تکنولوژی از آن بیشتر بود. به نحوی که سونی مجبور شد در سال 2016 کنسولِ میان نسلی PS4 Pro را روانه ی بازار کند. کنسولی که نسبت به نوع اسلیم، توانایی پردازش بیشتری دارد و قابلیت پیش بینی از کیفیت تصویر 4K را دارد.

شاید بتوان گفت پلی استیشن 4 پرفروش ترین کنسول جهان است. خط تولید این کنسول، میتواند در هر 30 ثانیه یک کنسول را تولید کند. بنابراین خط تولید بسیار قوی و قدرتمندی دارد.

توقف تولید پلی استیشن 4

در ماه نوامبر سال گذشته با عرضه ی پلی استیشن 5، همه ی نگاه ها و توجه ها به سمت این کنسول نسل نهم و نوظهور معطوف شد. در همان اول عرضه ی PS5، شرکت سونی اعلام کرد که تولید این کنسول تاثیری بر تولید PS4 نخواهد داشت. اما اخیرا گزارشی منتشره شده است که نشان میدهد تولید انواع مدل های پلی استیشن 4 متوقف خواهد شد. به همین جهت شاید فروشندگان این کنسول، تخفیف های گسترده ایی بگذارند.

مدتی قبل فروشگاه Playstation Direct خبر داد که برنامه ایی برای موجود کردن PS4 Pro ندارد. اکنون هم یکی از فروشگاه های بزرگ ژاپنی به خریداران اعلام کرده است که تولید مدل های مختلف PlayStation 4 متوقف شده است.

این فروشگاه لیستی از محصولات خود تهیه کرده است که “به دلیل اتمام تولید از سوی شرکت سازنده، دیگر موجود نخواهد شد” این لیست شامل: پلی‌ استیشن ۴ سفید رنگ مدل‌های ۵۰۰ گیگ، ۱ ترابایتی و ۲ ترابایتی پرو در کنار پلی‌ استیشن ۴ مشکی رنگ مدل‌های ۱ ترابایتی و ۲ ترابایتی.

توقف تولید PS4

تا امروز سونی بیانیه ایی رسمی در ارتباط با این موضوع منتشر نکرده است. اما همان‌طور که سایت VGC یا Video Games Chronicle  پیش‌بینی کرده، دو فرضیه برای شرایط فعلی وجود دارد: یکی اینکه تقاضای برای پلی استیشن ۵ بسیار بالا است و سونی می‌خواهد تمام تمرکزش را روی تولید این کنسول بگذارد، دوم اینکه سونی قصد دارد دوره انتقال کاربران به نسل جدید را سریع‌تر کند.

نتیجه ی هردو نظریه ی بالا یکی ست و آن هم خداحافظی کاربران با PS4 خواهد بود. اما در حال حاظر باید منتظر بیانیه ایی رسمی از خود کمپانی سونی باشیم.

 

قطعا تمام گیمرها دلشان برای این کنسول تنگ خواهد شد. شما میتوانید انواع کنسول های نسل نهم شرکت سونی یعنی همان PS5 را با کف ترین قیمت از سایت حاجی گیم دریافت کنید.

توقف تولید PS4

 

کلیدواژه : Ps4PS5
حاجی گیم
ارسال دیدگاه