داستان بازی Mortal kombat و معرفی شخصیت های آن

داستان بازی Mortal kombat و معرفی شخصیت های آن

بازی مورتال کمبت رو همه میشناسن. یه بازی که باید که باید روحیه خشن بودنت رو حسابی فعال کنی. این بازی داستانی داره که همش جنگ ومبارزست. با شخصیت های قدیمی و جدیدی که داره.مبارزه کن ، بجنگ ، تکه تکه کن . استخوان های دشمنت رو خورد کن و بشکون. با بازی کردن مرحله ایی میتونی پاداش هایی بگیری و حتی آدم باز کنی. این یه داستان خشونت هست که تا سر حد مرگ رقیبا هم دیگه رو میزنن.

هرکدوم از شخصیت های این بازی با ویژگی منحصر به فردی که داره وارد میدون مبارزه میشه و از همه قابلیت هاش برای جنگیدن و بردن استفاده میکنن. همراه من باش تا ویژگی های هر کدوم از شخصیت هارو بهت بگم.

شاید برات جالب باشه: معرفی شخصیت های بازی the last of us 2

شخصیت های بازی مورتال کامبت

شائو کان

شائو کان
شائو کان

دومین خبیث اصلی توی بازی شائو کان هست. حالا برای اولین بار توی قسمت دوم هست. اکثریت این شخصیت رو به عنوان سرسخت ترین و پلیدترین آدم میشناسن. صدای ترسناکش و ظاهر بیریختش باعث شده که تبدیل به کابوس بشه. گیم پلی و جایگاه داستانی این شخصیت مشخص نشده اما به عنوان جایزه پیش خرید بهتون داده میشه.

باراکا

باراکا
باراکا

باراکا اولین شخصیتی هست که برای قسمت یازدهم انتخاب شد. توی سری قبل نبود این شخصیت خیلی حس شد. توی این قسمت باراکا پرچم تارکاتان قبیله اش رو هم داره. این قبیله قبلا در دست شائو کان بوده و حالا دست باراکا. بودن این شخص خشن و ترسناک باعث شد که خیلی از طرفدارای این بازی خوشحال بشن.

اسکارلت

اسکارلت
اسکارلت

اسکارلت یه حضور نامعلوم و تایید نشده توی بازی داشته. اما باید بگم ایشون توی این نسخه هستش. هنوز توضیحی راجب نقش این فرد توی داستان داده نشده. اسکارلت توی ضربات قدرتی خونی بهترین هستش. همین هم تبدیلش کرده به یه شخصیت متفاوت.

سونیا بلید

سونیا بلید
سونیا بلید

توی قسمت اول مورتال کمبت سونیا بلید اولین شخصیت زن بودش. این شخص هنوز هم نیروی ویژه محافظت از زمین به حساب میاد تو بخش داستانی بازی. سونیا برای اینکه پیروز میدان باشد در کنار قدرتش از وسایل نظامی که داره هم استفاده میکنه.

گرس

گرس
گرس

گرس جنگجو تازه وارد و تازه اضافه شده بازی هست. ایشون در کنار اصلی ترین چهره خبیث یعنی کرونیکا قرار داره. گرس قدرت تغییر در زمان رو داره که میتونه ازش استفاده کنه. البته که باید بگم این شخصیت به شدت سرد و جدی هست و برای تحقق یافتن خواسته های کرونیکا هرکاری میکنه.

شاید برات جالب باشه: معرفی بازی Marvel’s Avengers

ساب زیرو

ساب زیرو
ساب زیرو

ساب زیرو که اسم اصلی اون کو ای لیانگ حالا در کنار رقیب اصلی خودش یعنی اسکورپیون قرار گرفته و به بازی برگشته. او که استاد ارشد معبد لین کوئی هست انگاری با قبیلش دوباره به بازی برگشته. تغییر این شخص توی سرعت و خشن تر شدن ضربات هست.

اسکورپیون

اسکورپیون
اسکورپیون

یکی از بازماندگان قبیله شیرای رایو اسکورپیون یا همون هانزو هاساشی هست. این شخص با ساب زیرو از محبوب ترین ها هستن. حالا توی حالت داستانی اسکورپیون در حالت انسانی باید کارهای قبیله اش رو بکنه. هنوز جایگاه داستانی اون معلوم نیست اما ممکن که به حالت شیطانی خودش دوباره برگرده.

ریدن

ریدن
ریدن

ریدن هم توی این بازی حضور داره. ایشون مامور خدایان روی زمین هست که باید آنهارو برای مبارزه در بازی جمع کنه. بخاطر اتفاق هایی که درقسمت قبل برای این شخصیت افتاده مبارزش خشن و نامتعارف شده. لرزش شخصیتی این فرد حتی در نوع مبارزه هم دیده میشه.

کینو

کینو
کینو

کینو شخصیتی که از اول همراه این بازی بوده. این رهبر گروهکی اژدهای سیاه هست وظیفه داره که اسلحه های بیرونی و نیروهای شائو کان رو بگیره. مهم ترین دشمنان اون سونیا بلد و جکس هستش. از این شخصیت میتونی انتظار حمله های لیزری داشته باشی.

دوورا

دوورا
دوورا

دوورا شخصیت جدیدی به حساب میاد که به بازی اضافه شده. اما خب باید بگم مهم ترین مهره هست برای شیناک و کوان شی تا هدف های آنهارو پیش ببره. هیچ داستانی از این شخصیت نیست فقط نشون داده شده که توی بازی هست.

کابال

کابال
کابال

این شخصیت عجیب ک کابال هست طرفدارای خاص خودش رو داره. درسته که این شخصیت خیلی تغییر کرده اما دیگه عضو گروه اژدهای سیاه نیست و از کینو و گروهش دور شده. با صورت قایم شدش زیر ماسک و دو شمشیرش وارد میدون میشه و مبارزه میکنه.

جید

جید
جید

جید به تازگی به بازی اضافه شده. البته در قسمت دوم هم بوده. یه خنجر سه شعبه و میله بلند که باهاشه و اتفاقا خیلی هم معروفه. با اون میله هرچیزی که سمتش پرتاب بشه برمیگردونه سمت همون آدم.

جانی کیج

جانی کیج
جانی کیج

ستاره فیلم های اکشن جانی کیج به بازی اومده. این شخصیت پا به سن گذاشته هنوز هم بذله گویی میکنه و دلش جوونه. ضربات کلاسیک و با ضربات جدیدش ترکیب شده. یه چیز جالب راجب ایشون ضربه فینالیش هست که شبیه به پشت صحنه یه فیلمه.

شاید برات جالب باشه: بررسی بازی mortal kombat

کیسی کیج

کیسی کیج
کیسی کیج

کیسی کیج دختر جانی کیج و سونیا بلید هستش. مبارز جدید این سری از مورتال کمبت. این فرد توی نسخه قبل جلو شیانک و نقشه های پلیدش رو گرفت. سبک این شخصیت بیشتر شبیه به پدر و مادرش هست. البته که ضربه های خودشم داره. نسبت به قبل این شخصیت پخته تر شده.

جکی بریگز

جکی بریگز
جکی بریگز

جکی بریگز دختر جکس هست و با کسی کیج از اعضای نیروهای ویژه هستش. این شخصیت توی نسخه قبل فقط دختر جکس بود مثل باباش با دستکش های آهنین مبارزه میکنه. حالا یه فرصت دیگه به این شخصیت داده شده تا برگرده به بازی.

ارون بلک

ارون بلک
ارون بلک

ارون بلک آخرین شخصیتی بود که در نسخه قبلی وارد شد. این شخصیت سبک مبارزه ایی خاص خودش رو داره همچنین یه صداگذاری خوب. ارون معدود شخصیت های غربی و گاوچرانیست هست که ذات بدی داره. اینطور که دیده میشه با سلاح مرگبار خودش وارد مبارزه میشه.

نوب سایبوت

نوب سایبوت
نوب سایبوت

بازگشت با شکوه نوب سایبوت رو تبریک میگم بهتون. این فرد از اول هم داخل مورتال بوده. نوب سایبوت برادر بزرگتر کوئی لیانک هست که توسط اولین مبارزه با اسکورپیون کشته شد. البته که بعدا توسط کوآن شی زنده شد. نوب خودش هست و سایبوت ایه همراهش و با یه سلاح مثل داس میجنگه.

شنگ سونگ

شنگ سونگ
شنگ سونگ

شنگ سونگ در اول شخصیت خبیث اصلی بود و بعد شکت توسط لیو کانگ دس راست شائوکان شد.این یه جادوگری هست که خودش شبیه هرکسی میتونه بکنه. وجود این شخصیت بیشتر از هروقتی هیجان طرفدارهارو به وجه اورد.

کوتال کان

کوتال کان
کوتال کان

کوتال کان تکیه به جای شائوکان داده و امپراطور فعلی دنیای بیرونیست. کوتال یه سرنوشت ابهامی داشته. حالا با همون جایگاه و سبک مبارزه ایی که داشته برگشته تا پادشاه وقعی بشه دوباره.

کونگ لائو

کونگ لائو
کونگ لائو

کونگ لائو بزرگ اولین کسی که تونست توی زمین های مورتال پیروز بشه و سرنوشت زمین رو تغییر بده در واقع پدر جد کونگ لائو هست. این شخص که مثل پدر جدش هم هست با دوستش لیو کانگ به جنگ رهبران شائولین میره. اون با کلاهش نمیزاره کسی نزدیکش بشه و فینالیش هم با همین کلاه انجام میده.

لیو کانگ

لیو کانگ
لیو کانگ

لیو کانگ به یکی از خبیث ترین شخصیت های بازی تبدیل شده. او درحال حاضر دنیای شیاطین رو رهبری میکنه ویه خطر جدی به حساب میاد. حالا باید دید برای مبارزه با راهب سابق شائولین چیکار میکنه.

کالکتور

کالکتور
کالکتور

کالکتور یه شخصیت جدید دیگه توی بازی. این شخصیت چهارتا دست روی شانه و دوتا دست پشتش داره و عاشق اشیاء گران قیمت هست. این شخص فقط عاشق ثروت و هرکسی رو که میکشه اشیاء گران قیمتشو برمیداره.

ستریون

ستریون
ستریون

ستریون هم از اول توی بازی بودن. ایشون خواهر شینوک هست. پس باید بگم که جزو خدایان و بالا رده ها به حساب میاد. تازه دختر کرونیکا یکی از شخصیت های بدجنس هست. مثل برادرش به خدایان خیانت کرده و روی طبیعت و زندگی سلطه داره.

کیتانا

کیتانا
کیتانا

کیتانا هم از شخصیت های قدیمی هستش. این شخص ده هزار ساله توی قلمروعه خودش ادنیا جوان میشه. مبارزه اش هم با بادبزن توی دستش انجام میده. این بادبزن با فلزهایی که داره مثل یه شمشیر عمل میکنه.

کرونیکا

کرونیکا
کرونیکا

کرونیکا قرار به عنوان یه فرد شرور به بازی بیاد. این شخص زمان رو نگه میداره و معمار سرنوشت هست. تازه مادر شینوک که الهه مرگ و تاریکی هم هست. ایشون یه شخص مهم در روند داستانی بازی هست.

فراست

فراست
فراست

فراست که از خانواده لین کویی جنگجو هستش و توی این نسخه هستش. یکی از شاگردایه ساب زیرو و قابلیت منجمد کردن داره. حرکت های این شخصیت خیلی شبیه به ساب زیرو هستش.  

منابع:

wikipedia

gameinformer

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
ارسال دیدگاه