داستان کامل بازی The last of Us 2

داستان کامل بازی The last of Us 2

بخشش ، انتقام ، فقدان کلماتی که میشه برای داستان The last of Us 2 میشه گفت. به جرئت میشه گفت که این بازی از مهم ترین بازی ها در تاریخ هستش. البته این حرف به خاطر گرافیک بازی یا گیم پلی قوی ایی که داره نیست. این بازی داستانی داره پر از ماجرا داره که تا حالا هیچکس نتوسته راجب اون صحبت کنه و نظر بده. یه چیزی که باعث میشه شیوه روایت داستان این بازی هنرمندانه باشه ، همین روایت تاثیر زیادی روی قصه های بعد خودش داره.

با این اوضاع بازی سازان جرئت این رو پیدا میکنن تا آزادانه راجب اتفاقات روز بازی ها صحبت کنن. اما خب باز هم افرادی هستن که با وجود اینکه بازی رو تمام کردن ، بازم سر از داستان بازی درنیاوردن. ما سعی داریم در این مقاله داستان بازی The last of Us 2 رو براتون توضیح بدیم تا متوجه اصل ماجرا بشین.

خب لازمه که بگم داستان بازی The last of Us 2 داستانی سر راست نداره که برای خودش جلو بره ، بلکه یه سری فلش بک ها داره. به خاطر همین موضوع ما سعی داریم دراین مقاله براساس تایملاین وقایع جلو بریم تا شما وقتی داری میخونی متوجه همه چی بشی. این مقاله داستان بازی رو به طور کامل به شما لو میده.

داستان کامل بازی The last of Us 2
داستان کامل بازی The last of Us 2

مفهوم بخشش در بازی The last of Us 2

بعد از اینکه وقایع تمام میشه ، the last of Us 2 قسمت اولش تازه شروع میشه. الی و جوئل بعد تمام اتفاق هایی که افتاده به منطقه جکسون که توسط برادر جوئل ساخته شده و یه منطقه امن هستش میرن تا سر و سامانی بگیرن. اما این وسط تامی میخواد بفهمه که داستان از چه قرار هست و چطور شده که الی و جوئل به اینجا رسیدن. جوئل برای برادرش تامی همه ماجرا رو در حینی که داره گیتارشو تمیز میکنه تعریف میکنه.

تامی بعد از اینکه داستان رو میشنوه ازاینکه جوئل به مرکز تحقیقاتی فایرفلای رفته و اونجا یه قتل عام انجام داده و البته دروغی  که به الی گفته زبونش بند میاد. اما خب تامی برادرش رو درک میکنه و به خاطر تمام اتفاق هایی که در این مدت به سرش اومده ، و اطمینان خاطر میده که هیچی به الی نمیگه. اما یه طرف دیگه که الی هستش ، هنوزبا هیچ کدوم ازداستان ها کنار نیومده و داره سعی میکنه با شرایط کنار بیاد. یه حس دو گانگی نسبت به جوئل پیدا کرده. این رو میدونه که جوئل برای نجات جونش هرکاری میکنه ، اما خب سر موضوع فایرفلای شک به دلش افتاده.

داستان کامل بازی The last of Us 2
داستان کامل بازی The last of Us 2

جوئل این موضوع رو فهمیده و همه سعی خودش رو میکنه تا با نزدیکی به الی ذهن اون رو به چیزای دیگه مشغول کنه. حالا گیتاری که تمیزش کرده رو اورده تا به الی بده بابت قولی که بهش داده بود. اما قبل دادن گیتار به الی ، وعده داده بود تا به اون آموزش گیتار رو یاد بده. حالا براش آهنگ Future Days رو میزنه و میخونه. الی هرگز این موسیقی رو فراموش نمیکنه ، همونطوری که هیچوقت اتفاقی که برای فایرفلای افتاده رو فراموش نخواهد کرد.

اما چند سال بعد که میگذره الی از جکسون خیلی ناگهانی غیب میشه. جوئل با همه نگرانی که داره دنبال الی میگرده. این نگرانی جوئل برای پیدا کردن الی نیستش ، اون از دختر خوانده خودش میترسه و نمیخواد با دروغی که گفته اون رو از دست بده. اما وقتی الی رو پیدا میکنه که اون جلوی فایرفلای و همه چیز رو فهمیده. دیگه رازش رو نگه نمیداره و همه چیز رو بهش میگه. الی با شنیدن این داستان نابود میشه و جوئل رو به خاطر فرصتی که از دست داده سرزنش میکنه.

حالا با فهمیدن این موضوع ، رابطه الی و جوئل شکراب میشه. البته که الی به جکسون برمیگرده اما دیگه نمیخواد که با جوئلی که اون رو مثل دخترش دوست داشت زندگی کنه. البته این قهر یه قهر طولانی که  سالها  طول میکشه و الی  بزرگ میشه و جوئل موی سفیدش زیاد میشه. اما همچنان الی دلش با جوئلی که میتونسته دنیا رو نجات بده اما نداده صاف نشده و باهاش قهره.

داستان کامل بازی The last of Us 2
داستان کامل بازی The last of Us 2

البته آتش قهر مثل قبل نیست. توی یکی از جشن های شبانه جکسون ، دینا به الی ابراز علاقه میکنه که همین موضوع باعث میشه تا اهالی جکسون اعتراض کنن حتی وقتی الی هم توضیح میده آروم نمیشن ، اینجاست که جوئل وارد عمل میشه و از الی دفاع میکنه و جلوی اهالی جکسون رو میگیره.

این موضوع روی الی تاثیر مثبت میزاره و الی آخر شب جلوی خونه جوئل میره و با اون صحبت صمیمانه داره. اما خب بهش میگه که هنوز از دستش ناراحته و شاید نتونه هیچوقت ببخشتش. اما خب از یه طرف دیگه میگه که دلش آروم گرفته و برای بخشیدنش تلاش میکنه که این اتفاق هیچوقت نمیافته.

تراژدی بازی The last of Us 2

داستان کامل بازی The last of Us 2
داستان کامل بازی The last of Us 2

فردای شب جشن جوئل با برادرش تامی برای گشت زدن بیرون منطقه امن میرن که دختری به اسم ابی که توسط رانرها محاصره شده رو میبینن. ابی بعد اینکه نجات پیدا میکنه راجبش گروهش که یه جایی ساکن هستن میگه. از اون جایی که مسیر برگشت تسط افراد آلوده پوشید شده ، جوئل و تامی تصمیم میگیرن که ابی رو تا خونش همراهی کنن و این وسط خودشونم یه سر گوشی آب بدن. اما وقتی به مخفیگاه میرسن جوئل به یه چیزی شک میکنه.

انگار همه اونجا اون رو میشناسن و دنبالش بودن تا میاد به خودش بجنبه ابی به زانوش شلیک میکنه و تامی رو هم بیهوش میکنن. این وسط الی و دینا با وجود درگیری های دیشب در حال گشت زنی هستن. یکی از افراد جکسون سر و کلش پیدا میشه و به همه اعلام میکنه که جوئل و تامی هنوز به مقصد نرسیدن و احتمالا توی یه دردسر افتادن. الی بعد جدایی از دینا و جسی به سمت معقر جوئل میره.

وسط راه خونه ایی میبینه که چراغش روشنه و دودکشش دود بیرون میده. نزدیک خونه که میشه صدای ناله های یه مرد از زیر زمین رو میشنوه. اما در زیر زمین رو که باز میکنه چیزی میبینه که هیچوقت دوست نداشته ببینه. جوئل بی جون روی زمین افتاده و ابی با چوب گلف در حال شکنجه دادنشه. الی سلاحش رو بالا میاره و سعی میکنه جلوی ابی رو بگیره. اما دوستان ابی هرکسی که بخواد جون جوئل رو نجات بده حمله میکنن.

الی روی زمین میافته و ابی میخواد آخرین ضربه رو به سر جوئل بزنه. ابی دختر یکی از پزشکان فایرفلای بود که میخواست و الی رو برای ساخت واکسن عمل کنه. اما وقتی این پزشک توس جوئل کشته میشه ، ابی برای انتقان به شبه گروه WLF ملحق میشه. به این هدفشم میرسه و جوئل رو جلوی چشمای الی میکشه. چون هدف ابی ، الی و تامی نبود اونارو بیهوش توی کلبه رها میکنه.

انتقام در بازی The last of Us 2

داستان کامل بازی The last of Us 2
داستان کامل بازی The last of Us 2

فردای اون روز داغ مرگ جوئل رو چهره الی و تامی دیده میشه. الی میخواد دنبال ابی بره اما تامی میگه یه روز بیشتر صبر کنه و به این موضوع عمیق نگاه کنه. البته قبل اینکه الی راهی سفر بشه متوجه میشه که تامی پیش دستی کرده و راهی سیاتل شده. الی دیگه بیشتر وقت تلف نمیکنه و با دینا راهی سیاتل میشه. این شهر بعد جنگ های پشت سر هم دیگه دسته امنیت ملی نیست و الان دسته WLF هستش. وقتی الی و دینا وارد شهر میشن ، یه سری از اعضای گروه WLF رو میکشن و سعی میکنن آدرسی از ابی گیر بیارن.

شهر پره تلست و یکی از همین تله ها اسب الی و دینا رو میکشه. دینا توی حفره میافته که سربازها اون رو پیدا نمیکنن. اما الی به خاطر شوک انفجار بیهوش میشه و در نزدیکترین مقعر WLF برده میشه. این دستگیری باعث میشه تا الی یکی از قاتلین جوئل رو ببینه. بعد که به کمک دینا آزاد میشه همون فرد رو به میکشه. الی متوجه میشه که همه دنبال اون و دینا میگردن و از یه طرف دیگه هم باید با فرقه ایی که افراطی هستن مقابله کنن.

این فرقه که سرافایت نام داره دشمن WLF هستن. این گروه وحشی دشمنان خودشون رو دار میزنن و شکماشون رو با چاقو پاره میکنن. دیگه هیچ چاره ایی نیست و الی برای پیدا کردن ابی باید از وسط سرافایت ها رد بشه. اما اینا کل مشکل نیست چون الی میفهمه که دینا از معشوقه قبلی خودش یعنی جسی بارداره و حالش خوب نیست. به خاطر همین دینا رو توی تئاتری متروکه میزاره و خودش تنهایی راهش رو ادامه میده.

توی راه جسی که به خاطر پیدا کردن تامی از جکسون بیرون اومده برخورد میکنه. همه سرنخ ها اون هارو به بیمارستان سایل میرسونه. یکی از دوستان ابی اونجا هست که الی احتمال میده اون از جای ابی خبر داره. الی درست حدس میزنه و از جای احتمالی ابی خبر دار میشه و قصد اون از قتل جوئل. همه سرنخ ها به سمت یه آکواریوم هست که الی هم به آنجا میره. ابی رو در آنجا نمیبینه اما معشوقه سابقش یعنی اوون با عشق جدیدش رو میبینه و سراغ ابی رو ازشون میگیره.

اوون همکاری نمیکنه و مداخلش باعث میشه تا خودش و مل معشوقش بمیرن. الی بعد از کشتن آنها متوجه شکمه برآمده مل میشه که نشان میده اون یه زن حامله رو کشته. الی یاد دینا میافته و به خاطر کاری که کردی حسابی ناراحت میشه. در همین موقوع جسی و تامی میرسن و اون رو به سمت تئاتر میبرن. البته مرگ مل تاثیرش رو روی الی میزاره ، انقدر که دیگه نمیخواد دنبال ابی بره و انتقام بگیره. به جسی میگه میخواد همه چیز رو فراموش کنه و به جکسون برگرده. اما ابی از راه میرسه و با یه گلوله توی سر جسی اون رو میکشه. تامی رو گروگان گرفته و به الی میگه برای حفظ جان عمویش سلاحش رو روی زمین بزاره.

فقدان بازی The last of Us 2

داستان کامل بازی The last of Us 2
داستان کامل بازی The last of Us 2

میرسیم به داستان ابی. سه روز قبل ابی در WLF بیدار میشه و به خاطر اتفاق هایی که اطراف جکسون افتاده حالش بده. WLF هنوز با سرافایت درگیره و ابی هم وقت نداره تا تلفش کنه. اما قبل رفتن ابی با دوستانش به ماموریت جدید ، یه چندتا فلش بک به قبل داریم. مرکز همه این فلش بک ها اوون هستش. او معشوفه سابق ابی هستش و هنوز هم یه رابطه ایی مخفی بین آنها هستش.

ابی و اوون هر دو میخوان احساساتشان رو مخفی کنن اما با طرز نگاه های ابی به مل نشان داده میشه که هنوز رابطه وجود داره. همین احساس های ته کشیده باعث میشه تا ابی دوباره به پیش اوون بره. حالا اوون به دستور رئیس WLF تحت تعقیبه. این تعقیب به خاطر نجات جون یه سرافایت و کشتن یکی از افراد خودی هستش. حالا اوون یه فراری اما چون ابی اون رو خوب میشناسه میدونه که کجا قایم شده.

در یه آکواریوم متروکه و بعد از اون با قایق به سمت سانتا باربارا جایی که انگاری دوباری فایرفلای میخواد برپا بشه بره. ابی تقریبا همه چیز رو میدونه و سمت آکواریوم میره تا اوون رو منصرف کنه. این وسط ابی توسط سرافایت ها دستگیر و به درخت آویزان میشه. اما قبل اینکه شکمش رو پاره کنن توسط دوتا از افراد طرد شده سرافایت به نام های لو و یارا نجات پیدا میکنه.

او هم برای کمک به آنها ، کمکشون میکنه تا جونشون رو نجات بدن. از اونجایی که دست یارا خیلی آسیب دیده تصمیم میگیره اونارو به آکواریوم ببره تا مل دست اون رو جراحی کنه. چون تجهیزات پزشکی توی آکواریوم نیست ، ابی و لو به بیمارستان سیاتل میرن تا تجهیزات پزشکی بردارن. این سفر طولانی یه روزه داستان لو رو بازگو میکنه. لو یه دختر بچه با احساسات و عواطف مردانه هست وتنها خواستش قبولیش توسط فرقه خودش بوده.

اما سرافایت ها این چیزها رو درک نمیکنن و او و خواهرش رو طرد میکنن و برای کشنتشون اقدام. بعد از کلی داستان تعریف کردن به بیمارستان میرسن. ابی میخواد تا لو در نزدیکی بیمارستان مخفی بشه تا به خاطر سرافایت بونش نکشنش. خود ابی بعد رفتن به بیمارستان به خاطر سرپیچی از دستورات دستگیر میشه که نورا همون کسی که الی ازش اعتراف گرفت نجاتش میده. بعد از اینکه نورا جای تجهیزات رو به ابی میگه و ابی بعد برداشتن همه وسایل به سمت آکواریوم حرکت میکنه.

بعد رسیدن تجهیزات کل یارا رو درمان میکنه. همه چیز خوب پیش میره که یهویی لو غیبش میزنه. یارا احتمال میده که او برای تغییر نظر مادرش برگشته. ابی و یارا به سمت سرافایت میرن  بعد یه خشونت شدید با تامی به سمت لو حرکت میکنن. ارتش WLF به سرافایت حمله کرد. این وسط لو مجبور شده برای دفاع از خودش ، مادرش رو به قتل برسونه. حالا ابی لو و یارا رو برمیداره و فرار میکنه که توسط WLF محاصره میشن.

یارا با کشتن خودش و رهبر گروه فداکاری میکنه و باعث فرار ابی و لو میشه. وقتی به آکواریوم میرسن با صحنه دردناکی که الی درست کرده بد مواجه میشن. مرگ اوون برای ابی دردناکه و با تنها سرنخی که از الی داره به شمت آنها حرکت میکنه.

پرده آخر بازی The last of Us 2

داستان کامل بازی The last of Us 2
داستان کامل بازی The last of Us 2

همه به مرحله آخر رسیدن و الی و ابی در مقابل هم قرار گرفتن. هر دو توی این نقطه یه میزاناز انسانیتشون رو از دست دادن و ابی با کشتن جسی مرگ هارو برابر میکنه. حالا این دو به جان هم میافتن که الی نمیتونه جلوی ضربات قدرتی این دختر قوی هیکل بایسته و دستش میشکنه و صورتش له میشه. قبل مرگ الی ، دینا از راه میرسه و چند چاقو به ابی میزنه که ابی هم باچند ضربه که باعث بیهوشی دینا میشه جوابشو میده. قبل اینکه ابی بخواد گلوی دینا رو ببره ، الی میگه که اون ربطی به این موضوها نداره و حامله است.

اما ابی خون جلو چشماشو گرفته و دست بردارد نیست که با مداخله لو دست از این کار برمیداره. البته قبل اینکه ولشون کنه به الی میگه دیگه دنبال اونا نگرده. پرده بعدی بازی نشون میده که الی و دینا با بچه کوچولوشون توی یه مزرعه دارن زندگی میکنن. همه چیز ظاهر آرومی داره اما هنوز الی درگیر مرگ جوئل و انتقام هستش. این وسط تامی که با معجزه از شلیک ابی به سرش زنده مونده پیدا میشه و میگه که جای ابی رو پیدا کرده. اون داره یه سمت سنتا باربارا میره و دنبال فایرفلای ها. دینا به تامی میگه که کارشون با این قضیه تموم شده اما در واقع برا الی نه.

فرداش الی با مخالفتایه دینا خانه رو به سمته سانتا باربارا ترک میکنه. سانتا باربارا برای هیچکس جای امنی نیستش. بعد رسیدن الی میفهمه که ابی و لو توسط یه گروه برده فروش دستگیر شده اند. الی مقعر اونهارو پیدا میکنه و چندتاشونو میکشه و زندانی هاشون رو فراری. اما ابی بین آنها نبوده. زندانی های دیگه گفتن ابی و لو قصد فرار داشتن که با شکست مواجه شده و حالا به تنه درخت بسته شدن.

الی به سمتشون میره و ابی رو میبینه که زیر شکنجه های این گروه لاغر و بی جون شده. الی ابی و لو رو آزاد میکنه و به سمت قایق ها حرکت میکنن. اما بعد گذاشتن آنها در قایق یاد جوئل میافته و به ابی میگه نمیتونه بیخیال مرگ جوئل بشه. اما ابی توان جنگیدن و دفاع از خودش رو نداره. اما الی با تهدید اون به مرگ لو باعث میشه تا ابی با اون مبارزه کنه و بعد یه مبارزه طولانی الی ضربه آخر رو به سر ابی میزنه. حالا فرصت داره تا سر ابی رو زیر آب کنه.

ابی در حال دست و پا زدن هست و الی هم مصمم برای مرگ او کوتاه نمیاد. در آخرین لحظه ها ابی دوتا از انگشت ها الی رو میکنه که بازم الی کوتاه نمیاد. در همین موقوع چهره مهربان جوئل جلوی چشماش میاد و دستش از گردن ابی شل برداشته میشه.

الی ، ابی رو میبخشه چرا که ابی برا لو حکم جوئل برای خودش رو داره. ابی هم قایق رو برمیداره و الی در حال گریه رو تنها میزاره. حالا الی باید غم از دست دادن رو بیشتر بکشه. بعد چند ماه به خانه بر میگرده اما صدای دینا و فرزندش در خانه نمیاد. این تنها تاوانش نیست چون دوتا از انگشتانش رو هم از دست داده دیگه نمیتونه آهنگ به یاد جوئل بزنه.

خرید بازی The last of Us 2

خرید اکانت قانونی بازی The last of US 2 برای PS5 | ظرفیت دو

خرید اکانت قانونی بازی The Last Of Us Part 2 برای PS4

منابع:

https://www.forbes.com/sites/erikkain/2020/11/15/the-last-of-us-part-2-review-a-beautiful-terrible-sequel/?sh=38aea6e6506e

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه