صندلی گیمینگ چه ویژگی های باید داشته باشد؟

صندلی گیمینگ چه ویژگی های باید داشته باشد؟

توی صندلیهای گیمینگ کیفیت و راحتی حرف اول رو میزنه. صندلی راحت روی سلامتیتونم تاثیر بسزایی داره. یه صندلی بی کیفیت با ساخت بد میتونه خیلی عوارض بدی داشته باشه. همچنین در ناحیه کمر و گردن مشکلاتی به وجود میاره. صندلی های گیمینگ صندلی های مخصوص بازی. البته درسته که گفته میشه برای بازی اما خب برای کارهای دیگه هم میشه استفاده کرد. این صندلی ها برای گیمرها که ساعتا میشینن و بازی میکنن مناسبترین صندلی.

یه صندلی ایده آل و مناسب گیمینگ ، از گردن و ناحیه کمر شما به خوبی پشتیبانی میکنه. با این صندلی میتونی با خیال آسوده ساعتای طولانی بشینی و بازی کنی. تازه بدون اینکه کش و قوسی به خودت بدی دستت به راحتی به همه تجهیزات میرسه.

در کل که صندلی گیمینگ در طراحی به جزء کیفیت ، راحتی رو هم در نظر گرفته. راحتی میتونه روی تمرکز و تسلط بیشتر روی بازی تاثیر بزاره. موقع خرید صندلی گیمینگ حتما باید توجه کنید که ویژگیهای زیر رو داشته باشه:

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی صندلی های گیمینگ dxracer

ویژگیهای صندلی گیمینگ

قابلیت تنظیم نشیمنگاه صندلی های گیمینگ

صندلی های گیمینگ اصولا نشیمنگاه های قابل تنظیم داره. پس موقع خرید حواستون به این موضوع باشه. معمولا برای اکثر گیمرها اندازه ارتفاع بین 41 تا 53/5 هستش. شما توی این بازه اندازه به راحتی میتونی ارتفاع صندلی رو تنظیم کنی. البته توی برندهای مختلف به جزء تنظیم ارتفاع تنظیمات دیگه ایی هم در نظر گرفته شده.

ویژگیهای صندلی گیمینگ
ویژگیهای صندلی گیمینگ

مکانیزم صندلی های گیمینگ

مکانیز یه صندلی گیمینگ باید جوری باشه که راحتی و آسایش کاربر رو تضمین کنه. دیگه استفاده از مکانیزم های چند منظوره بستگی به خودت داره. با توجه به ویژگی های اندامی خودت از شیب ثابت یا تلفیقی استفاده میکنی. خیلی راحت توی محدوده ایی که مشخص شده وضعیت نشیمنگاه رو میتونی تنظیم کنی. تازه توی بعضی از صندلی قابلیت تاب خوردن هم هست. بهترین نوع مکانیزم صندلی های گیمینگ چندمنظوره بودن با قابلیت تاب خوردن.

پوشش گودی کمر در صندلی های گیمینگ

در طراحی صندلیهای گیمینگ باید به بخش گودی کمر هم توجه بشه. معمولا یه سری بالشتک های خاصی برای گودی کمر گذاشته شده. این بالشتک های از خیلی آسیب های جدی جلوگیری میکنه. از دردهای انتهایی کمر و آسیب دیدن مهره ها جلوگیری میکنه.

خیلی راحت میتونی به  فعالیتات برسی. در ضمن گردش خون خیلی خوب بدون مانع توی بدنت به جریان میافته. توی بعضی از صندلی ها بالشتک ها قابل تنظیم ، اینجوری اجازه تنظیم شخصی سازی هم داری.

ویژگیهای صندلی گیمینگ
ویژگیهای صندلی گیمینگ

ضخامت تشک های صندلی های گیمینگ

تشک هایی که در قسمت نشیمنگاه و تکیه گاه صندلی های گیمینگ استفاده میشه باید کیفیت خوبی داشته باشه تا درطی استفاده طولانی مدت فرونره. این ضخامت باید انقدر کافی باشه که راحتی و آسایش رو فراهم کنه. این موضوع برای کسایی که ساعتایه زیادی میشینن روی صندلی مهمه. صندلی های گیمینگ به جزء ظاهر زیباشون ، راحتی خیلی خوبی هم دارن.

قابلیت تنفس روکش صندلی های گیمینگ

در صندلیهای گیمینگ برای جلوگیری از تعریق بدن در اثر نشستن طولانی مدت باید راهکاری جهت تنفس روکش صندلی در نظر گرفته بشه. جوری که روکش های نشیمنگاه و تکیه گاه قابلیت تهویه هوا داشته باشه. این ویژگی باعث میشه که عرق نکنین و حساسیت به وجود نیاد. اگه طولانی مدت روی صندلی بشینی ، روکش صندلی به بدن یا لباست نمیچسبه و کش نمیاد.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی صندلی گیمینگ میشن

ویژگیهای صندلی گیمینگ
ویژگیهای صندلی گیمینگ

دسته های صندلی گیمینگ

صندلی های گیمینگ بخاطر طراحی ارگونومیکی که داره دسته های قابل تنظیم داره. این ویژگی باعث راحتی و ایمنی بیشتر موقع بازی میشه. موقعی که نشستی و بازی میکنی مناسبترین حالت اینه که ساعدها با فک دست توی یه خط باشن.

همچنین آرنج ها هم باید توی وضعیت استانداردی قرار بگیره. در ضمن برای راحتی شما پدهای منعطفی هم توی دسته ها هست. با وجود این پدها کمترین فشار به دستای شما وارد میشه. و البته شانه ها هم توی حالت خوبی قرار میگیره. تنظیم دسته های صندلی به راحتیتون خیلی کمک میکنه.

ویژگیهای صندلی گیمینگ
ویژگیهای صندلی گیمینگ

دوام صندلی های گیمینگ

صندلی اگه با کیفیت نباشه بعد یه مدت از بین میره و باید بندازیش دور. پس حواست باشه موفع خرید یه صندلی بخری که مقاومت خوبی داشته باشه. صندلی های گیمینگ از کیفیت و دوام بالایی برخورد دارن. با توجه به وزن وقدت اگه صندلی رو انتخابی کنی ، قول میدم سالها این صندلی رو داری.

راحتی نصب صندلی های گیمینگ

صندلیهای گیمینگ معمولا قابلیت مونتاژ دارن و به صورت باز شده در اختیار شما قرار میگیرن. سعی کنید موقع خرید حتما نحوه نصبش رو از فروشنده بپرسید و مطمئن بشید که خودتون از پسش برمیاید. اینجوری بعدا دچار مشکل نمیشید. البته معمولا صندلیها یه دفترچه راهنما دارن که برای نصب می تونید ازشون کمک بگیرید.

ویژگیهای صندلی گیمینگ
ویژگیهای صندلی گیمینگ

ارگونومیک بودن صندلی های گیمینگ

طراحی صندلی های گیمینگ بر پایه ارگونومیک بودنشه. این صندلی کاملا راحت و موقع بازی تسلط کامل داری. به طور از صدمه دیدن و آسیب های بخاطر زیاد نشستن جلوگیری میکنه. صندلی های گیمینگ وصعیت جسمی شما رو تضمین میکنه. توی بهترین و استانداردترین حالت ممکن بشینین و بازی کنی حالا هرچند ساعت که دوست داری.

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه