10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز

10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز

دیگه این موضوع که گیمرها همیشه خدا دنبال اینن تا بهترین بازی هارو برای خودشون بخرن و حسابی سرگرم بشن ، به همه ثابت شده. دیگه به جایی رسیده که میتونیم بگیم تهیه بازی خوب از نون شبم براشون واجب تره. همه گیمرها بعد از خرید کنسول بازی به شدت دنبال این میافتن که بازی هایی هیجانی و باحال بخرن.

اما حتی اون بازی هایی که خیلی خفنن و حسابی گیمرهارو سرگرم میکنن ، یه سری ایراد ها دارن. مثلا بیشتر بازی ها حالت جهان بازی هستن و این اجازه رو به کاربرها میدن تا حسابی توی محیط ها گشت و گذار داشته باشن.

اما یه چیزی که شما نمیدونید اینه که حتی این بازی ها هم یه سری ایراد ها دارن. یه سری افراد که خرید اکانت قانونی بازی هارو دارن هم باید بدونن که یه مواردی هست که آزار دهنده هستن. 

ویژگی های آزار دهنده بازی های جهان باز

10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز
10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز

در مراحل بازی های جهان باز یه سری ایراد ها هست که میشه گفت هیچوقت بر طرف نشده و جزئی از این سبک بازی ها به حساب میان. یعنی محال شما در حال انجام یه بازی جهان باز باشید ، بعدش ایراد هایی که رو نبینید. حالا میخوایم دونه دونه این ایراد هارو به صورت گسترده بهتون بگیم تا شما هم بدونید.

شاید برات جالب باشه : معرفی و بررسی بازی SIFU

1 – مراحل (( من وقت ندارم برو اون آیتم رو بیار))

اصولا هر بازی سازی که سراغ بازی های اوپن ورد میره ، دوست داره که جهان باز به صورت گسترده و واضح دیده بشه. اما این وسط یه سری بازی ساز ها هستن که دلیل خوبی به گیمرها نمیدن و با طراحی کردن یه سری ماموریت های ساده سعی میکنن به این هدف برسن.

بدترین مورد توی این بازی های فتچ کوئست ها هستن. مثلا یهو توی یه مرحله ای سر و کله نقش اصلی بازی پیدا میشه و بهت میگه یه وسیله من اینجا گم شده برو پیدا کن و برام بیارش. درسته که پاداش این مراحل خیلی زیاد هستش ، اما اینم باید بگیم که وقت قهرمان قصه اینجوری الکی از بین میره.

2 – گیر کردن سوزن NPC های غیر مهم روی یه جمله

اسکایریم یه بازی با نقش آفرینی های تاریخی منحصر به فرد هست که میشه گفت خفن ترین بازی به حساب میادش اما این وسط دو دلیل باعث شد تا شهرت زیادی بگیره.

وجود باگ ها و جملات تکراری که فقط دیالوگ ها در آن ها طولانی تر شدن. اصولا هم توسط چندین NPC غیر مهم توی بازی تکرار میشن. این موضوع به جایی رسید که دیگه گیمر ها باهاش ویدئوهای خنده دار ساختن و کلی باهاشون خندیدن.

با این حال فقط این بازی نیست که هچین ضعفی رو داره. خیلی از بازی های جهان باز این ایراد رو دارن که بیشتر دیالوگ هاشون تکراری بوده و یه خطی رو پیش میرن. شاید این مشکل خیلی حاد نباشه اما دیگه کپی کردن زیادی هم خسته کننده میشه.

10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز
10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز

3 – مراحل زمانی

مراحل زمانی یکی از رو اعصاب ترین مراحل هستش که مغز گیمر رو بهم میریزه. بیشتر گیمرها میان بازی کنن تا استرس هایی که توی روز کشیدن رو از بین ببرن.

حالا این مراحل زمانی در جهان بازشده یه دغدغه که حسابی استرس به گیمر میده. از یه طرف دیگه طراحی این مراحل انقدر جذاب نیستش که گیمر رو میخکوب کنه پای خودش. تازه بعض وقتا مجبور به تکرار دوباره اون مرحله هستید.

4 – محافظت کردن از یه نفر دیگه

اینکه بخوای از یه NPC و یا یه وسیله نقلیه محافظت کنی نیاز به یه اعصاب فولادی داره. چون شما نمیدونید که توی بازی چی میخواد پیش بیاد که برنامه ریزی کنید ، حالا فکر کن وجود یه نفر دیگه میتونه کلا دست و پای شمارو ببنده.

این هوش مصنوعی میتونه با اشتباه های عمدی یا سهوی که داره حسابی وقت گیمر رو بگیره و بعضی وقت ها باعث بشه که ببازی.

10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز
10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز

5 – وجود باگ ها و گلیج های عجیب و غریب

یه قانونی هست که میگه هرچی وسعت جزئیات و مساخت دنیا بیشتر بشه ، باج ها و گلیج ها هم بیشتر میشه. این یکی از مشکلاتی هست که همه رو توی این صنعت درگیر کرده و حتی محبوب ترین ژانرهارو هم درگیر خودش کرده.

در کل که دنیایی که بازی های جهان باز دارن ، گوشه گوشش احتیاج به کارگردانی داره به خاطر همین پولیش کردن این بازی ها واقعا کار سخت و طاقت فرسایی هستش. اما با این حال همه گیمر ها توقع دارن که بتونن این بازی هارو به اتمام برسونن.

شاید برات جالب باشه : بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

6 – محدود کردن گیمر

علاقه گیمرها به بازی های جهان باز به خاطر آزادی عملی هستش که در اختیارشون میزارن. اما خب این وسط یه سری مراحلی هست که این قانون رو به طور کامل نقض میکنه.

مثلا توی یه سری مراحل مجبوری که با وسیله نقلیه اون مسیری که بهت میگه رو طی کنی. این که مجبور بشی کاری که بهت گفته میشه رو انجام بدی میتونه حسابی رو اعصاب گیمرها بره چون محدودشون میکنه.

10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز
10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز

7 – نقاط دور دست

درسته که توی بازی جهان باز قرار کلی سفر کنید ، اما قبول کنید که یه سری نقاط انقدر دور دست هستند که برای رسیدن به اونجا ممکنه خسته بشید و حوصلتون سر بره.

تازه این وسط یهو میبینی که مجبوری یه سری ماموریت ها هم انجام بدی. در ضمن این جا به جایی طوری هست که یه وسیله سریع هم در اختیارتون گذاشته نمیشه و به نظر میاد سرعت لاک پشتی باید بری.

8 – آیتم های پیدا کردنی

در دنیای بازی های جهان باز ، محتوای کم بزرگترین ایرادی هست که به حساب میادش. نوع محتوایی که برای این دنیا ایجاد میشه هم خیلی مهمه.

در ایده آل ترین حالت ممکن ، سازندگان بازی ها برای گوشه گوشه بازی برنامه دارن و محتوایی برای سرگرم کردن.

اما این وسط ممکن که بعضی وقت ها گیمرها مجبور بشن با یه سری فعالیت های معمولی مثل پیدا کردن آیتم ها بیشمار وقتشون حسابی گرفته بشه.

10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز
10 ویژگی آزاردهنده بازی‌های جهان باز

9 – جهان های خالی

یه ایرادی که هیچ جوره نمیشه بخشیدش ، وجود یه جهان باز خالی هستش. این ایراد هنوز هم برطرف نشده و در خیلی بازی ها جهان باز میبینید که وارد جایی میشید که هیچ چیزی در آن وجود ندارد. در واقع رفتن در آنجا فقط وقت تلف کردن بوده.

10 – ماموریت های تکراری

یه ایراد رو مخ دیگه ای که هنوز هم بیشتر بازی های جهان باز دارن ، اینه که در مواقعی مجبوری که ماموریت های تکراری رو انجام بدی. این کار تکراری حسابی حوصله سر بره ، فکر کن میزنی یه نفر رو میکشی ، بعدش دوباره مجبوری که همون آدم رو توی یه ماموریت دیگه بکشی این فاجعست.

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه