14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید

14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید

یکی از عنوان هایی که علاقه مندان به سبک مبارزه ای بسیار منتظرش بودن بازی Sifu هستش. این بازی که از زمان معرفی State of Play طرفدارهای زیادی پیدا کردش عنوان جدید Sloclap به حساب میادش.

همچنین ساختار بازی Absolver رو هم داره که با ترکیب کردن هنرها رزمی و کونگ فو داستانی ساده اما در عین حال جذاب رو به وجود آورده است. یه سری جزئیات از ان باز وجود داره که ممکنه خیلی ها اصلا متوجه اون نشده باشن. حالا ما میخوایم توی این مقاله اون جزئیات رو به شما بگیم تا در جریان باشید.

شاید برات جالب باشه : بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

داستان بازی SIFU

14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید
14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید

درسته که داستان بازی SIFU به صورت چند لایه بوده اما به طور کلی یه روایت داستانی خطی داره. خانواده شخصیت اصلی قصه ما کشته شده و حالا اون دنبال انتقام گرفتن هستش.

پنج قاتلی که خانواده قهرمان را کشتن گرو های جداگانه خودشون رو دارن که هرکدومشون سد راه شما میشن. در ضمن هیچ بخش آنلاینی هم وجودنداره و بازیکن باید تنهایی همه دشمن هارو بکشه و از بین ببره. همه چی به تلاش خودتون بستگی داره.

سرنخ های بازی SIFU

سبک بازی SIFU هم مثل بازی های رگ لایت اینطوریه که از همون اول اطلاعات و سرنخ هایی را به شما میدهد تا به اهدافتون نزدیک تر بشید. هرچی در مراحل بازی پیش روی داشته باشی تعداد این سرنخ ها بیشتر میشه.

مثلا اگه به مرحله The Club برید و درهارو باز کنید ، اطلاعات زیادی را دریافت خواهید کرد که برای رسیدن به هدفتون کمک زیادی میکنه. حتی استودیو سازنده گفته که این اطلاعات شاید در بازی آخری مسیری که باید طی کنید رو براتون کوتاه تر کنه و همچنین میان برهایی رو به بازیکن ارائه بده.

تمرین های بازی SIFU

14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید
14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید

قبل از اینکه بخواید بازی رو شروع کنید و دنبال این باشید که انتقام بگیرید ، بهتر است با آدمک های چوبی که بازی تمرین داشته باشید. هوش مصنوعی این آدمک ها قابل تنظیم بوده و میتونید اون هار تهاجمی و یا تدافعی کنید تا حملات دشمنان خودتون رو بشناسید و بدونید برای پیروز شدن در مبارزه چجوری عمل کنید.

مبارزات بازی SIFU

در بازی SIFU با اینکه مبارزات ساده بوده اند اما از جذابیت خاصی برخورد دار هستند. یه کلید برای ضربه سبک و یه کلید برای ضربه سنگین که با ترکیب درست آن ها میتونید چند ضربه خوب داشته باشید. این رو بدونید که بیشتر حرکت های هجومی تسط این دو کلید انجام میشه.

اگه به موقع به دشمناتون حمله کنید ، چند راه برای مبارزه کردن خواهید داشت. شما هم شدت و هم دفاعی که صورت میگیرد را به خوبی حس میکنید. همچنین با فشار دادن L2 میتونید از قابلیت تمرکز بیشتر روی بازی استفاده کنید.

انواع سلاح های بازی SIFU

14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید
14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید

توی بازی SIFU سلاح سرد به عنوان یه گزینه دائمی به حساب نمیادش. اما هر موقع که اونارو پیدا کردید میتونید از اونها به نفع خودتون استفاده کنید.

چوب های بلند ، لوله های فلزی ، چماق و انواع تیغه ها توی بازی داشته باشید. تازه میتونید با چیزهای ساده ای مثل شیشه ولیوان تو سر دشمناتون بزنید با گیج کردنش برای خودتون فرصت درست کنید که یه ضربه دیگه بهش بزنید.

نوار خستگی بازی SIFU

به غیر از اینکه یه نوار سلامتی در بازی SIFU هستش ، از یه نوار خستگی استفاده شده. وقتی به صورت مداوم به دشمناتون ضربه میزنید ، میتونید شاهد این موضوع باشید که نوار خستگی اونا به سرعت پر خواهد شد.

در ضمن این قابلیت نوار سلامتی شما رو هم پر میکنه. این رو هم بدونید که نوار خستگی شما هم درست مثل دشمناتون کار میکنه پس حواستون به این موضوع هم باشه.

چند ضرب های یکسان بازی SIFU

14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید
14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید

یه موردی که در بازی SIFU وجود داره ، اینه که بازیکن نمیتونه چند ضرب های خودش رو شخصی سازی کنه. درسته که میتونی توانایی ها و چند ضرب های جدیدی رو به دست بیارید اما مکان نداره بتونین چند ضرب جدید خلق کنید. باید تنها هدفتون این باشه که مهارت کسب کنید تا بتونید چند ضرب های از پیش تعیین شده رو انجام بدید.

شاید برات جالب باشه : نقد و بررسی بازی hitman 3

قابلیت های جدید بازی SIFU

شما هر وقت که دشمنی رو بکشید و XP بگیرید ، میتونید مهارت های جدیدی رو برای شخصیت خودتون به دست بیارید. این مهارت ها هم شامل ضربه هایی با دست خالی هستش هم استفاده از سلاح های سرد.

هر کدوم از این مهارت هارو میتونید قبل از زنده شدن دوباره کسب کنید. اما این رو هم بدونید که برای اینکه بتونید از یه مهارت به صورت دائم استفاده کنید ، لازمه تا XP بیشتری خرج کنید. هر تلاشی هم انجام میدید آپگرید جدیدی رو برای خودتون باز میکنید. 

دشمنان بازی SIFU

بازی SIFU انواع دشمنان رو به شما نشون میده. همچنین هر کدوم از اونها دارای سبک ها مختلف مبارزه بودن که باید یاد بگیرید چجوری باهاشون بجنگی و برنده بشی. هم دشمن های ضعیف و معمولی داری و هم دشمن های سر سخت. البته یه سری دشمن های خاص هم هست که به صورت تکی به سراغتون میان.

دشمنان دوپینگی

14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید
14 نکته در مورد بازی Sifu که نمی‌دانستید

برای توصیف این دشمنان کلمه ای وجود نداره فقط این رو بدونید که وقتی نوار خستگیشون رو پر میکنید ، اونها برای ضربه نهایی مقاومت زیادی از خودشون نشون میدن.

حتی نوار سلامت و خستگیشون یهویی بیشتر از حد ممکن هم پر میشه. در این مواقع اون ها زرد میشن و میدرخشن که آسیب های جدی رو به شما وارد میکنن.

ترساندن در بازی SIFU

یکی از کارهای باحالی که میتونید انجام بدید ، اینه که دشمناتون رو بترسونید. بعضی وقتا یکی رو که توی مبارزه شکست میدی ، باعث میشی تا بقیه دشمن ها بترسن و از بین برن.

مرگ و زنده شدن دوباره

از ویژگی های مهمی که بازی SIFU داره اینه که این امکان رو به شما میده تا دوباره به زندگی برگردید. بعد از اینکه میمیرید میتونید در طی تلاش هایی که میکنید قبل از زنده شدن یه سری مهارت هارو یاد بگیرید.

این رو هم بدونید که هر بار میمیرید و زنده میشید به سنتون اضافه میشه. افزایش سنم یعنی به درجه استادی نزدیک میشید  سلامتتون در برابر ضربه ها کمتر میشه.

شما شکست ناپذیر نیستید

با وجود اینکه مهارت های از کونگ فو دارید  از قدرت زیادی برخورد دار هستید ، اما باید بگم که شما شکست ناپذیر نیستید و حتی ممکن است در مواقعی بمیرید. بنابراین سعی کنید با تمرکز بالا بازی کنید تا از قوی ترین دشمن هاتونم شکست نخورید.

سیستم مورد نیاز بازی SIFU

هنوز اعلام نشده است که برای بازی SIFU چه سیستمی خوب و لازم است. اما احتمال میره که سیستمی با پردازنده Intel Core i5 ، رم هشت گیگابایتی ، کارت گرافیک NVDIA 660 یا AMD 7870 میتونه این بازی رو انجام بده.

ویژگی های نسخه کنسولی بازی SIFU

اگر شما خرید اکانت قانونی بازی SIFU  برای ps5 رو داشتید باید بدونید که این بازی با وضوح 4K کار میکند. البته اطلاعاتی دقیقی راجب نرخ فرم ها داده نشده است.

اگر هم خرید اکانت قانونی بازی SIFU برای Ps4 رو داشته اید که باید بگم بازهم شاهد یک کیفیت خوب و عملکرد عالی از بازی هستید. در واقع تفاوت کیفیت و عملکردی وجود نداره فقط برای اینکه هر دو کنسول بشه استفاده کنه نسخه ها آن را بیرون داده اند.

منابع:

fanbyte

fanbyte

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه