اپل برای عرضه ۹ کامپیوتر مک مجهز به تراشه M2 آماده میشود

اپل برای عرضه ۹ کامپیوتر مک مجهز به تراشه M2 آماده میشود

اپل یک برند نامدار بوده است که سالها در عرصه تولید گوشی ، کامپیوتر ، لپ تاپ ، آی پد ، هندزفری ، ساعت و…. فعالیت میکند. این برند معتبر هرگز محصولات بی کیفیتی ارائه نداده ، از این رو علاقه مندان زیادی دارد.

محصولات اپل هم از نظر ظاهری عالی بوده است و هم از نظر کیفیتی بی رقیب است. تمامی محصولاتش نیز سالها کار میکنند و یه همراه خوب برای هر کاربری به حساب می آید.

حال این روزها خبری که پخش شده و باعث به وجود اومدن هیجان زیاد در افراد هم شده اینه که ، اپل داره خودش رو برای آماده کردن 9 کامپیوتر مک مجهز به تراشه M2 آماده میکنه. میدونید که تراشه M2 ساخت خود شرکت اپل بوده و مخصوص محصولات خودش تولید کرده است.

ارائه کامپیوترهای مک اپل با تراشه M2

شواهدی که پخش شده است ، نشان میدهد که اپل در حال ساخت و آماده سازی 9 کامپیوتر مک با تراشه M2 هست. شنیده حاکی از آن است که غول فناوری دست به کار شده و انگاری که قرار شاهکار جدید خودش رو رونمایی کنه.

خودتون رو آماده کنید چون قراره که به زودی از تراشه های سری جدید M که قرار در کامپیوترهای مک از آن ها استفاده بشه رونمایی شود. اینجوری که معلومه انگاری مک بوک ایر و مک مینی اولین محصولاتی هستند که قرار از تراشه M2 بهره مند شوند.

در همین بین گزارشی از بلومبرگ منتشر شده که  در آن ادعا کرده اند ، کوپرتینویی ها در حال آماده سازی خود برای عرضه حداقل 9 کامپیوتر مک که به تراشه M2 مجهز است ، برنامه ریزی میکنند.

تراشه M2

در گزارشی آمده است ، تراشه M2 که نسل جدید پردازنده های M است ، دارای هشت هسته پردازشی میباشد که 4 هسته آن برای قدرت و 4 هسته دیگر آن برای کم مصرف بودن است. البته این رو بگیم که هسته های گفته شده از طراحی جدیدی برخوردار بوده اند و به مراتب قدرت بیشتری نیز دارند.

هچنین برای این تراشه ها پیش بینی میشود که شاهد پیکربندی جدید گرافیکی تا 10 هسته را نیز باشید. این در صورتی بوده است که تراشه M1 دو گزینه گرافیکی 7 و 8 را داشته. از این رو میتوان گفت که M2 نسل جدید تراشه اپل از قدرت خیلی بالایی برخوردار هستش.

محصولات جدید اپل

با توجه به پنجره دو ساله ای که اپل با شرکیت اینتل داره ، توقع میره که کوپرتینویی ها تا انتهای سال جاری تمام محصولات جدید اپل را با تراشه جدیدی که اختصاصی برای این برند است تولید کند.

برخی از شایعات هم اینجوری نشون میده که مک پرو بعدی از دو بلوک تراشه M1 در خود استفاده کند.با این حال باید بگوییم که همچنان باید منتظر بمانیم تاببینیم که اپل چه تغییر و تحولاتی میخواهد انجام دهد و به چه ترفندی بازار را منفجر میکنه. جزئیات فعلا در هاله بوده است و پس صبر بهترین راه است که میتوان در پیش گرفت.

منبع خبر: appleinsider

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه