اپل احتمالاً امسال از ۴ مک جدید با تراشه M2 رونمایی می‌کند

اپل احتمالاً امسال از ۴ مک جدید با تراشه M2 رونمایی می‌کند

اینجوری که خبر ها میرسه و افشاگری هایی صورت میگیره انگاری که قرار امسال شرکت اپل یه غوغایی توی بازار راه بندازه و بازهم همه نظرها و توجه هارو به شمت خودش جلب کنه.

از یک افشاگر محترم خبر رسیده که کمپانی اپل میخواد امسال چهارتا کامپیوتر بیرون بده. اما قرار توی این محصولات جدیدش از تراشه هایی که تاحالا معرفی نشده یعنی M2 استفاده کنه.

از این رو میشه گفت اپل قصد داره تا دوباره بازار رو به چالش بکشه و با این کارش کاری کنه که همه شرکت ها به فکر رقابت کردن با آن باشند. محصولات اپل ، همیشه با کیفیت و زبان زد همه بودن.

رونمایی از کامپیوترهایی با تراشه M2

مارک گارمن به عنوان کسی که همیشه در صنعت موبایل و تکنولوژی دقیق ترین افشاگری ها رو داشته ، این سری پیش بینی کرده است که کامپیوترهایی که توسط شرکت اپل تولید میشوند از تراشه جدید M2 استفاده کرده اند.

همه در انتظار تا ببینند این تراشه جدید میتونه عملکرد خوبی داشته باشه و یا نه رضایت هارو جلب نمیکنه و باعث میشه تا اپل به فکر چاره باشه.

در واقع انتظاری که مارک گارمن دارد اینه که امسال برند اپل برای مک بوک پرو  13 اینچی ، آی مک 24 اینچی و بازطراحی مدل مک بوک ایر ، از این تراشه معرفی نشده M2 استفاده کند و تغییری بزرگ در محصولات ایجاد بشه.

خود شرکت اپل هیچ اشاره ای به بهبود تراشه M2 نداشته ؛ اما گارمن میگه که این تراشه از M1 سرعت بیشتری داشته و همان معماری هشت هسته ای را دارد. البته ممکن است که تعداد هسته های گرافیکی از هفت و هشت به نه و ده برسد.

معرفی نسخه جدید تراشه توسط اپل

در این بین موردی که انتظار میرود و گارمن هم به اون اشاره داشته ، اینه که ممکنه کمپانی اپل برای معرفی کردن این تراشه جدید ، همان کاری را بکند که سر تراشه M1 انجام داد. کاملا ناگهانی در سال 2023 نسخه پرو مکس تراشه M2 رو به همه معرفی کنه. حتی ممکنه سال بعدش از تراشه M3 رونمایی کنه.

از معرفی تراشه M1 بیش از یک سال هست که میگذرد ؛ در این بین اپل از تراشه های M1 Max و M1 Pro نیز رونمایی کرد.

این کمپانی زمانی که M1 را معرفی میکرد گفت که قصد دارد در طی زمان دو ساله سفرش از تراشه های اینتل به تراشه های اختصاصیش تکمیل کند. این شرکت به شدت خودش رو از اینتل جدا کرده و کمتر کامپیوترهای مکی را میبینید که تراشه اینتل داشته باشند.

معرفی آی مک و رونمایی از تراشه جدید اپل

میشه گفت که امسال باید شاهد معرفی تراشه های جدید M2 و M1 Pro توسط اپل باشید. اینگونه که مارک گارمن گفته است ، شما در ماه مارس 2022 و بعد از آن در ماه می 2022 و یا در ژوئن 2022 شاهد محصولات جدید اپل هستید.

حتی شایعه شده است که اپل در کنار این کامپیوترهایی  که با تراشه های جدید تولید کرده است ، قرار است از نسل سوم آیفون SE هم رونمایی کنه. در کل که امسال باید شاهد خیلی از اتفاق ها باشیم.

منبع خبر: theverge

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه