شارژدهی مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ تقریبا ۶۰ درصد بیشتر از بهترین‌نوت‌بوک‌های بازار است

شارژدهی مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ تقریبا ۶۰ درصد بیشتر از بهترین‌نوت‌بوک‌های بازار است

این روزها خبری که حسابی بین کاربرها سر و صدا به پا کرده و دهن به دهن داره میچرخه مربوط به مک بوک پرو 2021 که شارژدهی بیشتری نسبت به نسخه های قبلی خودش داره.

شاید در گذشته با شارژدهی مک بوک ها به شدت مشکل داشته اید و همیشه این موضوع که شارژ آن زود تمام میشود به شدت روی اعصاب شما برود.

اما خب شرکت اپل سعی کرده در نسخه های جدید خودش که مک بوک پرو 2021 هستش ، این مشکل رو برطرف کنه تا رضایت کاربرها به خوبی جلب بشه.

مک بوک پرو 2021

شرکت اپل در سال 2020 با کنار گذاشتن اینتل و استفاده از تراشه های M1 به عنوان قلب تپنده سیستم از محصولات اپل با تراشه های میانی M1 پرو و M1 مکس رونمایی کرد.

این تراشه های جدید عملکرد پایدارتر و کم مصرف تری نسبت به پردازنده های اینتل داره. شرکت اپل با این محصولات جدیدی که بیرون داده است ، مدعی شده که هیچ رقیبی در حوضه شارژدهی نداره و به خوبی توی این مورد عمل کرده است.

شاید اول فکر کنید تمامی این موارد ترفندی باشه برای جذب مشتری ، اما خب بزارید بگم که این یک ترفند نیست ، چونکه مک بوک های پرو 2021 به طور میانگین 60 درضد نسبت به نسخه های قبلی شارژدهی بهتری دارن.

شارژدهی مک بوک های پرو 2021

طبق بنچمارک های منتشر شده در کانال یوتیوبی Jarrods Tech ، نوت بوک های Dell`s G5 5515 با باتری بیش از 12 ساعت دوام بهترین محصول به حساب می آید. اما حتی این عملکرد هم باعث نشده تا به مک بوک های پرو 2021 نزدیک بشن.

این لپ تاپ ها با پردازنده های رایزن 5800H 7 و پردازنده های گرافیکی RTX 3060 کار میکنند که از قدرت بالایی برخورد دار هستند. همچنین این لپ تاپ با یک بار شارژدهی تا 4/12 ساعت به طور مداوم میتونه کار کنه. این عملکرد فوق العاده بود و توی بازار رقیبی هم نداره.

از یه طرف دیگه مک بوک 16 اینچی پرو 2021 با استفاده از تراشه ام وان پرو ، شارژدهی تا 9/19 ساعت داره. البته این را هم بگوییم که استفاده از تراشه ام وان مکس در بخش گرافیکی توان مصرف انرژی بیشتری نیاز داره.

ارتقاء باتری های مک بوک پرو 2021 باعث بی رقیب شدن آن ها شد

باتری های مک بوک پرو 2021 تقریبا 100 وات ساعت ظرفیت دارن این در صورتی است که لپ تاپ های دل باتری با ظرفیت 86 وات دارن. با این اوضاع هیچکدام از محصولات توی بازار نمیتونن رقیبی برای مک بوک های پرو به حساب بیان.

خود شرکت اپل بر این مدعی شده است که باتری های مک بوک پرو 14 اینچی در هنگام استفاده پخش ویدئو تا 17 ساعت و در موقع وب گردی تا 11 ساعت کار میکنه. البته این به این ترتیب است که این میزان به ترتیب تا 21 و 14 ساعت افزایش پیدا میکنه.

نکته قابل توجه این است که اپل مک او اس مانتری را با تراشه های بهینه سازی کرده اند که بین سخت افزار و نرم افزار هماهنگی وجود داشته باشد.

منبع خبر: wccftech

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه