بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

طی این ماه های اخیر ، نسخه های متنوعی از بازی اساسین بیرون اومده. یکی از نسخه های این مجموعه که تجربه کاملی به افراد میده بازی اساسین کرید یونیتی هست. حالا در این مقاله میخوایم بیشتر به این بازی بپردازیم.

اولین نسخه ی این مجموعه حدود 8 سال پیش بیرون اومد که جنجال هایی به دنبال خودش داشت. یوبی سافت با ساختن این بازی با همه نواقصش ، طرفدارهای زیادی پیدا کرد. پرداختن به وقایع تاریخی اونم به این شکل جذابیت های خودش رو داشت.

دو سال بعد با دیدن استقبال از این بازی ، نسخه ی دوم بازی هم بیرون اومد. حالا تغییراتی در این بازی رخ داده است.

بررسی جامع بازی اساسین کرید یونیتی

بررسی بازی اساسین کرید یونیتی
بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

داستان نسخه دوم بازی اساسین کرید یونیتی

در این بازی والطیر جای خودش رو به فردی به اسم اتزیو داده. داستان از تولد اتزیو در قرن پانزدهم میلادی شروع میشه. حالا دزموند بعد از ایکه ماجرای اول رو پشت سر میزاره ، دنبال چیزهای جدیدی هست.

مرور خاطرات اتزیو در نسخه دوم بهترین اتفاق بازی هست. اتزیو در اوایل بازی نشونه های یه قاتل حرفه ایی مثل الطیر رو نداره. پدر آن یکی از اعضای گروه حشاشیون بوده و به همراه برادر او جلوی چشمانش اعدام میشوند.

اتزیو از همان زمان تصمیم به انتفام میگیره. شما مجرای اتزیو رو میتونین توی دو بازی Brotherhood و Revelation  دنبال کنین. بعد از آن یوبی سافت دست بردارد نبود و در نسخه های جدید اتفاق های بیشتری رو داخل بازی گذاشت.

از مهم ترین اتفاق هایی که در بازی افتاد ،  در فرانسه بود که امیدها چند برابر شد به این بازی.

انقلاب فرانسه

بررسی بازی اساسین کرید یونیتی
بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

در نسخه ی جدید سوژه قابل قبول ، انقلاب فرانسه بودش. انتخاب این دوره یه نکته مثبت در بازی است. داستان بازی از همونجایی شروع میشه که همه چیز آماده وقوع انقلاب فرانسه هست.

شما هرچی به پایان بازی نزدیک تر میشی ، حال و هوای انقلابی رو بیشتر متوجه میشی. طراحی خیابان ها و محیط انقدر خوب است که ، به خوبی همه حال و هوای اون سال ها بهتون میرسه !

قرار این بار جوانی به اسم آرنو رو کنترل کنی. یه شخصیتی که شیطنت ها و کودکیش رو کنار دختری به اسم الیز دیدیم. آرنو بعد از اینکه ساعت جیبی پدرش رو به یادگار میگیره ، جسد پدرش رو که به قتل رسیده میبینه.

بعد از اون توسط پدر الیز بزرگ میشه و تصیم به انتقام میگیره. ماجراها شروع میشه. رابطه الیز و آنور احساسی شده و میشه گفت این رابطه مثل انقلا فرانسه مهم و تاثیر گذار توی بازی هست.

جالبیت بازی در دیدن ناپلئون بناپارد هست. توجه بالای بازی به رابطه احساسی بین الیز و آرنور ، باعث میشه تا بعضی وقت ها از انقلاب فرانسه فاصله بگیری. با مقایسه کردن این بازی و مرور دو نسخه ی قبلی متوجه تفاوت های آن ها میشوید.

شخصیت های بازی اساسین کرید یونیتی

بررسی بازی اساسین کرید یونیتی
بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

در نسخه های قبلی ناپلئون جذابیتی برای خودش داشت ، اما حالا در نسخه ی  نسل هشتمی ، جذابیت اون خیلی بیشتر شده. حتی شخصیت های جدید بازی هم ، محبوبیت شخصیت های قبلی رو دارن.

اما الیز که  قابل تحمل هست ، میشه گفت محبوب ترین و دوست داشتنی ترین شخصیت این بازی به حساب میاد. با موهای زیبایی که داره ، شجاعانه و غیر قابله پیش بینی عمل میکنه.

تغییرات بازی اساسین کرید یونیتی

بررسی بازی اساسین کرید یونیتی
بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

یکی از تغییرات بازی اساسین کرید یونیتی ، عدم حضور کوری می بود که به نظر مسخره میادش. یه نویسنده که در نسخه ی اول بازی تاثیر خیلی زیادی داشت.

از یه طرف دیگه وجود یه سری کلیشه های رایج در انتهای داستان ، باعث شد تا پیش بینی های نابه جایی بشه. حتی میشه گفت خیلی جاهای داستان از نسخه های قبلی الگو برداری شده.

اما اگر بخواهیم کلی بگوییم ، باید گفت که این بازی پتانسیل های لازم برای جذب بازیکن رو داره. یکی از نکات خیلی مهم که نبوغ سازنده به حساب میاد ، طراحی عالی مراحل هست.

مراحل انگشت شماری وجود داره که به شدت جذاب هستن و میشه گفت بقیه تکرارین. یه چیزی که باعث تعجب میشه ، اینه که در ماموریت های اصلی همیشه هدف کشتن یه سری افراد هست !

یه محوطه که با یه سری نگهبان محاصره شده ، و شما باید مخفیانه وارد آن بشوید. باید وارد بشید و با به قتل رسوندن هدف فرار کنین ؛ سناریوی تکراری همه بازی ها. این رو هم بدونید که هرچی به آخر بازی نزدیک تر بشی ، تعداد نگهبانان بیشتر میشه.

ماموریت ها و مبارزات بازی اساسین کرید یونیتی

بررسی بازی اساسین کرید یونیتی
بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

از مهم ترین کارهایی که در این بازی باید انجام داد ، مخفی کاری هست. برای اینکه بتونین راهی پیدا کنین تا بازی رو مخفیانه پیش ببرید ، باید آزمون و خطاهایی انجام بشه.

هوش مصنوعی پر نوسان در دشمنان باعث میشه تا نتونین راحت حدس بزنین که چجوری بین آن ها حرکت کنین. گاهی وقت ها به صورت کاملا مخفیانه میری اما غیرمنطقی لو میری.

همینجاست که تصمیم میگیری یکی دو تا بمب دودزا بندازی و دشمنات رو تعدادشون زیاده چند ثانیه گیج کنی و جلو بری. حتی میتونی کار رو راحت تر کنی ، به چندتا از کارگرا رشوه بده و راحت وارد بشی.

باید بگم که مبارزه های نسبت به نسخه های قبلی تغییر کردن و تنوع های زیادی رو دارنو نسبت به گذشته حرکت ها و انیمیشن ها بیشتر شده و همچنین سلاح های بیشتری در اختیار شما گذاشته شده.

شما میتونین با توجه به پولی که دارین ، سلاح ها سنگین ، سرد و گرم برای خودتون تهیه کنین. وجود یه سری مهارت ها برای استفاده از سلاح ها لازمه کار هست. این رو هم بدونین با وجود Phantom Blade که روی مچ دسته آرنور بسته شده ، میتونی هدف های دور رو هم بزنی.

میتونی یه گوشه وایسی و با شلیک هایی که انجام میدی ، شاهد مرگ دونه دونه دشمنات باشی. این رو بدونین که هرچی به آخر بازی نزدیک تر بشی ، دشمنات و مبارزه هات سخت تر میشه. باید در این مبارزه ها بدونی که استفاده از چه سلاحی و در چه زمانی مفید و لازم است.

حرف آخر

بررسی بازی اساسین کرید یونیتی
بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

بازی اساسین کرید نویتی اصلا قابل مقایسه با دوتا نسخه ی قبلی خودش نیست. درسته که گرافیک این بازی به روز رسانی های خوبی شده ، اما مشکلات فنی و کم کاری های سازندگان نقطه ضعف بازی به حساب میادش.

توصیه میشه که یوبی سافت به جای بیرون دادن نسخه جدید ، ایرادات این بازی رو برطرف کنه تا تبدیل به یه بازی فوق العاده بشه.

منابع:

pcgamer

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه