داستان بازی اساسین کرید والهالا

داستان بازی اساسین کرید والهالا

بازی اساسین کرید والهالا یه بازی اکشن هست که توسط شرکت یوبی سافت مونترل ساخته شده است. روایت داستان این بازی برمیگرده به قرن نهم میلادی. شخصیت اصلی داستان ایوور نام داره که در قبیله وایکینگ ها به اسم ریون زندگی میکنه.

این قبیله به دلایلی از نروژ رانده میشه و حالا سعی داره تا از دل دریای یخی خودش رو به آنگلو ساکسون برسونه. این قبلیه بعد این که در جای خودش مستقر میشه ، دوران بدی رو با پادشاهانی مثل نورثومبریا ، آنگلیای شرقی و مرسیا میگذرونه. قبیله ایوور در برابر رهبرهایی مثل آلفرد هم می ایستد.

آشنایی ایوور با دو هیدن وان باعث میشه تا در برابر انشنتس ها مبارزه کنه. این بازی هم مثل نسخه های قبلی دنباله معاصر تاریخی است. لیلا حسن در این نسخه از بازی هم حضور داره.

شاید برات جالب باشه : بررسی بازی اساسین کرید یونیتی

داستان کامل بازی اساسین کرید والهالا

داستان بازی اساسین کرید والهالا
داستان بازی اساسین کرید والهالا

بعد از این حوادث آتلانتیس رخ داد ، یه سال بعدش میدانی مغناطیسی زمین تغییراتی کرد  که در پی این تغییرات اختلال هایی در بین روابط ماهواره ایی ایجاد شد و همین موضوع تاثیر منفی روی محیط زیست هم گذاشت.

اساسین های با دریافت یه سیگنال مرموز ، به سمت انگلستان کشیده شدن ؛ دقیقا نقطه ایی که لیلا حسن با هاستینگز و ربکا برای تحقیق به اونجا رفته بودن و بقایای یه وایکینگ رو پیدا کرده بودن.

لیلا که تحت تاثیر هصای هرمس باعث شد تا در مرگ ویکتوریا بیبو نقش داشته باشه ، خودش رو مقصر میدونست. به خاطر همین موضوع سعی داشت تا با رفتن به آنیموس خاطرات این مهاجم رو مرور کنه.

قرن نهم

داستان بازی اساسین کرید والهالا
داستان بازی اساسین کرید والهالا

در قرن نهم در نروژ توسط پادشاه استیربیون ضیافتی برگزار شد. در همین موضع دختر/ پسر بچه ایی (انتخاب جنسیت با بازیکن است) به اسم ایوور شاهد یه قتل و غارت بزرگ بود. ایوور دید که پدرش برای امنیت مردم برخلاف سنت های وایکینگی ، خود را تسلیم کیوتوه کرد.

کیوتوه وارین پدر ایوور رو کشت و قبیله رو قتل عام کرد. در این بین ایوور توسط سیگورد پسر استیربیون نجات پیدا کرد ، اما موقع فرار از اسب افتاد و توسط گرگ گاز گرفته شد ، که همین موضوع به اون لقب گرگ بوسیده داده شد.

ایوور که توسط استیربیون بزرگ شد، هفتده سال بعد به خاطر انتقام مرگ پدرش به سراغه کیوتوه رفت اگرچه هر بار ایوور و همراهانش با شکست مواجه میشدن. اما در این شکست ها موفق شدن تبر پدر ایوور رو پس بگیرن.

داستان بازی اساسین کرید والهالا
داستان بازی اساسین کرید والهالا

ایوور وقتی تبر رو لمس کرد تصویری از اودین دید ، در این باره که خیلی کنجکاو شده بود با یه عارف محلی به اسم والکا حرف زد. والکا یه تصور دیگه ایی کرد ؛ که سیگورد و ایوور با یه غول رو به رو میشوند و سیگورد بازی رو میبازه. از این تصویر برداشت شد که یه روز ایوور به سیگورد خیانت میکنه که البته ایوور بهش بار نداشت.

استیریبون که پدر خوانده ایوور بود ، اون رو سرزنش میکرد که به دنبال کیوتوه نگرده چون که میدانست که قبیله او در جنگ ها شانسی نداره.

سیگورد که برادر ناتنی ایوور بود ، بعد از دوسال سفر به خانه برمیگرده. او با خودش هدیه و دو هیدن وان به اسم های هیثم و بسیم اورده بود. سیگورد به عنوان هدیه یه هیدن بلید تیغه ایی که از بسیم گرفته بود به ایوور داد.

بعد از آن با ایوور همراه شد و یه لشکرکشی کرد و در یه دهکده که نیروهای کیوتوه در آن بودن ، بازپس گرفتن و قیبله خوشون رو برپا کردن. بعد از بازپسگیری دهکده خود ایوور و سیگورد با هارالد دیدار کردن  و پیشنهاد پشتیبانی برای حذف کیوتوه رو دادن.

در این بین بسیم و هیوثه گفتن که آن ها هم برای کشتن کیوتوه به نروژ آمدن. بنابراین یه لشکرکشی کردن و با کیوتوه رو به رو شدن که موفق به کشتن او و تصاحب قلعش شدن. بعد از پیروزی به سراغ هارالد رفتن.

داستان بازی اساسین کرید والهالا
داستان بازی اساسین کرید والهالا

بعد از مذاکره هایی که انجام شد تصمیم بر این شد که همه قبایل نروژ رو به حکمفرمانی یه پادشاه دربیارن. در این باره استیربیون با هارالد بیعت کرد که باعث اعصبانیت سیگورد شد. سیگورد و ایوور تصمیم گرفتن با همه متحدهای خودشون ریون رو ترک کنن و به انگلیس برن و قبیله ی خودشون رو بدون سلطه هارالد در بیارن.

ایوور و سیگورد در یه قبیله متروکه به اسم مرسیا مستقر شدن و سعی کردن تا قبایل دیگه ایی رو متحد خود بکنن. ایوور در این بین با هالفدان و اوپا راگنارسون ، گاتم جارل و کولوف ارتباط بر قرار کرد.

این وسط هیثم به ایوور اطلاع داد که فرقه انشتنس در انگلستان دوباره بر پا شدن و ایوور برای از بین بردنشون دو باره بلند شد. ادامه داستان اینجوریه که ایوور دوباره تصویرهایی از اودین رو میبینه که سعی داره مرگ خودش توسط راگناروک ها رو دفع کنه.

شاید برات جالب باشه: بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

داستان بازی اساسین کرید والهالا
داستان بازی اساسین کرید والهالا

اودین سعی میکند تا با به دست اوردن یه شهد جادویی ، خودش را در روح افراد زنده نگهداره. مدتی بعد سیگورد و بسیم یه سازه سنگی پیدا کردن که باعث شد تا سیگورد فکر کنه از نوادگان خداست.

اما سیگور توسط فلوک که انشتنس هست و در خدمت آفرد اسیر شد. بعد از آن سیگورد و ایوور با پیدا کردن یه معبد خود رو به سیستم های کامپیوتری متصل کردن و به والهالا رفتن.

این تنها یه شبیه سازی بود و آنها سعی کردن تا از آن خارج بشن. این وسط ایوور و سیگورد با بسیم که ایوور رو باعث مرگ پسرش میدانست مبارزه کردن و موفق شدن تا آن را اسیر سیستم کامپیوتری بکنن.

ایوور و متحدانش موفق به شکست آلفرد میشن سعی دارن تا با از بین بردن فرقه مسیح ، یه فرقه جدید خداپسندانه ایجاد کند. ایوور یه قهرمان در بازی است.

گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا

داستان بازی اساسین کرید والهالا
داستان بازی اساسین کرید والهالا

گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا ، نشون میده که این بازی یه بازی جهان باز و اکشن هست. بازیکن یه مهاجم وایکینگی هست که ماموریت های زیادی رو انجام میده. همچنین میتونین جنسیت این شخصیت رو تغییر بدین.

مبارزه های تغییر کردن و میتونین همزمان از دو سلاح استفاده کنین. همچنین مثل نسخه های قبلی مکانیزم ایگل ویژن هم وجود داره. بازیکن با یه کلاغ به اسم سینین میتونه اطراف رو یه گشتی بزنه.

همه ماموریت ها خشونت نداره و بعضی مواقع از طریق دیپلماسی جلو میره. انتخاب مکالمه ها هم به دست بازیکن است. یه دامنه زیادی از دشمنان دارین و شما حتی بعد از ده ساعت بازی هم خسته نمیشید.

منابع:

twinfinite

eurogamer

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه