استریم بازی‌ های بدون مجوز در چین ممنوع شد

استریم بازی‌ های بدون مجوز در چین ممنوع شد

وقتی وارد دنیای بازی های ویدئویی میشوید ، از هر طرف یه خبر به گوش شما میرسه. برخی از این اخبار راجب آپدیت هایی است که کمپانی های انجام داده اند و قرار است که به بازار ارائه دهند. التبه شنیدن این خبرها بسیار خوش آیند بوده و باعث میشه که  گیمرها حسابی سر شوق بیان.

اما خب در مقابل ممکن است بعضی وقت یه سری خبرهای بد هم شنیده بشه که باعث ناامیدی و ناراحتی در گیمرها میشه. خب بالاخره قرار نیست که همیشه همه چیز باب میل پیش بره.

این روزا یه خبری که خیلی شنیده میشه ، ممنوعیت استریم های بازی های بدون مجوز در چین است. در واقع این خبر یه جورایی مثل بمب ترکید و خیلی از افراد رو درگیر خودش کرد. این کار برای نظارت بر روی بازی های صورت گرفته.

دلیل ممنوعیت استریم بازی های بدون مجوز در چین چیست؟

حالا اینجا سوال پیش میاد که اصلا دلیل این ممنوعیت چه بوده و برای چی استریم بازی های بدون مجوز در چین ممنوع شده است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دولت چین در یک گام دیگر ، برای اینکه بتواند بر روی محتوای گیمینگ در جامعه خودش کنترل و نظارت داشته باشد ، استریم بازی های بدون مجوز را ممنوع اعلام کرد.

در واقع دولت چین تصمیم گرفت که یه بار دیگه محدودیت هایی در زمینه بازی های ویدئویی داشته باشه. از این پس گیمرهای چینی اجازه بازی با استریم های بدون مجوز را ندارند.

در ضمن پخش بازی های زنده مسابقات esports خارج از این کشور ، بدون داشتن مجوز لازمه ممنوع اعلام شد. چین این محدودیت را در بین همه شهروندان کشور خود اجرا کرده است و این کار را بخشی بزرگ از اقدامات دنیای بازی های ویدوئی میداند.

اطلاعیه نهاد قانون گذاری چین

نهاد قانون گذاری چین در طی یک اطلاعیه اعلام کرد که : تا اطلاع ثانوی پخش کردن بازی ها و مسبقاتی که پخش زنده داشته و یا محتواهای مخرب و پر هرج و مرج دارند ممنوع است. این بازی های باعث میشوند تا اعتیادهایی در نوجوانان ایجاد شود و تاثیرات مثبتی بر روی ذهن آنها نمیگذارد.

از این رو لازم دونسته شده تا اقداماتی انجام شود و تاثیرات موثری بر روی دنیای بازی و گیمرها شکل گیرد. جدیدترین بازی که استودیوی فرام سافتوربیرون داده مورد استقبال زیادی قرار گرفته. این بازی در سطح پلتفرم های استریمینگ بوده و البته عملکرد چشمگیری هم داشته.

تلاش دولت چین برای سلامت نوجوانان

دولت چین در سال 2019 تلاش کرد تا اعتیاد جوانان و نوجوان را به بازی های ویدیویی از بین ببرد. یکی از اقداماتی که انجام داد ممنوعیت برای استریم بازی های بدون مجوز بوده. یعنی در واقع افرادی که زیر 18 سال سن داشتند ، نمیتوانستند در ساعت 10 شب تا 8 صبح بازی های آنلاین انجام دهند.

این کار را نیز با پاسبان نیمه شب کنترل میکردن و اجازه ورود افراد زیر 18 سال به بازی های آنلاین داده نمیشد. در واقع این یک راه برای کنترل روان نوجوانان و جوانان بوده است.

منبع خبر: gamingbolt

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه