درباره پایان بازی والهالا

درباره پایان بازی والهالا

بازی اساسین کرید والهالا درست در جایگاه عناصر تاریخی قرار گرفته ، هرچند این رتبه پایین باشه. در نسخه ی آخر بازی در انگلیس اتفاق میافته ، و بازهم همان افسانه پیچیده که باعث جذابیت بازی بود این سری به طرز هوشمندانه ایی به کار گفته شده است.

در این مقاله سعی داریم تا خلاصه ایی از داستان را به شما بگیم.همچنین میخوایم پایان بازی رو به شما توضیح بدهیم.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی بازی اساسین کرید والهالا

خلاصه داستان والهالا

درباره پایان بازی والهالا
درباره پایان بازی والهالا

بازیی از اونجایی شروع میشه که کنترل ایور به دست شما میافته. از  همون اول معلومه که ایوور پسر یه فرمانده ارتشه ، ولی خب متاسفانه در یه جشن وایکینگ ها به این گروه حمله میکنند.

جشن با تخریب و کشتن پدر ایوور تمام میشود. همین موضوع باعث ناراحتی ایور میشه ، چون اون میدونه که وایکینگ ها ترجیح میدن با تبر خودشون بمیرن تا در جایگاه والهالا.

موقعی که دارن فرار میکنن ، ایوور توی یه دریاچه یخ میافته و گرگ ها بهش حمله میکنن. او که نجات سختی داشته ، بهش لقب بوسیده شده توسط گرگ داده میشه. بعد از این ماجرا داستان بیست و چند سال بعد به جلو میره و پادشاه استایربیون از قبیله ریون سرپرستی ایوور رو میگیره.

بیست سال بعد

درباره پایان بازی والهالا
درباره پایان بازی والهالا

بعد از تمام ماجراها ایوور همیشه دوست داشته از کیووته انتقام بگیره. اولین باری که او را مثل مرد میبینیم، در حال جنگ با کیووته است که نزدیکه خودش رو به کشتن بده. درسته که کیووته رو پیدا نمیکنه اما فرار میکنه و به کمک Dag تبر پدرش رو پس میگیره.

وقتی ایوور تبر رو لمس میکنه ، تصویری از Odin و یه گرگ میبینه. بعداز اینکه به خانه برمیگرده ، استایریبون اعلام میکنه که از انتقام ایوور ناراحته ، در واقع از جنگی که هیچوقت پیروز نمیشه.

ایوور با والکای غیب گو مشورت میکنه و آبگوشت توهم زا باعث میشه تا یه تصویر دیگه هم ببینه. والکا از این تصویر برداشتش اینه که ایوور بعدا به سیگورد خیانت میکنه.

Hytham  و Bassim وارد میشوند

درباره پایان بازی والهالا
درباره پایان بازی والهالا

فردای پیشگویی سیگورد پسر استایریبون از یه هجوم دو ساله برمیگرده و دو مرد رو به عنوان هدیه میاره. این دو مرد Hytham و Bassim نام دارن. بعد در طول مهمونی این دو مرد یه تیغه ایی رو به ایوور نشون میدن که بازیکن ها به اون تیغه مخفی میگن.

در ضمن آنها راجب قبیله ایی به اسم فراد مخفی که قصد دارن کارهای ناپسند مثل قتل ها رو کنترل کنن. فردای مهمانی علی رغم میل استایریبون ، سیگورد اعلام میکنه که با ایوور دنبال کیووته میره تا اون رو به سزای کارهاش برسونه.

بسیم و هیثم هم اعلام رفتن میکنن و میگن از اول هم برای کشتن کیووته از نروژ اومده بودن. با تمام این اوضاع ، آنها با اعضای گروه شاه هارالد که به دستور استایریبون اومده بودن پیروز میشن. بعدا هم مشخص میشه که استایریبون میخواد همه قدرت رو به هارالد بده و اون پادشاه کل نروژ بشه.

سفر های بازی والهالا

سفر به انگلیس

خبرهایی که به گوش سیگورد رسید باعث شد تا معتقد باشه که آیندش توسط هارالد دزدیده شده. تصمیم میگیره تا با ایوور به انگلیس بره و شرایط رو تغییر بده. در آنجا با هیثم و بسیم هویت خودشون رو جعل میکنن.

اینجای داستان بازیکن میتونه تصمیم بگیره که وسایل استایریبون رو با خودشون ببرن یا همانجا های کنن! البته اینم بگم که دزدین این وسایل عواقب خودش رو داره.در انگلستان ، در ریون استورپ ایوور و سیگورد یه قلمرو کوچیک راه میندازن.

حالا در تلاش هستند تا رابطه خودشون رو با دانمارکی ها و ساکسون هایی که در اطراف هستن قوی کنن.

شمال مرسیا

ایوور و سیگورد در شمال مرسیا به راگارناسون ها یعنی ایوار و هافدن کمک میکنن تا پادشاه دست نشانده به اسم کیولف رو به قدرت برسونن. این باعث میشد تا با ساکسون ها با مساوات برخورد بشه.

این ماموریت موفقیت آمیز پیش میره. در سمت جنوب ایوور به دانمارکی ها کمک میکنه تا شهر گرنت بریج رو پس بگیرن.

برای این کار باید ساکسون هایی که توسط ویگموند رهبری میشن رو بیرون کنن و جاسوس هارو شناسایی. خائن گالین است و اگر شما به اشتباه لیف یا برینا رو متهم کنید عواقب بدی به همراه دارید.

درباره پایان بازی والهالا
درباره پایان بازی والهالا

سفر به آنگلیای شرق

ایوور در سمت شرق به سراغ قبیله ایی از دانمارکی هایی که سرکشی کردن میره تا از شهرک خودش محافظت کنه. زمانی که به اونجا میرسه متوجه میشه پادشاه اسوالد به صورت رسمی به قدرت نرسیده و وضعیت نامناسبی اونجا داره.

ایوور با بیرون انداختن روئد که در آنجا قبیله ایی داشت احترام دانمارکی هارو جذب میکنه و یه متحد دیگه پیدا میکنه.

سفر به لندن

بعد از اون ایوور به لندن میره و کمک میکنه تا استوو و ارک با سازمان اوردر اتحاد بر قرار کنن.بعد از آن با بررسی هویت کسی که رئیس پلیس رو کشته پیدا میکنه.

بعد چهارتا از اعضای اوردر رو از پا در میاره ، البته این کار با یه جنگ اساسی است. به این ترتیب یه متحد دیگه برای خودش پیدا میکنه.

سفر به آکسنفوردسیر

سیگورد و بسیم سعی دارن در آکسنفوردسیر یه متحد دیگه پیدا کنن. اما آنها نمیتوانند ایوور رو تحت تاثیر بزارن. حالا سوال ایوور اینه ، چرا سیگورد انقدر تحت تاثیر بسیم هست؟

به خاطر اینگه سیگورد انقدر به توصیه های بسیم گوش میده ، شک به اینجا میره که شاید به پیشگویی های بیسیم علاقه دارد. حالا ایوور از رفتار سیگورد متحیر شده.

درباره پایان بازی والهالا
درباره پایان بازی والهالا

سفر به Sciropescire

بعد از پیوستن سیگورد به آلفرد ، ایوور به ریون استورپ برمیگرده. در اینجا مشخص میشه که کیولف برای آزمایش مهارت های دیپلماتیک به Sciropescrie رفته. ایوور و آیوار در تلاشند تا با Britons مذاکره کنن.

رودی ناراضی هست چون برادرش توسط دانمارکی ها دستگیر شده. آیوار گلوی برادر رودی رو میبره و درگیری هایی شروع میشه. بعد از این جنگ ها آیوار شکست میخوره و ایوور تصمیم میگیره که خودش پادشاه بشه.

شاید برات جالب باشه: بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

آسگارد و ماموریت گوتنهام

والکا که یه پیشگو است و یه کلبه برای خوشد ساخته ایوور رو ترغیب میکنه تا یه نوشیدنی توهم زا دیگه بخوره. حالا ایوور تلاش میکنه که به جای اودین ، به عنوان یکی از خدایان ، جلوی حمله گوتنهام رو بگیره.

همچنین درگیری بین ثور ، لوکی و فریا رو هم حل میکنه. ایوور میبینه که اودین میخواد جلوی راگناروک رو بگیره برای این کار هم یه نوشیدنی میخوره تا مطمئن بشه در روح انسان ها میمونه.

در اینجا سه داستان مجزا اتفاق میافته که خود بازیکن تصمیم میگیره سمت کدوم بره.

بیداری ایوور

درباره پایان بازی والهالا
درباره پایان بازی والهالا

بعد از بیدار شدن ایوور به سالن میره و Randvi ازش میخواد که به حرف های دو مرد شهری گوش بده. داگ بعد از اینکه روی صندلی قضاوت میشینه اعتقاد داره که تلاش های ایوور برای از چنگ در اوردن کنترل ریون استورپ از چنگ سیگورد است.

بعد از سخنرانی ایوور با راندوی که ازش فاصله گرفته صحبت میکنه ، و تصمیم میگیره برای تنفس به یه سفر یه روزه بره. حالا بازیکن تصمیم میگیره که با راندوی روابط رمانتیک داشته باشه یا نه!

در هر صورت ماموریت ایوور شروع میشه و چند راه برای انجام وجود داره که منطقی ترینش اینه که برای رسیدن به سیگورد از آکسنفرودسیر بروید.

وسیله قدرتمند

میدانید که بسیم به سیگورد گفته که وسیله ایی قدرتمند در دستان فلوک است. حالا ایوور ، سیگورد و بسیم متوجه میشوند که این وسیله در سرجای خودش نیست. ایوور نارضایتی خودش رو به حواس پرتی سیگورد نشون میده.

مشاجره و اختلاف شروع میشه ، مخصوصا وقتی که سیگورد قصد خیانت به گادریک رو داره. گادریک یه رابط و فرد مهم است.

حالا این سه نفر قبل حمله به قلعه تلاش میکنن تا قدرت ایدن تضعیف بشه. بعد با آلفرد کبیر ملاقات میکنن و راجب آینده مرسیا حرف میزنن. این مذاکره باعث میشه تا دوتا از افراد مهمشون معاوضه بشن که سیگورد تحت تاثیر فولک به آلفرد میپیونده.

منابع:

gamesradar

otakukart

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه