نقد و بررسی بازی hitman 3

نقد و بررسی بازی hitman 3

بازاری که از بازی های مخفی کاری زیاد بود ، بعد از گذشته سال ها مخصوصا توی نسل هفتم به سمت افول حرکت کرد. این موضوع ممکن برای خیلی ها قابل درک نباشه ، اما افرادی که نسل ششم رو بازی کردن ، فقدان ها و تمامی این موارد رو متوجه میشوند.

البته ناگفته نمانه که المان ها و عناصر و سبک های بازی به خوبی رعایت شده است. احتمالا در نسل نهم هم شاهد همین اتفاق ها خواهید بود. البته با هر شرایطی که پیش بیاد ، نمیشه کیفیت بازی های مخفی رو زیر سوال برد.

در حقیقت باید گفت پرش های نیتن در مجموعه Uncharted ، روش های قابل توجه ایی والبته شخصیت های اصلی داستان های farcy را به خوبی به نمایش گذاشته است که میشه گفت پیشرفت خوبی است.

حالا میخواهیم بازی 3 Hitman که در این گیر و داد ها بوده است رو مورد بررسی قرار بدیم ، و ببینیم چه اتفاق هایی برای این بازی افتاده است.

شاید برات جالب باشه: بررسی بازی Far Cry

بررسی جامع بازی hitman 3

نقد و بررسی بازی hitman 3
نقد و بررسی بازی hitman 3

تغییرات بازی Hitman 3

بیش از 20 سال پیش ، در دانمارک در بخش بازی های ماجراجویی و مخفی ، استودیو Interactive با یه تیم کوچک فعالیت خودش را آغاز کرد. این استودیو هنوز هم در حرکتی سعودی قرار داره.

در این حرکت های این استودیو نمیشه از تاثیری که سری بازی های Hitman و مامور 47 داشته چشم پوشی کرد. این استودیو در این 20 سال بیشتر به دنبال تمرکز خود رو بر روی ایده پردازی های جدید برای خلق نسخه های جدید Hitman گذاشته است.

به لطف همه تزریق هایی که توسط این شرکت انجام شده ، یه بازی در سبک مخفی کاری عالی با سابقه ایی درخشان تولید کرده است. آخرین نسخه توسعه دهنده این استودیو که بعد از دو سال انتظار منتشر شد ، Hitman 3 است که در حوضه ماجراجویی های مامور 47 در سه گانه World of Assssination است.

حال در ادامه به شما میگوییم که برای این نام آشنا ، یه پایان با شکوه در نظر گرفته شده است یا نه ، یا اصلا به زودی به فراموشی سپرده خواهند شد.

نقد و بررسی بازی hitman 3
نقد و بررسی بازی hitman 3

داستان بازی Hitman 3

تئوری هایی که در بازی Hitman 3 وجود داره ، بسیار جذاب و قابل ستایش است. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که این بازی رو با چند نفر از دوستانتان تجربه کنید ، بعدش گرد شدن چشماتون رو خواهید دید.

در واقع تئوری هایی که از این بازی پخش شده است ، واقعی باشد یا نه همگی نشان میدهد که شما در طول زندگی شاهد اتفاق هایی خواهید بود که ممکن است اصل قضیه نباشد.

در ضمن در حین بازی Hitman 3 ممکن است شاهد مجموعه های سینمایی نیز باشید که جذابیت بازی رو بالاتر میبره. این روند سه گانه به خاطر جذابیتی که داره ، در هر سه نسخه ی این بازی به کار رفته است.

توی کل بازی شما یه دلیل خیلی خوب برای نجات دادن یه جانی خوش پوش و یا میلیاردهای محترم دارین. در هر صورت باید گفت که جذابیت این بازی با یه کیفیت خیلی عالی به نمایش گذاشته شد.

داستان های این بازی به حدی پیشرفت کرده اند که میشه گفت در بعضی از مواقع با فیلم های هالیوودی رقابت میکنن. اما باید گفت که داستان بازی Hitman 3 اصلا در این دسته نیست و بیشتر برای ایجاد یه انقلاب درست و حسابی ساخته شده است.

داستان این بازی در واقع سر راسته و برای هدف گذاری های استودیو جلو میرود. یه رویای نیره بین نیروهای نسبتا خوب و افراد شرور و البته قدرتمند. در نسخه های قبلی احساسات شخصیت ها در طول بازی هی فوران میشد ، اما این قضیه در نسخه سوم پیشی گرفته و خلق و خوی کارکشته ایی داره.

شاید برات جالب باشه: بررسی بازی mortal kombat

نقد و بررسی بازی hitman 3
نقد و بررسی بازی hitman 3

گیم پلی بازی Hitman 3

در بازی Hitman 3 ، مامور 47 به همکارانش یه ماموریتی دارن که باید جهان رو از آخرین مهره های اصلی نجات بدن. داستان این بازی تعریف های اندکی دارن اما خب اصل داستان غافل گیری های داره که مطمئنا به درک بازیکن از کیفیت تاثیری نداره.

شخصیت 47 در این بازی ، به گونه ایی است که بازیکن رو کم بیشبه سمته نسخه Blood Money میبره. به لطف روزنه هایی که در این بازی وجود داره ، میتونین کاریزمای شخصیت بازی رو به خوبی ببینید.

گیم پلی Hitmdn 3 خیلی شبیه به نسخه قبلی خود بوده است. وارد میشی ، میکشی و بعد خارج میشی. شاید این ایده طی این 20 سالی که Hitman بیرون اومده به نظر کسل کننده بیاد و جذابیت نداشته باشه ، اما باید بگم توسعه دهندگان این بازی کارهایی انجام داده اند که بازی اصلا جذابیت خدش رو از دست نده.

با یه کم تحمل و یه ذره نبوغ ، میتونین به راحتی مثل یه سایه کاملا محو توی بازی مراحل رو پیش ببرید. راه های متفاوت و عوامل قابل توجه در بازی ، باعث میشود که مهارت های مامور 47 در این بازی حسابی به چالش کشیده بشه. با یه ذره تجربه توی بازی ، یه بازی عالی رو میتونین پیش ببرید که از انجامش لذت میبرین.

نقد و بررسی بازی hitman 3
نقد و بررسی بازی hitman 3

گرافیک بازی Hitman 3

گرافیک بازی نسبت به نسل هشتمی در موارد آشکار و بافت پیشرفت خیلی زیادی نداشته. در واقع باید گفت با یه کم سخت گیری ، گرافیک Hitman 3 تقریبا مثل نسخه ی قبلی خودش بوده.

باید گفت که مشکلاتی که در صحنه های شلوغ و سنگین وجود داشته ، در این نسخه ی جدید از بازی بر طرف شده است و دیگه دیده نمیشه. لذت مضاعف مکانیزم ها بهبود یافته.

عاملی که باعث شده بازی Hitman3 به این مرحله برسه ، به لطف فضاسازی و طراحی هایی است که بر روی بازی انجام شده است. در بعضی مواقع حس میکنید که طراحی های بازی ، با یه توصیف خاصی چیده شده اند. تمام مناظر و محیط های این نسخه بازی ، به قدری بروز شده اند که بازیکن از دیدن آن ها حتما لذت خواهد برد.

در کل که باید گفت بازی Hitman 3 به خاطر سال های زیادی سابقه که داشته ، در موضوع مخفی کاری کامل ترین بازی به حساب می آید. طراحی مراحل این بازی بروز شده و موسیقی که از آن پخش میشه کاملا با محیط مطابقت داره. در کل که باید گفت یک اثر خارق العاده به حساب می آید.

منابع:

theguardian

gamespot

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه