داستان بازی هیتمن چیست؟

داستان بازی هیتمن چیست؟

سری بازی های هیتمن جزو دسته بازی های معروف بین گیمرها هست ، که برای معرفی کردنش نیاز نیست تا مقدمه چینی بشه. در واقع بازی های هیتمن جزو اولین دسته بازی های مخفی کاری به حساب میاد اونم چه مخفی کاری.

مامور 47 بازی ما حسابی بین گیمرها شناخته شده است ، و میتونم به جرئت بگم که اکثر گیمرها دوست دارن شبیه مامور 47 باشن از بس که خفنه. اما خب به هر حال نیاز است تا راجب این بازی هم مقدمه چینی هایی بشه و توضیحاتی داده بشه. خب بالاخره افرادی هم هستن که تاحالا این بازی رو انجام ندادن.

برای اینکه به طور کامل با این بازی آشنا بشی و همه چیز رو بدونی ، این مطلب رو تا آخر بخون. مطمئن باش آخر مطلب توهم میری جزو افرادی که انگار این بازی رو انجام دادن.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی بازی hitman 2

داستان بازی هیتمن چیست؟
داستان بازی هیتمن چیست؟

داستان کلی بازی هیتمن

بازی های هیتمن ، بازی های کاملا مخفی کاری به حساب می آیند. در واقع روایت داستان بازی از رمان ها Hitman : Enemy Within که نوشته ی William c. Dietz هست برداشته شده.

البته نا گفته نماند که داستان های این بازی ، همیشه حق مطلب رو ادا کردن ، به همین دلیل هست که همه ی نسخه های هیتمن ، در اولویت اول انتخاب هر گیمری قرار میگیره.

داستان ها پر از فراز و نشیب است و در کنارشون هیجان هست. همین بالا و پایین ها بازی باعث میشه تا گیمر هربار با یه چالشی رو به رو بشه و بازیکن مجبور میشه بشینه پای  بازی و مراحل رو طی کنه.

سری های آخر بازی های هیتمن بیشتر روی شخصیتی با اسم مستعار Agent 47 که بهش 47 یا M.R47 هم میگفتن ، میچرخه. اسمی که این شخصیت برای خودش انتخاب کرده ، در واقع از روی بارکدی است که پشت گردن اون هک شده.

داستان بازی هیتمن چیست؟
داستان بازی هیتمن چیست؟

47 در واقع یه قاتل فراری است که همیشه در حال کشتنه. طرف قردادش هم افرادی که هیچ شناختی ازشون نداره و کاملا ناآشنا هستن ، است. در مقابل هر قراردادی که انجام میشه ، شما پولی از بابت آن دریافت میکنید.

البته که هیچ کدوم از این قرار دادهایی که 47 میبنده مورد تایید دلت قرار نمیگیره. آخه کدوم دولتی هست که بیاد یکی از شهروندانش که داره قتل های زیادی انجام میده رو تایید کنه و بهش پاداش بده!

مامور 47 داستان هیتمن  درسته اسمی برای یه نفر به حساب میاد ، اما باید گفت که در واقع اون یه نفر نیست ؛ بلکه پنج روح درکالبد های مختلف هست! باید گفت به گونه ایی این شخصیت مجموعه آزمایش های ژنتیکی یه دانشمند به حساب میاد.

گیم پلی بازی هیتمن

داستان بازی هیتمن چیست؟
داستان بازی هیتمن چیست؟

سری بازی های هیتمن ساخت یه شرکت دانمارکی به اسم IO Interactive و شرکت Eidos Interactive است که برای انواع مختلف پلتفرم ها به بازار ارائه داده شد.

گیم پلی سری های هیتمن انقدر موفق بوده ، که از روی نسخه های اخری فیلمی ساخته شد ، اما نتونست به موفق بودن بازی برسه  و از همون اول باید نارضایتی جمعی از کاربران رو به رو شد.

تا الان از این بازی چهار نسخه بیرون اومده که یه جورایی میشه گفت هر نسخه ادامه قبلی است. تنها تفاوت آن ها در گیم پلیشونه که بروز رسانی هایی انجام شده.صدا ، تصویر ، موسیقی ، مکالمات از تغییراتی هست که شما به روز شدنش رو توی هر نسخه میتونین ببینید.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی بازی hitman 3

داستان بازی هیتمن چیست؟
داستان بازی هیتمن چیست؟

اما سبکی که برای همه سری های بازی هیتمن به کار میبرن ، سبک stealth – based هست ، که برای خودش طرفدارهای زیادی رو داره. از بزرگترین نکته هایی که توی بازی هیتمن هست ، وجود تنش ها و جزئیات حرکات در بازی است.

برای مثال شما برای وارد شدن به یه خونه شخصی میتونین به جای لباس خودتون ، از لباس یه پیشخدمت استفاده کنید. اینطوری شمالو نمیرین و میتونین ماموریتی که دارین رو به خوبی انجام بدین.

در بازی های هیتمن ، گیم پلی جوریه که هدف های خیلی زیادی رو فقط با یه تیر میتونین از بین ببرین که این مورد توی نسخه چهارم خیلی زیاده. البته که پایه گذاری کشتن با یه تیر در نسخه دوم گذاشته شد ، اما خب به مرور افزایش یافت و بیشتر شد.

داستان بازی هیتمن چیست؟
داستان بازی هیتمن چیست؟

نماد هیتمن در سری بازی ها

میدانید که هر بازی و هر شخصیتی برای خودش یه آرم یا لگویی داره. مامور 47 هم از این موضوع به دور نیست و برای خودش که یه شخصیت خفن داره ، یه نمادی داره. نماد هیتمن اولین بار در سری های اول در آزمایشگاه دکتر Ort-Meyers روی دریچه ها و درها دیده شد.

یعنی آشنایی افراد با نماد هیتمن در آنجا بود. در نسخه دوم هم که آزمایشگاه در واقع همانند سازی شده بود ، نماد هیتمن به خوبی دیده میشد. تازه این نماد روی تفنگ AMT Hardballer که مخصوص مامور 47 هست هم ، به صورت کاملا سفارشی کنده کاری شده.

در کل باید گفت این نماد روی اکثر وسایلی که برای مامور 47 هست مثل لپ تاپ ، کیف دستی و …. حکاکی شده است و شما میتونین به خوبی اون رو ببینید. وارد نسخه سوم که بشیم ، متوجه میشید که این نماد روی پنجره شیشه ایی کلیسای Gontranno هست و برای همه افراد قابل رویته.

داستان بازی هیتمن چیست؟
داستان بازی هیتمن چیست؟

جزئیات بازی های هیتمن

این رو بگم مامور 47 درسته که یه قاتل حرفه ایی خیلی خوب هست ، اما خب یه کارایی هم نمیتونه بکنه. مثلا یکی از محدودیت هایی که توی بازی داره ، اینه که نمیتونه از دیوار های بلند یا از مکان های بلند بپره.

ولی خب به جاش میتونه از بالکنی به یه بالکن دیگه بپره. این رو هم بدونید که وقتی داره از نردبون بالا میره تقریبا خلع سلاح است. دراین حین ممکنه که شناسایی بشه مورد شلیک گلوله قرار بگیره و کشته بشه.

باز هایی هیتمن سه سری با اسم ها Hitman : codename 47 ، Hitman 2 : Silent Assassin و Hitman : Contracts است.

داستان بازی هیتمن چیست؟
داستان بازی هیتمن چیست؟

 روش های مختلفی برای کشتن افراد وجود داره ، که در سری های آخر این روش ها  رو به عهده خود کاربر گذاشته. میتونی کاملا خاموش و مخفیانه کارت رو انجام بدی ، میتونی از روش ترور استفاده کنی هر کدوم رو که دوست داری انتخاب کن.

این رو هم بگم که کشتن بدون هیچ صدایی ، اصلا کار راحتی نیستش و شما رو خیلی به زحمت میندازه. این دانشمند ، مامور 47 رو از DNA پنج تن از  بزرگترین و جنایتکارترین افراد  دنیا ساخته است. پس یه مامور با پنج DNA که در خودش جا داده ، حسابی سر و صدا و غوغا به پا کرده.

هدف شناسایی میشه و بعدش مامور 47 داستان وارد عمل میشه. البته در بعضی از مواقع یه هدف دومی هم وجود داره که کشتن اون بستگی به خودتون داره و کاملا اختیاری هست ، چون در واقع اختلالی در ماموریت شما به وجود نمیاره.

منابع:

wikipedia

fandom

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه