هدست PlayStation VR2 به صورت رسمی معرفی شد

هدست PlayStation VR2 به صورت رسمی معرفی شد

شرکت سونی در نماشگاه CES 2022 خودش ، به صورت رسمی از محصول جدیدش یعنی هدست PlayStation VR2 به صورت رسمی رونمایی کرد. در رونمایی این هدست کنترلر تازه ایی به اسم VR2 Sense هم معرفی شد. این کنترلر باعث میشود تا دنیای بازی های واقعیت مجازی یک قدم به سمت جلو برود.

مهندسان براس ساخت پلی استیشن وی آر 2 از آخرین فناوری ها برای ساخت استفاده کرده اند. این فناوری باعث شده تا این پلی استیشن دارای یک سخت افزار فوق العاده باشد و برای انجام تازه ترین بازی های روز ، لذت کامل به کاربر داده بشود.

فناوری به کار رفته در PlayStation VR2

اخبار سخت افزاری که از پارس گیم به گوش همگان رسید ، خبر از فناوری جدید پلی استیشن 5 در طراحی هدست layStation VR2 داده است. این هدست بازی محصولی با قابلیت های جدید و البته گرافیکی کاملا منحصر به فرد است و در آن ردگیری چشم رو به رو وجود دارد.

از مهم ترین ویژگی هایی که در این پلی استیشن وجود دارد ، باید به صفحه نمایش آن با قابلیت رزولویشن   4K HD اشاره کنیم که تا میدان عمق 110 درجه رو نشان میدهد. پنل اولدی که در این هدست وجود دارد رزولوشن نهایی آن 2000 در 2040 است. همچنین رفرش ریت محصول 90 تا 120 هرتز است.

از دیگر ویژگی هایی که در این هدست VR2 وجود دارد ، قابلیت ردیابی چشمی و حرکتی آن است. در این هدست چهار دوربین به کار رفته است که هر کدام مسئول ردگیری یک نوع حرکت هستند. هر حرکت دستی که است به صورت آنی دنبال میشود و این قابلیت به لطف دسته ایی به نام PS VR2 Sense است. این دسته مانند دسته های پلی استیشن 5 قابلیت های مهمی مانند فیدبک و ویبره داره تا هیجان را بالاتر ببرد.

مشخصات فنی هدست PlayStation VR2

کنترلر جدیدی که به همراه این هدست بازی بیرون اومده است ، دارای یه موتور ویژه ویبره ایی است که باعث میشود بازیکن به سمت گیم پلی بازی بیشتر کشیده بشوند. هر جسمی که موقع بازی از کنار شما عبور کنه ، شما به واسطه دسته ایی که دارید قادر هستید تا از طریق ویبره آن ها را حس کنید.

برای اینکه حس طبیعی بودن و واقعی بودن بیشتری به شما داده بشه ، هدست VR2 یه صدای سه بعدی از صدای محیط بازی پخش میکند. مهم ترین ویژگی این هدست این است که بازیکن رو به جای شخصیت بازی میگذارد.

این ویژگی باعت میشود تا تعامل خیلی قوی با محیط بازی داشته باشید و یه سطح تازه از رئالیسم و واقعیت گرایی داشته باشید.

و اما حرف آخر

تمامی این ویژگی ها و قابلیت هایی که به شما گفته شده در کنار تریگرهای تطبیق پذیر یه تجربه خیلی عالی و نزدیک به واقعیت پذیری است. البته سونی اولین بازی این هدست به نام Horizon Call of the Mountatin که ساخته استودیو گوریلا گیمز و Firesprite است را معرفی کرده است. این هدست با گرافیک بالایی که دارد هنوز از سمت سونی قیمتی برای آن گذاشته نشده است.

منبع خبر: blog.playstation

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه