چگونه کابل لن را به ps4 وصل کنیم

چگونه کابل لن را به ps4 وصل کنیم

خرید پلی استیشن 4 خودش یه بخش از ماجرا به حساب میادش اما کار کردن با اون یه بخش دیگه. به محض اینکه این کنسول بازی خریداری میشه ، دنبالش کلی موارد دیگه هم میاد که گیمرها باید انجام بدن مثل خریدن بازی ، وصل کردنش به اینترنت و …..

در هر صورت که باید دونه به دونه مواردی که از PS4 میخواید رو انجام بدید. این روزا اکثر بازی به صورت آنلاین شدن و گیمرها نیاز دارن تا کنسول های بازیشون رو به اینترنت وصل کنن.

اما خب در خیلی از مواقع نمیدونن که چوری باید این کار رو انجام بدن یا مشکل هایی پیش میاد که بلد نیستن برطرف کنن. خب ما میخوایم توی این مقاله به شما بگیم که چجوری PS4 رو با کابل لن به اینترنت متصل کنید ؛ از یه طرف دیگه اگه هم ایرادی به وجود اومد چجوری برطرف کنید پس همراه ما باشید.

شاید برات جالب باشه: چرا نباید ps4 را به اینترنت وصل کنیم

نحوه اتصال کابل لن به ps4

اتصال به اینترنت با استفاده از کابل LAN

اولین راه و آسان ترین راهی که میتونید برای وصل کردن پلی استیشن 4  به اینترنت انجام بدید ، استفاده از کابل LAN  هستش. برای انجام این کار باید اول کابل لن با کیفیت تهیه کنید.

در قسمت پشتی کنسول بازی شما یک درگاه وجود داره که برا متصل کردن کابل لن به پلی استیشن هستش. این رو بدونید که زمانی که میخواید کابل رو متصل کنید ، حواستون باشه که اول گیره ای که کابل داره رو فشار بدید و بعدش به داخل درگاه بزنید.

اگر زمانی که میخواید کابل رو وصل کنید گیره رو نزنید ، ممکن است که به درگاه فشار بیادش و خراب بشه. درسته که این نکته ریز باشه اما باید بدونید که از اهمیت زیادی برخورد دار هستش و انجام دادنش لازمه.

نحوه اتصال به اینترنت با کابل LAN

باید بگیم که فقط وصل کردن کابل به دستگاه لازم نیست ، باید یه سری کارهای ریز هم توی تنظیمات انجام بدید. بعد از تهیه کردن کابل و متصل کردنش به پلی استیشن 4 حالا وقتش رسیده که به بخش تنظیمات پلی استیشن بری و کارهای لازمه رو انجام بدید.

این رو بدونید برای انتخاب هر گزینه ای باید دکمه X رو بزنید. بعد از اینکه منوی مربوطه باز شد ، گزینه Network را با زدن دکمه X ، انتخاب کنید تا به منوی جدید و مورد نظر شما بره.

حالا از بین گزینه های باز شده اول Set uo your connection و بعد Use LAN Cable رو انتخاب کنید. دو گزینه Easy و Manual میادش توصیه میکنیم از بینشون گزینه آسان یا همون Easy رو انتخاب کنید.

از اینجا به بعد دیگه خود دستگاه شروع میکنه به شناسایی اینترنت و متصل شدن. بعد از پشت سر گذاشتن همه مراحل گفته شده ، حالا گزینه Test your Connection رو بزنید تا همه جوره مطمئن بشید که دستگاه شما به اینترنت متصل شده است.

شاید برات جالب باشه: آیا میتوان بازی های PS4 را با PS5 بازی کرد؟

علت وصل نشدن PS4 به اینترنت

برای همه کاربرها پیش اومده که کابل لن رو وصل کردن و تمامی مراحل لازمه رو انجام دادن ، اما بازهم این وسط به اینترنت متصل نشده اند. این موضوع شاید از نظر خیلی کاربرها حاد و دشوار به حساب بیادش.

اما باید بگیم که مشکلی نیست شما با بررسی کردن چند مورد و انجام دادن یه سری کارها میتوید این ایراد رو به راحتی برطرف کنید. هر زمان که توجه شدید کنسول بازی شما به اینترنت وصل نمیشه نکاتی که گفته میشه رو انجام بدید:

چک کردن اتصال کابل

شمایی که برای اتصال پیدا کردن به اینترنت از کابل استفاده میکنید ، در صورتی که متوجه شدید اینترنت برای دستگاه شما کار نمیکنه ، اولین کاری که باید انجام بدید ، اینه که اتصال رو چک کنید.

چون در بیشتر موقع ها کابل از دستگاه و یا مودم خارج میشه و شما متوجه این موضوع نمیشید. پس اول کابل رو چک کنید که به خوبی متصل شده و جدا نشده باشه. این رو هم بدونید که استاندارد ترین میزان طولی که برای کابل میتونید در نظر بگیرید 25 فوت هستش.

بررسی وضعیت مودم

اگه اتصال کابل رو بررسی کردید و متوجه شدید که هیچ مشکلی توی این بخش وجود نداشت ، لازمه که برید سرغ مودمتون. ممکن که قطع بودن اینترنت به خاطر وصل نبودن برق مودم باشه. یا شاید هم به علت های سروری از سوی خود مودم اینترنت شما قطع باشه. در هر صورت باید مودم رو بررسی کنید و علت آن را بیابید.

بررسی وضعیت اتصال اینترنت

خیلی از موقع ها نه مشکلی توی اتصال کابل هست و نه توی متصل بودن مودم به برق ، اما اینترنت وصل نمیشه. یکی دیگه از روش هایی که باید بررسی بشه ، حساب کاربری اینترنت شما هست.

در خیلی از مواقع دلیل اینکه کنسول بازی شما به اینترنت وصل نمیشه ، اینه که شارژ حساب کاربری شما تمام شده است. این مشکل رو باید با زنگ زدن به اپراتور مربوطه و خرید شارژ مجدد بر طرف کنید.

ایراد در سرور ها

یه زمان هایی هم هست که  مودم شما به برق بوده و مشکلی در سرعت آن وجود نداره ، حساب کاربری اینترنتون شارژ داره ، کابل لن به خوبی متصل شده اما باز هم اینترنت وصل نمیشه.

خب اینجاست که دیگه باید متوجه بشید که مشکل از سمت شما و اینترنتی که دارید نیست ، در واقع مشکل از سرور های خود پلی استیشن میباشد. اصلا نگران نباشید و نیازی هم نیست که دست به انجام کاری بزنید ، در این جور مواق خود شرکت سونی به سرعت دست به بر طرف کردن این ایراد میزنه.

منابع:

digistatement

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه