نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

در بازار انواع و اقسام مختلفی از محصولات وجود داره. البته نکته ایی که این وسط هست ، اینه که نسخه های فیک محصولات هم در کنار نسخه های اصلی قرار دارن که همین موضوع باعث شده تا تشخیص نسخه اصلی برای کاربران سخت باشه.

در این مقاله سعی داریم به شما نکته هایی رو بگیم تا بتونین به راحتی نسخه اصلی از فیک یه محصول خیلی مهم رو تشخیص بدین. ایرپاد پرو در بازار در کنار نسخه اصلی خودش نسخه فیک رو هم داره که ما تفاوت های بین آن ها رو میگیم تا در تهیه دچار اشتباه نشوید و برای محصولی فیک هزینه نکنید.

از نکته هایی  که در خرید باید به آن دقت کنید : بخش جلویی ، پشتی و زیرین کیس ، درب کیس ، اتصال به آیفون از طریق بلوتوث ، شماره سریال ، سری های ایرپادز ، کیفیت صدا است که الان به صورت جداگانه به همه آن ها میپردازیم.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی ایرپاد پرو

نکات مهم تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی
نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

بخش جلویی کیس ایرپاد پرو

در کل باید گفت که خطوطی که روی درب ایرپاد است ، مشخص کننده نسخه اصلی و تقلبی است ؛ اما خب جزئیات دیگری هم وجود داره. یه نکته مهم که در نسخه اصلی است و شرکت ها نتوانستن در نسخه های تقلبی آن را به کار ببرن ،  حفره ایی برای چراغ LED است.

در نسخه های اصلی این حفره ای یه لایه پلاستیکی پوشانده شده تا شبیه به حفره نباشه که در نسخه تقلبی اینجور نیست. زمانی که در کیس رو باز میکنین نوری که از LED پخش میشه به صورت ساطع و نقطه ایی است که در نسخه های تقلبی پخش میشه. در مدل های تقلبی این نور سبز رو از بدنه کیس هم میتونین ببینین.

بخش پشت کیس ایرپاد پرو

از دیگر قسمت هایی که ایرپاد پرو اصلی و تقلبی با هم تفاوت دارن ، قیمت پشت کیس است. اولین نکته در قسمت لولای در است که کیفیت و زیبایی در نسخه اصلی کاملا واضح دیده میشه.

مورد دوم هم سطح بودن لولا است که در نسخه اصلی هم خیلی رعایت نشده اما بازهم با تقلبی فرق داره. از مهم ترین نکته حک شدن عبارت Desiged by Apple in California , Assembled in China است که در نسخه اصلی درست زیر لولا قرار داره.

شرکت های تقلبی یا این عبارت رو حک نکرده اند و یا بالاتر و پایین تر طراحی کرده اند. در واقع فاصله اصلی این متن با لولا مساوی با فاصله بین قسمت پایینی لولا و بخش پایینی است.

نکته دیگر بررسی تمامی هرمورد روی کیس است مخصوصا دیدن کلیدی که در پشت کیس قرار داره. در نسخه اصلی این کلید کاملا هم سطح بدنه است و برآمدگی یا فرو رفتگی نداره.

نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی
نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

بخش پایینی کیس ایرپاد پرو اصلی و تقلبی

در بخش زیرین کیس ایرپاد پرو اصلی و تقلبی ، نیز تفاوت هایی وجود داره. در نسخه های تقلبی ، حلقه ایی به دور پورت شارژ کشیده شده است که فضای خالی ایجاد شده درون جعبه رو نمیپوشانه.

اما نسخه اصلی این حلقه رو به گونه ایی به کار برده که پوشش ایجاد کرده و طوری دیده میشه که انگار بخشی از بدنه کیس است.

اگر به درون پورت ها هم دقت کنید متوجه میشوید که با یکدیگر فرق دارن. البته اینم بگم که شرکت های تقلبی کابل لایتنینگ رو همراه محصول نمیدن که این خودش بزرگترین عامل تشخیص به حساب میاد.

درب کیس ایرپاد پرو اصلی و تقلبی

از اولین نسخه ایی که اپل ایرپادهایی خودش رو بیرون داد نسخه قابل توجه و دوست داشتنی آن صدا دادن درب کیس ها موقع بسته شدن بود. ایرپادهای اصلی دربشون به راحتی باز میشه.

اما این در حالی است که در نسخه های تقلبی درب هیچ چفت و بستی نداره و از کیفیت پایینی برخورد دار است. وقتی در رو میبندید احساس میکنید که شله و لق میزنه و وقتی بازش میکنید به خاطر فنرهای به کار رفته در پشت آن ممکنه که درب باز نمونه.

شاید برات جالب باشه: نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال

بر قراری اتصال به آیفون از طریق بلوتوث

این رو بدونین که حتی ایرپاد های تقلبی هم از طریق بلوتوث به گوشی شما وصل میشن. پش به محض باز شدن در کیس آیفون اون رو به عنوان ایرپاد شناساییش میکنه.

نکته ایی که باعث میشه تا متوجه بشین که ایرپاد شما تقلبی اینه که ، بعد از اتصال گوشی قادر نیست محتوایی رو پخش کنه و دائما کرش میزنه.

هر برنامه ایی رو که پخش کنید فریز شده و هیچ صدایی به گوشتون نمیرسه. در کل راهی برای پخش نیست ، اما اگر صدایی هم پخش بشه ، کیفیت خیلی پایینی داره.

نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی
نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

نبودن هیچ نور اضافه ایی در ایرپاد پرو اصلی

ایرپاد پرو اپل درون یه کیس است که در مرکز آن یه حفره ایی با نور LED قرار داده شده که روی این حفره با پلاستیک هم سطح بدنه شده. این نور سبز است و هیچ نور دیگه ای درون ، بیرون و یا هرجای دیگه ایرپاد وجود نداره.

ایرپاد های تقلبی بعد از متصل شدن ممکن است چراغ هایی به رنگ قرمز یا آبی روشن بشه که نشانه اتصال شما هست. این مورد در ایرپاد اصلی وجود نداره.

شماره سریال در ایرپاد پرو اصلی و تقلبی

یکی دیگه از فاکتورهای مهمی که در تشخیص ایرپاد اصلی و تقلبی وجود داره ، درون درب کیس است. در نسخه های اصلی اگه درون کیس رو نگاه کنید متوجه یه شماره سریال در آن میشید.

این شماره سریال در اکثر نسخه های تقلبی وجود نداره ، اما حتی اگه باشه هم اپل اون رو به عنوان نسخه اصلی شناسایی نمیکنه.

بررسی ایرپاد پرو اصلی و تقلبی

در سری  های ایرپاد پرو نسخه اصلی یه بخش مشکی رنگ با حفره هایی روی آن داره که سنسورهای میکروفون در آن قرار گرفته. این بخش فلزی بوده که با پوششی که روش داره همرنگه.

اما این قسمت در نسخه های تقلبی مشکی نیست و روشن تر هست. حفره ایی هم در این قسمت نیست و هم سطح با بدنه گوشی است.

اگه بیشتر به این قسمت دقت کنید متوجه میشید که در نسخه تقلبی بیشتر شبیه به دکور است و کاربردی نداره. همچنین در قسمت پایینی یه سنسور اپتیکال قرار داره که نشون میده نسخه اصلی هست یا تقلبی.

منابع:

legitcheck

headphonesty

gotechtor

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه