نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال

نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال

با اومدن ایرپادها در بازار ، افراد زیادی به سمت آن رفته و تهیه کرده اند. اما این روزها به خاطر محبوبیت زیادی که این محصول در بین کاربران پیدا کرده است ، شرکت های زیادی مدل های تقلبی آن را تولید و به بازار عرضه کرده اند.

این موضوع تا وقتی که بدونین دارین نسخه اصلی یا تقلبی رو میخرین اشکالی نداره ، اما این وسط یه سری سودجو نسخه های تقلبی رو با یه دنیا ایراد به جای نسخه اصلی به کاربران میفروشن. در این مقاله ما سعی دارین تا به شما بگیم چجوری ایرپاد اصلی رو از تقلبی تشخیص بدین.

شاید برات جالب باشه: معرفی انواع ایرپاد پرو

مراحل تشخیص ایرپاد اصلی با سریال

نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال
نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال

قدم اول : چک کردن شماره سریال ایرپاد

چک کردن شماره سریال ایرپاد از مطمئن ترین راه هایی است که میتونین برای تشخیص نسخه اصلی از تقلبی استفاده کنید. این کار رو باید از طریق خود سایت اپل انجام بدین اینطوری که شماره سریال دستگاه رو به شرکت میدی و شرکت بعد از بررسی میگه که اصلی است یا نه.

کافیه که کیس ایرپاد رو باز کنید و در قسمت درب آن شماره سریال نوشته شده رو برداشته و به سایت اصلی اپل برید ؛ در آنجا کد دستگاه رو در قسمت مربوطه وارد کنید و منتظر بمونین تا گزارش کامل بشه و به شما گفته بشه که نسخه اصلی است یا فرعی.

قدم دوم : چک کردن پخش کننده های ایرپاد

در ایرپاد های نسخه اصلی ، پخش کننده کاملا در سرجای خودش و در حفره قرار داره و توسط پوششی که روش هست ، هم سطح بدنه شده. اما در نسخه های تقلبی این مورد رعایت نشده و برآمدگی یا تو رفتگی هایی داره و در ضمن خیلی وقت ها در دایره قرار نگرفته.

همچنین اگر مشبکی که در آن به کار رفته رو بررسی کنید متوجه میشید که اصلا کیفیت نداره و این از شرکت اپل بعید است. پس به راحتی با یه بررسی فوق دقیق در قسمت گوشی های ایرپاد میتونین متوجه نسخه اصلی و فرعی بشین.

قدم سوم : آنالیز قسمت پایینی ایرپاد

نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال
نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال

تفاوت هایی بین ایرپاد اصلی و تقلبی وجود داره که با بررسی کردن آن ها تشخیص برای همه کاربر ها راحت  و ممکن میشه. یکی از راه های تشخیض ایرپاد اصلی از تقلبی ، در قسمت پایینی این محصول است.

قسمت پایینی ایرپادهای اصلی همیشه بیضی شکل هستن این در صورتی است که نسخه های تقلبی ممکن است این بخش رو به صورت دایره ایی در بیارن. همچنین خطوط و مشبک هایی که در نسخه های اصلی وجود دارد ، یکی دیگه از عوامل تشخیص اصلی و کپی است.

قدم چهارم : در گاه لایتنینگ در ایرپاد اصلی و تقلبی

درگاه لایتنینگ که در ایرپاد های تقلبی وجود داره ، ضخیم تر هستن و همچنین رنگی که داره با نسخه اصلی فرق میکنه که با گرفتن اصلی و فرعی در نور متوجه این تفاوت بین آن ها میشوید.

از طرفی دیگه در ایرپادهای تقلبی فضای داخلی برای این پورت ایجاد شده است که کاملا قابل مشاهده هست ، این موضوع در ایرپاد های اصلی وجود نداره و پورت انگر قسمتی از بدنه به حساب میادش.

قدم پنجم : تفاوت ها بین کیس ایرپاد تقلبی و اصلی

تاحالا راه های متفاوتی برای تشخیص دادن نسخه اصلی از فرعی به شما گفته شد که همشون راه های کاربردی هستن. یکی دیگه از روش های تشخیص ، چک کردن و بررسی کامل کیس ایرپاد است. نسخه های تقلبی کیفیت خیلی پایین تری نسبت به نسخه های اصلی دارن.

در قسمت پشتی در ایرپاد های اصلی لولاها هم سطح بدنه بوده و در زیر آن عبارتی حک شده است که این موضوع در نسخه ها تقلبی فرق داره و لولاها با فرورفتگی قرار گرفته و عبارت یا حک نشده و یا بالا و پایین قرار گرفته.

نکته دیگه کلیدی است که در پشت کیس قرار داره ، در مدل های فیک این کلید خیلی بالاتر از مدل اصلی است. در آخر هم متن طراحی شده در مدل های فیک هم ضخیم تره و هم رنگ متفاوتی داره.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی ایرپاد پرو

قدم شش : بررسی چراغ روی بدنه کیس ایرپاد

نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال
نحوه تشخیص ایرپاد اصلی با سریال

چراغ LED که در ایرپاد ها قرار گرفته ، درست وسط بدنه بوده و با یه پوشش پلاستیکی پوشیده شده تا هم سطح باشه و حالت حفره ایی نداشته باشه. این مورد در نخه ها فیک رعایت نشده و این نور در یه فرورفتگی قرار گرفته.

همچنین نوری که در نسخه های اصلی پخش میشه به صورت نقطه ایی است اما در نسخه های تقلبی این نور به طور کامل پخش میشه ؛ این موضوع یکی از ساده ترین راه های تشخیص نسخه تقلبی از فیک است.

قدم هفتم : بررسی کردن جعبه ایرپاد

به دلایلی که کاملا واضح است و نیازی به گفتن آن نیست ، جعبه های ایرپادهای تقلبی خیلی بی کیفیت تر از جعبه های ایرپادهای اصلی هستن.

قبل از هر چیزی به قسمت پایینی جعبه نگاه کنی ؛ سه نکته در اینجا است : 1. در جعبه اصلی فاصله بین جعبه و در خیلی کمتر از نسخه فیک است.

2. فونتی که در جعبه های فیک استفاده شده ضخیم تر از ایرپاد های اصلی  است.

3. تصویر کابل لایتنینگی که در جعبه های فیک کشیده شده ، کوتاه تر از نسخه های اصلی است.

یک تفاوت آشکار در جعبه ها ، فونت بین دو نوشته است که ایرپاد های فیک در جعبه برای نشان دادن کلمه AirPods آن را براق کرده اند در صورتی که همچین چیزی در ایرپاد اصلی نیست.

در ایرپاد های اصلی از برچسب های زیادی استفاده شده است که در مدل های فیک فقط چند برچسب قرار گرفته است.لگوی اپل در نسخه اصلی خاکستری هست و در تقلبی براق.

منابع:

support.apple

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه