معرفی بازی هیتمن 3

معرفی بازی هیتمن 3

سری بازی های هیتمن با تمام ضعف هایی که توی خودش داره ، بازم یه بازی معروف و محبوب به حساب میادش. این بازی انقدر جذاب هست که نقاط قوت اون بیشتر به چشم میخوره و تجربه های شیرینی در اختیار بازیکن میزاره.

نمیشه گفت که مامور 47 بازی هیتمن ، که یکی از محبوب ترین و کاریزماتیک ترین شخصیت هایی هست که تا الان در صنعت بازی دیدیم. اما موردی که باعث شده تا خیلی از گیمرها به سمت اون کشیده بشن ، سبک مخفی کاریه خفنی هست که بازی داره. در واقع جذابیت بازی همینه.

معرفی بازی هیتمن 3
معرفی بازی هیتمن 3

باید بتونین اهداف خودتون رو از روش های مختلف از بین ببرید. توی سال 20116 استودیو این بازی ، تصمیم به ساخت یه سه گانه عالی گرفت. زمانی که نسخه اول در اختیار کاربران قرار گرفت ، یه بازخورد خیلی خوبی داشت.

بعد از اون نسخه دوم در قالب یه بازی کامل و رایج قرار گرفت ، که اون هم با بازخورد خیلی خوبی مواجه شد. اما خب با تمام این اوضاع میتونیم هیتمن سه رو از حساس ترین این سری ها بدونیم.

گیم پلی و داستان بازی در بازی هیتمن 3 به در خواست کاربران به روز رسانی شد و یه سرانجامی برای مامور 47 در نظر گرفته شد.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی بازی hitman 2

معرفی و بررسی بازی هیتمن 3

معرفی بازی هیتمن 3
معرفی بازی هیتمن 3

خط داستانی هیتمن 3

در هیتمن 3 یه خط داستانی در نظر گرفته شد و یه پایانی برای 47 وجود داره. درسته که هنوز مشکلاتی در بازی هست که باعث شده تا از روایت نسخه دوم خیلی دور نشه ، ولی خب باز جذابیت های خودش رو داشت.

هیتمن 3 در واقع ادامه داستان نسخه دوم هیتمن هست ، همون جایی که مامور 47 متوجه شخصیت واقعی شدو کلاینت شده و سعی داره با کمک دوستان دوران بچگیش ، اعضای اصلی و کلیدی گروه پرویدنس رو از بین ببره.

این اتفاق ها در شرایطی داره میافته که رییس گروه سعی داره با گمراه کردن دیانا که رئیس مامور 47 هست ، شرایط رو برای اون سخت و پیچیده کنه. روایت داستان هیتمن 3 مثل نسخه قبلی یه حالت سینمایی داره و یه هدف رو به خوبی برای بازیکن به نمایش میزاره.

معرفی بازی هیتمن 3
معرفی بازی هیتمن 3

از این رو شما در 6 مرحله ایی طی میکنید ، ماجراهایی رو تماشا میکنید که آغاز اون از سال 2016 بوده و حالا میخواد که به انتهای خودش برسه. استودیو شازنده سعی کرده تا پردازش به شخصیت های این داستان و همچنین تمامی کاراکترهای داخل بازی به خوبی صورت بگیره.

یه جورایی میشه گفت که در هیتمن 3 یه پایان خوب برای مامور 47 در نظر گرفته شده است. البته این رو هم بگم که اگه دو نسخه قبلی رو بازی نکردین ، شاید متوجه خیلی از جزیئات بازی نتونین بشین.

اما خب تیم سازنده برای حل کردن این مشکل ، یه میان پرده ایی در این بازی قرار داده تا افرادی که نسخه های قبلی رو بازی نکردن ، یه پس زمینه ایی از این بازی داشته باشن ، اینجوری گذروندن بازی براشون جذاب تر میشه.

شاید برات جالب باشه: داستان کامل بازی The last of Us 2

گیم پلی بازی هیتمن 3

معرفی بازی هیتمن 3
معرفی بازی هیتمن 3

موردی که در هیتمن سه خودنمایی میکنه ، دو روی سکه عمل کردن بازی که گیم پلی و طراحی های بازی مربوط میشه ، است. هیتمن در واقع یه اکشن مخفی کاری است که پر است از المان های مخفی کاری ، طراحی مراحل و بزرکترین نقشه های دنیا.

اگر طراحی مراحل و یا المان های مخفی کاری که در بازی جود داره از طراحی های جذابی برخورد دار نباشه ، نمیتونه به راحتی هیچ کاربری رو به سمت خودش بکشونه و پای بازی میخکوب کنه.

در طول بازی هایی که بیرون اومده ، خیلی از بازی هارو مشاهده کردین که بازیکن ترجیح داده با وجود المان های مخفی کاری که وجود داره ، اما بازم به اکشن بازی بسنده میکنه و از انجام مخفی کاری ها دوری کنه.

هیتمن با داشتن مرحله های سرگرم کننده ایی که داره و همچنین المان هار درگیر کنندش ، معروف شده و بین گیمر ها جا خوش کرده.

معرفی بازی هیتمن 3
معرفی بازی هیتمن 3

شاید در بعضی از جاها شاهد اکشن شدن بازی بشین ، اما در بیشتر مراحلی که دارین پشت سر میزارین ، شما کارهای مخفی کاری رو انجام میدین. یعنی پیش بردن بازی روی اصول مخفی کاری است.

در این بازی 6 مرحله وجود داره که با وجود این مراحل  به جزء اینکه محتویات داستان رو کسب میکنیند میتونین تجربه هم به دست بیارید و بازی رو با شرایط بهتری پیش ببرید.

اینم بگم که بعضی از ماموریت ها کاملا بر خلاف هم هستن و با روش های مختلفی باید آن ها رو پیش ببرید. این یکی از کارهایی است که تیم سازنده انجام داده تا بازیکن روش های متعددی رو برای طی کردن مراحل پشتسر بزاره. بیشتر روش هایی که پیش میگیرید برای انجام دادن ، روش هایی با المان های مخفی کاری و از بین بردن اهداف است.

ویژگی های بازی هیتمن 3

معرفی بازی هیتمن 3
معرفی بازی هیتمن 3

شما با تموم کردن هر مرحله ، پاداش هایی کسب میکنید که بعضی از این پاداش ها به معنای باز شدن آیتم هایی برای شما است. میتونین ظاهر خودتون رو شخصی سازی کنین و مواردی مشابه آن را انجام بدهید.

از نظر زمانی بخوایم راجب این بازی بگیم ، اگه شما میخواین یه دور هیتمن 3 رو تموم کنید چیزی حدود هفت ساعت پای این بازی هستین. اما با این خاصیت که شما میتونین مراحل رو با روش های مختلف انجام بدین ، این بازی میتونه به راحتی 30 تا 40 ساعت شما رو سرگرم کنه و پای بازی بشونه.

یه موردی که بازیکن رو اذیت میکنه تیر اندازی و مبارزات است. توی بعضی از مبارزه ها برای کشتن یه سرباز با لباس عادی باید یه خشاب رو روش خالی کنی که این نقطه ضعف بازی به حساب میادش. حالا فکر کنی یکی که جلیقه تنشه بخوای بکشی!

معرفی بازی هیتمن 3
معرفی بازی هیتمن 3

هوش مصنوعی بازی هم در مواقعی ممکنه که گیج بزنه و به صورت راضی کننده ایی عمل نکنه. اما با این اوضاع باید گفت که گرافیک و جلوه های بصری تقریبا مثل نسخه ی قبلی بوده و کیفیت خودش رو از دست نداده.

نکته خیلی مهم در بازی نورپردازی هست که به خوبی در این نسخه از بازی بهش پرداخته شده. جدا از هر نکته مثبت و منفی ، در بخش طراحی حسابی این بازی سنگ تموم گذاشته. چهره ها شاید متعدد باشه اما خب محیط هایی که در بازی هست ، کلی تغییر کرده و به روز شده.

منابع:

hitman

venturebeat

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه