بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored

بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored

بعد از اینکه گیمرها خرید کنسول بازی رو انجام دادن ، دنبال این میافتن که بازی های خوب رو برای خودشون بگیرن تا حسابی سرگرم بشن. حالا اصولا این کار رو از طریق خرید اکانت قانونی بازی انجام میدن.

اما این بین یه سری بازی ها هستن که از جذابیت خیلی بالایی برخورد دارن و همه گیمر حداقل یه بار اونو بازی کردن. مثلا بازی هایی مثل Deathloop  ، Dishonored دوتا از بازی های خفنی هستن که همه گیمرا دوسشون دارن.

حالا بین این دو بازی یه سری ارتباط ها هستش که شاید خیلی از شما ها از اونا خبر نداشته باشید. ما الان میخوایم توی این مقاله همه ارتباط هایی که بین این دوتا بازی هست رو بهتون بگیم تا شما بدونید. وقتی اطلاعاتت راجب یه بازی زیاد باشه حتی میتونی اونو به بقیه هم پیشنهاد بدی تا انجامش بدن و لذت ببرن.

بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored
بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored

دنیای بازی Deathloop و Dishonored

توی بازی Dishonored همه قدرت های ماورایی توسط شخصیت The Outsider  که نگهدارنده ثبات Void است ، پیش میره. بعد از اینکه شخصیت داستان ما از Void بیرون میره ؛ و در آخر بازی این جادو ثبات چند هزار ساله خودش رو از دست میده.

پیرو این اتفاق ناهنجاری هایی پیش میاد که توی زمان و مکانی متعدد در نقاط مختلف میتونید ببینید. بیشتر ناهنجاری ها هم توی جزیره بلک ریف اتفاق افتاده است.

شاید برات جالب باشه: 15 نکته از بازی Horizon Forbidden West که باید بدانید

حالا تیم سازنده بعد از اتفاق هایی که توی بازی میافته ، تصمیم میگیره که یه دستگاه پرنده هم وارد این همه بهم ریختگی بیاره.

حالا توی بازی Deathloop شخصیت اصلی میاد که هواپیمارو هدایت کنه. این قهرمان به مدت 17 سال تنهایی توی این جزیره گیر میافته. در نهایت هم با کشتن خودش این حلقه رو از بین میبره.

این اولین ارتباط بین این دو بازی بود که یه جورایی داستانشون ادامه همدیگه هست و همدیگه رو تکمیل میکنن.

بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored
بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored

قدرت های جادویی بازی ها

دومین ارتباطی که میشه بین دو بازی Deathloop  و Dishonored بهش اشاره کنیم ، قدرت های جادویی است که توی این دو بازی قرار داره. توی بازی های قبلی بازی Dishonored ، قدرت های جادویی بین افراد مشترک قرار میگیره.

حالا همین قدرت های جادویی توی بازی Deathloop به صورت جدیدی در اختیار بازیکن ها قرار گرفته. مثلا شما Shift رو میزنید همون قدرت Blnk کوروو آزاد میشه. حتی توی نسخه دوم بازی Dishonored و شخصیت غیر قابل بازیش که Paolo هستش ، میتونید از قابلیت چندبار زنده شدن استفاد کنید.

وقتی به آخر بازی میرسی ، جولیانا دو تپانچه قدیمی رو به کولت نشون میده که در واقع آن ها رو آثار تاریخی میدونه. البته که این تپانچه رو بارها توی بازی Dishonored دیدید. البته نمونه های دیگه ای ازاین تپانچه هم توی بازی میبینید.

بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored
بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored

پایان بازی Deathloop و Dishonored

وقتی بازی Deathloop رو انجام دادید و تموم شد ، در آخر بازی برای اولین بار جهان خارج از حلقه رو میبینید. توی این دوره آسمان قرمز میشه و همه دریا ها خشک میشن.

البته این موضوع رو به خاطر گسترش اثر Void روی جهان پندیسیا که قبلا توسط قلب بازی Dishonore پیشگویی شده بود میتونیم بدونیم. البته با توجه به این نکته که آسمان سرخ بازی Deathloop و Pery با هم یکی هستش ، میتونیم بگیم که این بازی ها از بازی های استودیو Arkane باز هستن.

این رو هم بگیم بدونید که اینجوری که به نظر میادش ، کولت و جولیا دو نقش مهم توی این بازی ها رو دارن ؛ فقط باید منتظر بمونیم ببینیم که استودیو Arkane چه برنامه هایی توی سرش داره و میخواد اجرا کنه. جدید ترین عنوانی هم که توی دستاش داره  بازی Redfall هستش که همین روزا منتشر میشه.

شاید برات جالب باشه: 10 سلاح خاص در بازی‌های ترسناک

سبک و سیاق بازی های Deathloop  و Dishonored

همین جا باید بگیم که از لحاظ سبک و سیاقی بازی های Deathloop  و Dishonored شبیه به هم بوده و باید بگیم که در واقع همون سبک بازی های استودیو Arkane  رو پیش گرفتن. البته شبیه بودن به این منظور نیست که عینا اتفاق میافته نه با یه سری تفاوت ها داستان بازی پیش میره.

در ضمن باید بدونید که موسیقی ها و صداهایی که توی بازی ها هست ، کاملا با توجه به محیط و اتفاق هایی که رخ میدهد پیش میرود.

مثلا اگه وارد هر مکانی بشید ، موسیقی که پخش میشه درست توی حال و هوای همون محیط هستش به خاطر همین به خوبی شمارو غرق بازی میکنه.

خیلی راحت احساس حرکت روان بودن و به سمت جلو پیش رفتن رو به بازیکن میده تا نتونه هیچ جوره از پای بازی بلند بشه.

بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored
بررسی ارتباط جهان بازی Deathloop و بازی Dishonored

موسیقی بازی های Deathloop و Dishonored

خب حالا که بالاتر به موسیقی بازی ها اشاره شد بزارید یه ذره واضح تر و بازتر راجبش حرف بزنیم. بازی های Deathloop و Doshonored موسیقی هایی که برای بازی ها در نظر گرفتن درست مطابق با اتفاق هایی است که میافته.

مثلا اگه شما وارد یه مکان ترسناک بشید ، قطعا یه موسیقی میشنوید که بی برو برگشت ترس رو به دل شما راه میده. اینجوری هیجان بازی بیشتر میشه.

این مورد در هر دو بازی دیده میشه و به خوبی هم رعایت شده است. البته لازمه که بگم حتی دیالوگ هایی هم که گفته میشه درست مناسب با خود محیط هستش. این مورد و ارتباطی است که شما توی هر دو مورد میتونید ببینید.

حرف آخر

در آخر باید بگیم که هر دو بازی حکم شوتر اول شخص رو دارن و این امکان رو به گیمر میده تا احساس کنه که مهم ترین شخصیت داستان هستش.

همچنین از مکانیکی پیچیده هستن و شما برای اینکه بتونید همه چیز رو مشاهده کنید ، لازمه تا یه سری از مراحل رو هرچقدر هم سخت انجام بدید. این رو هم بدونید که شما برای اینکه بتونید به سراغ چیزای دیگه توی بازی برید ، لازمه تا حلقه رو از بین ببرید.

در کل باید گفت داستان بازی ها دنباله همدیگه هست که این اولین ارتباط بین هر دو به حساب میادش. از این طرف تمامی جزئیات بازی ها نیز مثل هم بوده یعنی اگه ریز بشید توی بازی Deathloop و Dishonored  میبینید که یه جورایی مکمل همدیگه هستن  یه جورایی وصل هم هستن.

منابع:

powerupgaming

reddit

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه