آموزش اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت

آموزش اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت

از زمانی که کنسول های بازی بیرون اومدن ، یه همراه خیلی خوب برای گیمرها شدن. اصولا اون دسته از افرادی که مدام در حال بازی کردن هستن و از این کار لذت میبرن ، بیشترین ساعت های روزشون رو پای پلی استیشن و بازی کردن هستن.

خرید پلی استیشن 4 در بین گیمرها خیلی زیاده ، چون که این کنسول بازی هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت خوب بوده. از این خیلی ازافراد اوم رو تهیه میکنن. حالا این بین فقط مسئله خرید پلی استیشن نیست.

شما زمانی که کسول های بازی رو تهیه میکنید ، یه سری نکات وجود داره که باید آن ها را بدانید. در این صورت کار کردن به دستگاه براتون راحت میشه و از اتفاق افتادن خیلی اتفاق ها هم جلوگیری میکنید. یه موردی که باید بدونید اینه که چجوری پلی استیشن 4 رو به اینترنت متصل کنید.

شاید برات جالب باشه: سوالات متدوال برای خرید ps4

دوران بازی های آنلاین

قبل از اینکه بخوایم به شما بگوییم که چجوری پلی استیشن 4 رو به اینترنت متصل کنید ، باید بهتون بگیم که اصلا فکر نکنید که دوران بازی های داستانی دیگه تموم شده. تازه این بازی ها شروع به درخشش کردن اونم به صورت چند نفره و گروهی.

موردی که این وسط وجود داره ، اینه که با پیشرفتی که اینترنت در همه کشور ها داشته ، کمپانی های بازی ساز سعی کردن که بازی های خودشون رو به صورت آنلاین در اختیار گیمرها قرار بدن. البته این موضوع باعث شد تا چالش هایی این وسط به وجود بیادش.

پلی استیشن 4 که از پر فروش ترین کنسول های بازی هست ، به خوبی از پس این چالش بر اومدش. این کنسول بازی قابلیت اتصال به اینترنت رو داشته و این امکان رو به گیمرها میده تا بتونن بازی های آنلاین انجام بدن.

آموزش اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت
آموزش اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت

نحوه اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت

اتصال به اینترنت با استفاده از کابل LAN

اولین راهی که بهتون میخوایم بگیم تا با اون پلی استیشن 4 رو به اینترنت متصل کنید ، استفاده از کابل LAN  هستش. پس اولین کاری که باید در این روش انجام بدید تهیه کردن این کابل است.

حالا بعد از تهیه وقتش رسیده تا کابل مورد نظر رو به درگاه اینترنت در کنسول بازی متصل کنید. این درگاه درست پشت کنسول است و موقع اتصال دقت کنید که اولی گیره را فشار داده و بعد به دستگاه وصل کنید و بعد از این که سرجاش قرار گرفت گیره رو ول کنید.

اگر در حین اتصال گیره رو فشار ندید ، ممکن هم سری کابل شما بشکنه ، و هم درگاه مربوطه خراب بشه. پس سعی کنید به این نکته ریز توجه داشته باشید تا دچار مشکل و دردسر نشید.

نحوه اتصال به اینترنت با کابل LAN

خب حالا که کابل رو تهیه کردید و به دستگاهتونم متصلش کردید ، وقتش رسیده تا یه سری از کارارو انجام بدید تا دیگه به طور کامل به اینترنت وصل بشید. بعد از متصل کردن کابل به بخش تنظیمات پلی استیشن  برید.

برای انتخاب این منو فقط کافیه که دکمه X رو بزنید. زمانی که منوی جدید براتون باز میشه ، از اونجا گزینه Network را با زدن دکمه X ، گزینه مورد نظر رو انتخاب کنید.

بعد از اون از بین گزینه ها اول Set uo your connection و بعد Use LAN Cable رو انتخاب کنید. حالا از بین دو گزینه Easy و Manual توصیه میشه که گزینه آسان یا همون Easy رو انتخاب کنید. دیگه از اینجا به بعدش دستگاه به صورت خودکار گزینه رو اینترنت رو تشخیص میده  اتصال رو بر قرار میکنه.

بعد از اینکه همه مراحل رو رد کردید گزینه Test your Connection رو بزنید تا مطمئن بشید همه اتصالات بر قرار شده و دیگه راحت به کارتون برسید.

شاید برات جالب باشه: ps5 بهتر است یا ps4؟

اتصال به اینترنت بدون سیم

روش دومی که با اون میتونید به اینترنت وصل بشید بدون سیم هستش. خب بالاخره خیلی از مواقع کابل LAN در دسترس نیست و یا ممکن جایی باشید که اصلا کابل هم داشته باشید ولی امکان استفاده از آن وجود نداشته باشه.

مثلا شاید بخواید اینترنت گوشیتون رو به دستگاه متصل کنید در این صورت نمیتونید از کابل لن استفاده کنید. توی این شرایط تنها کاری که میتونید انجام بدید اینه که بدون استفاده از هیچ سیمی از اینترنت استفاده کنید.

اینطوری هم راحت ترید هم هرجایی که اراده کنید میتونید به اینترنت متصل بشید. البته برای این کار هم باید یه سری نکات رو بدونید و یه سری کارارو انجام بدید تا بتونید به صورت آنلاین از بازی کردن لذت ببرید.

منو دستگاه رو باز کنید و به بخش تنظیمات کنسول برید. از بین گزینه های که براتون میاد ، Network رو انتخاب کنید.

بعد از اون باید روی گزینه Set up your Connection کلیک کرده. خب حالا اینجاست که با روش قلبی فرق داره ؛ توی این مرحله باید روی گزینه Wi-Fi و بعدش روی حالت Easy کلیک کنید.

انتخاب گزینه آسان باعث میشه تا دستگاه به صورت خودکار اینترنت رو بشناسه و اتصال رو برقرار کنه. حالا از بین شبکه هایی که میاره وای فای مورد نظر رو انتخاب کنید و رمز عبور رو وارد کنید تا اجازه اتصال داده بشه. در آخر هم گزینه Test your connection رو بزنید تا به طور کامل وضعیت اتصال شمارو بررسی کنه.

حرف آخر

خیلی از افراد همیشه مشکل این رو داشتن که چجوری باید کنسول بازی خودشون رو به اینترنت متصل کنن. در واقع باید گفت که این کار اصلا سخت و دشوار نبوده و به چند کار کوچیک میتونستید اتصال به اینترنت رو بر قرار کنید.

در بین همه کنسول های بازی ، پلی اسیتشن 4 از پر فروش ترین ها بوده ، به خاطر کیفیت و عملکردش خوبش و قیمت مناسبی که داشته به شدت مورد استقبال قرار گرفت. حالا از زمانی که بازی های آنلاین بیرون اومدش ، این کنسول هم با قابلیت اتصال به اینترنت وارد بازار شد.

دو روش برای متصل شدن به اینترنت جلوی راه گیمرهای گذاشته میشه ، با کابل LAN و یا بدون سیم از طریق وای فای. دیگه نحوه روش به انتخاب خود گیمر هستش.

منابع:

playstation

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه