نسل بعدی مک مینی احتمالاً با دو پیکربندی تراشه M2 و M2 Pro عرضه خواهد شد

نسل بعدی مک مینی احتمالاً با دو پیکربندی تراشه M2 و M2 Pro عرضه خواهد شد

اپل همیشه جزو برند هایی بوده که هر روز با کارهایی که انجام میده باعث میشه تا علاقه مندان رو هیجان زده بکنه. در این بین هرگز محصولاتی که بیرون داده کیفیت خودشون رو از دست ندادن و برای سال ها بهترین همراه برای هر فردی به حساب میومدن.

البته لازمه که بگیم اقداماتی که کمپانی اپل برای محصولات خودش انجام میده ، شاهکار و فوق العاده هستن. اصلا به خاطر همین موضوعو که همیشه توی بازار اولین بوده و طرفدارهای زیادی داشته.

حالا این روزه بازم با کاری که کرده حسابی توی بازار سر و صدا به کرده و توجه هارو به سمت خودش کشیده. همین این گرد و خاکی که بلند شده به خاطر نوآوری جدیدش یعنی استفاده از دو تراشه در یه محصول هستش که یه جورای میشه گفت شگفت انگیزه.

نخستین رویداد بهاری اپل

چند وقت پیش اپل اولین رویداد بهاری خودش در سال 2022 رو اعلام کرد که باعث شد توجه خیلی ها به آن جلب بشه. این رویدادی که ازش حرف میزنیم بیشتر جنبه سخت افزاری داشته اما خب توی نرم افزای هم تاثیرات خودش رو گذاشته.

در این خبری که بیرون اومدش ، هیچ اثری از مک مینی با تراشه های M2 نبودش. انگاری که اپل خوابای دیگه ای برای علاقه مندان خودش دیده و میخواد یه کاری کنه که طرفدارهاش حسابی سورپرایز بشن.

خب آماده اید تا با غول عظیم و الجثه تکنولوژی رو به رو بشید؟ اینجوری که بوش میاد انگار اپل تا اواخر سال جاری قصد داره تا مک مینی هایی با دو پیکر تراشه های M2 و M2 Pro وارد بازار کنه. خب این یه جورایی یه انقلاب توی فناوری به حساب میادش که همه رو سوپرایز و البته شوک زده کرده.

مک مینی های جدید با دو تا تراشه

همینجوری همیشه محصولات اپل از کیفیت خوبی برخورد دارد بوده و سال ها کاربران رو همراهی میکرده ؛ حالا فکر کن مک مینی هایی میخواد بیرون بده که دوتا تراشه قدرت مند در آن تعبیه شده است.

گفته شده که این مک مینی ها قرار با نام رمز گذاری شده J473 وارد بازار بشن. پایه این محصول بر روی تراشه M2 خواهد بود و از سوی دیگر به A15 هم مبتنی هستش. CPU هم که در آن به کار گرفته شده هشت هسته ای هست این یعنی یه عملکرد فوق العاده رو خواهید دید.

پیکر بندی مک مینی های جدید اپل

این که اپل برای محصولاتی کارهای شگفت انگیزی انجام بده یه امر کاملا عادی بوده. این دفعه قرار که مک مینی هایی بیرون بده که دو پیکربندی داشته. راجب قسمت اول گفتیم حالا میریم سراغ پیکر بندی دوم محصول.

این قسمت با نام J474 رمز گذاری شده و دارای پردازشگر M2 Pro هستش. این تراشه ظاهرا 12 هسته ای بوده که 8 هسته آن  قدرتمند بوده و 4 هسته دیگه ای داره ضعیفن.

با توجه به استنادها و گزارش هایی که بیرون اومده ، مک مینی های اپل با طراحی جدید و به روزی وارد بازار خواهند شد و ضخامت کمتری نسبت به نسخه های قبلی دارن.

منبع خبر: appleinsider

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه