رزیدنت اویل کد ورونیکا توسط طرفداران بازسازی خواهد شد

رزیدنت اویل کد ورونیکا توسط طرفداران بازسازی خواهد شد

در این سال های اخیر ، کاربران شاهد بازسازی بازی رزیدنت اویل ۲ و رزیدنت اویل ۳ بودند. اینجوری که معلوم است انگار تا أواخر سال ۲۰۲۲ شاهد بازسازی نسخه رزیدنت اویل کد ورونیکا هستیم.

اما این بار یه تفاوت هایی با نسخه های قبلی داره. اتفاقی که قرار است برای مد ورونیکا بیافته ، به دسته هوادارا انجام میشود. این موضوع خودش به تنهایی یه رویداد بزرگ به حساب میاد.

توسعه دهندگان رزیدنت اویل کد ورونیکا

توسعه دهندگانی که در پشت پروژه رزیدنت کد ورونیکا هستن ، طی توئیتری اعلام کردن که بازسازی این بازی قرار است توسط جمعی از علاقه مندان به بازی رزیدنت انجام بشود ، حتی راجب این موضوع تریلری هم نشان داند.

از طرفی دیگر در سایت رسمی بازی رزیدنت اعلام شد که نسخه ورونیکا قراره که کاملا رایگان عرضه شود. همچنین اعلام کردند که این بازی در قالب سه چپتر منتشر میشود.

البته نکته ایی که وجود دارد توسعه دهندگان هنوز اعلام نکردن که این سه چپتر ها به صورت بسته کلی عرضه میشه یا جداگانه در دسترس قرار میگیره. تنها چیزی که به آن اشاره شده این است که ، هر چپتر تقریبا چهار ساعت طول میکشه.

تغییرات و گیم پلی بازی رزیدنت کد ورونیکا

وقتی بازی عرضه شود متوجه میشوید که سیستم گیم پلی که بازسازی شده ، با نسخه آزمایشی آن سازگاری داره و حتی بهبود یافته است.

از جمله تغییراتی که می‌توان به آن ها اشاره کرد : اول انیمیشن‌های حرکتی است که بهینه‌سازی شده اند و حس واقعی‌تری را به بازی داده‌اند، از طرفه دیگه سیستم جاخالی بازی که درست مشابه چیزی هست که در بازسازی رزیدنت اویل ۳ دیدید و البته یک سیستم جدید برای زامبی‌ها هم گذاشته شده.

به غیر از تغییراتی که در عناصر گیم‌پلی دیده شده، این بازسازی در طراحی سیستم واکنشی آتش و باران، پیشرفت‌های قابل توجه  گرافیکی و نورپردازی را داشته است.

در ضمن سازندگان به این موضوع هم اشاره کردن که کاربران میتوانند در بخش تنظیمات زبان دلخواه خودشان را انتخاب کنن. این قابلیت در نسخه های قبلی نبوده.

برطرف کردن مشکلات در نسخه بازسازی شده

تیم سازنده بازی رزیدنت کد ورونیکا گفته است که در تلاش هستند تا جایی که میتوانند این بازی را بهینه کنند ، اینگونه دیگه هرکسی میتواند بدون مشکلات بزرگی که  در عملکرد اجرایی وجود دارد، بازی را تجربه کند.

با اینکه این قابلیت برای بازی گذاشته شده ، بازهم قراره که نسخه لایت آن را بیرون بدهند ، که در واقع این نسخه برای کرد کامپیوترهای شخصی «با منابع بسیار کم» است.

تاریخ انتشار بازی رزیدنت اویل کد ورونیکا

نسخه بازسازی شده بازی کد ورونیکار را در نظر گرفتن که در سال ۲۰۲۲ منتشرش کنن ، اما توسعه‌دهندگان این پروژه گفته اند که کپکام تمام حقوق که مربوط به‌ رزیدنت اویل میشود را در اختیار ندارند به خاطر همین موضوع  می‌توانند در هر زمانی که بخواهند، پروژه را لغو کنند و مانع از ارائه آن بشوند.

اولین باری که بازی رزیدنت اویل کد ورونیکا منتشر شد در ابتدا سال ۲۰۰۰ میلادی برای کنسول سگا دریم‌کست بوده و تمامی اتفاق های این بازب درست  ۳ ماه بعد از ماجرای رزیدنت اویل ۲ و ۳ بوده است.

در این نسخه از بازی، کلر و کریس ردفیلد در یک زندان جزیره‌ای و که مرکز تحقیقاتی در قطب جنوب است و در معرض شیوع زامبی‌ها قرار هست، فرستاده میشوند.

گرچه  بعد از ارائه بازسازی رزیدنت اویل ۲ و ۳ ، یه جورایی این بازسازی غیر رسمی می‌تواند خوشایند بوده ؛ اما خب بهتره که فعلا زیاد امیدوار نباشیم چون همان‌طوری که توسعه‌دهندگان این پروژه گفتن، ممکنه که کپکام تصمیم بگیرد تا جلوی پیشرفت پروژه و توسعه بازی را بگیرد.

منبع خبر: ign

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه