بررسی بازی Elden ring

بررسی بازی Elden ring

زمانی که بازی Elden ring بیرون اومدش ، استودیو فرام سافتور به خوبی به همه نشون داد که توی بازی های جهان باز یه مهارت خیلی خوب و خفن داره. این بازی به گونه ای است که به خوبی بازیکن ها رو سرگرم میکنه.

خرید کنسول بازی توسط گیمرها به تنهایی کافی نیستش. همیشه بازی فیفا و یدونه مسابقه ماشینی توی پلی استیشن هست ، اما گیمرها دوست دارن که بازی های خفن دیگه ای هم داشته باشن تا دیگه کلا میخکوب بشن پای کنسول بازی بازیشون.

خرید اکانت قانونی باعث شده تا بتونن به راحتی توی دنیای بازی های برای خودشون بگردن و کلی بازی خوب بگیرن. Elden ring یدونه از اون گزینه انتخابی هاست که باب میل همه گیمرها به حساب میادش.

توی این چمد سال بازی های سولزلایک افزایش زیادی داشته اما کمتر بازی ازکیفیت خوبی برخورد دار بوده. اما Elden ring کاملا از این قائده جداست از بازی های قوی به حساب میادش.

بررسی بازی Elden ring
بررسی بازی Elden ring

بررسی جامع بازی Elden ring

داستان بازی Elden ring

موضوعی که باعث میشه تا مخاطب به سمت داستان بازی جذب بشه ، و از یه طرف دیگه دلش بخواد بیشتر وارد غصه شده و تجربه هاش رو بیشتر کنه ؛ اینه که از طریق میان پرده ای که اول بازی پخش میشه ، قصه کلی به نمایش در میاد.

اینجوری گیمرها اسطوره شناسی دارن و به سمت بازی جذب میشن. توی Elden ring باید حسابی توی محیط های گشت و گذار داشته باشید ، آیتم هایی که بهتون داده میشه رو بخونین ، با NPCها صحبت کنید ، ماموریت های مختلف رو انجام بدید تا اطلاعات لازم رو به دست بیارید.

حالا محیطی که دارید توی اون میگردین یه اسطوره شناسی جذاب به حساب میادش که مرموز بودنش باعث میشه تا گشتن برای افراد جذاب به نظر بیادش. در ضمن تعامل با کاراکترها باعث میشه تا بشناسینشون ، چون که نقش مهمی توی بازی و پایان آن دارند.

بررسی بازی Elden ring
بررسی بازی Elden ring

گیم پلی بازی Elden ring

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که بازی Elden ring داره ، گیم پلی اون هست که هرکسی رو میتونه به سمت خودش جذب کنه. همین موضوع باعث شده تا داستان جذاب ، دوست داشتنی و البته به شدت ارزشمند به نظربیادش.

به محض اینکه بازی شروع میشه شما باید به میلتون کاراکتر خودتون رو بسازید. این سیستم که درا ختیارتون گذاشته میشه ، این اجازه رو بهتون میده تا تغییرات مختلفی رو روی کاراکترتون انجام بدید.

تازه به دنباله این کار باید یکی از 10 کلاسی که بازی داره رو هم انتخاب کنید. میشه گفت این کلاس ها اوایل بازی زیادی در اختیار شما قرار گرفته اند و یه سری مواقع مثل بازی Astrologer امکان استفاده از جادو که قدرت بالایی هم داره رو هم بهتون میده تا برنده  هر ماموریتی شما باشید.

بررسی بازی Elden ring
بررسی بازی Elden ring

شخصی سازی بازی Elden ring

سیستم ارتقاء کاراکتر که توی بازی Elden ring هستش ، باعث شده تا شما بتونین با استفاده از تغییراتی که روی کلاس خودتون دارید ، یه سری از اون ها رو به کلاس هیبریدی تبدیل کنید و از مزیت های بیشتری برخورد داری بشید.

بزارید راحت تر بگم ، این شمایید که انتخاب میکنید که چجوری با افراد دیگه مبارزه داشته باشید. البته بگم که شخصی سازی کاراکتر فقط مربوط به شیوه مبارزه نمیشه و موارد دیگه ای رو هم مثل سلاح ها و مهارت ها هستش توی خودش داره.

بازی پر از سلاح هایی با مدل های مختلف هستش که میتونید به سلیقه و مهارتتون از بین اونا انتخاب داشته باشید. این وسط به غیر از جادو که مختص کلاس های استفاده از جادوعه ، یه سری مهارت ها هم هستن که برای سلاح های بازی طراحی شده اند.

بررسی بازی Elden ring
بررسی بازی Elden ring

نحوه استفاده از سلاح های بازی Elden ring

توی بازی Elden ring نوع استفاده ازمهارت اینجوریه که هر کدومشون به یه سلاح مخصوص و خاص مختص نمیشن ، و شما میتونید اون هارو روی سلاح های مختلفی امتحانشون کنید.

مثلا شما برای استفاده از یه شمشیر به راحتی دستتون بازه میتوند از مهارت های دلخواه خودتون استفاده کنید. کمپانی فرام سافتور برای اینکه بازیکن های گشت و گذار بهتری توی بازی Lands Between داشته باشن ، از یه اسپریت مونت استفاده کردن.

از همین طریق بازیکن ها میتونستن توی محیط های مختلف گشت و گذار داشته باشن و به نقطه های مختلفی دسترسی پیدا کنن.

البته تورنت فقط به گشت و گذار توی محیط ختم نمیشه و شما میتونید از اون توی مبارزه ها هم استفاده کنید. تازه یه سری از مینی باس ها هم یه جوری طراحی شدن که میتونید توی میدان نبرد هم به کار ببرینشون.

بررسی بازی Elden ring
بررسی بازی Elden ring

سیستم مبارزه های بازی Elden ring

بالاتر گفتیم که توی مبارزه های از مونت استفاده میکنید ، اما باید بگم که یه سری تجربه های لذت بخش و فوق العاده داره که از طراحی خوبی هم برخورد دار هستن. همه بازی وقتی گیم پلی قوی و با کیفیت خودشون رو میتونن نشون بدن که طراحی اون عالی باشه و اوج لذت رو به رخ بکشه.

فرام سافور زمانی که بازی Elden ring  رو بیرون داد ، به همه ثابت کرد که یه مهارت و توانایی زیادی توی ارائه بازی جهان باز داره. یه جهان که هر گوشه از اون یه داستانی رو به نمایش گذاشته.

این رو بدونین که هر چیزی که توی این بازی هست در واقع به قوی تر شدن شما کمک میکنه. وجود دونه به دونه آیتم های بازی باعث میشه تا شخصیت شما از هر نظرارتقاء پیدا کنه و توی همه ماموریت های موفقیت به دست بیاره.

پایان بازی Elden ring

باید این رو بهتون بگیم که شما بدونه گشت و گذار توی بازی  Elden ring هم میتونید به انتهای بازی برسید. در واقع ساختار کلی بازی اینجوریه که یه هدف برای شما در نظر گرفته شده ، که برای رسیدن به اون باید باس های اصلی و زیاد بازی رو از بین ببرید.

این باس های هیچ اولویت بندی ندارن و شما میتونید هرجوری که دلتون میخواد به نقاط مختلف سفر کنید و دمی گادهای ملکه ماریکا رو از بین ببرید. تازه توی این باس ها مسیر یابی بسیار جالب بوده.

توی هر بخش از این بازی Site Grace هایی بوده که بازیکن میتونه بازی رو ذخیره کنه و در کنارش سطحش رو افزایش بده. حتی میتونید تعداد فلاسک ها رو هم تغییر بدید و فعالیت های دیگه ای رو هم به ساختار بازی اضافه کنید.

منابع:

pcgamer

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه