مشخصات سرفیس پرو 3

مشخصات سرفیس پرو 3

با اومدن سرفیس پرو 3 در بازار به عنوان یه تبلت ، انقلابی از سوی شرکت مایکروسافت به پا شد. شرکت مایکروسافت در کنفرانس رونمایی خود به طور واضح به این موضوع که قرار بود تبلت ها جایگزین لپ تاپ ها بشن اشاره کرد.

بعد از آن هم از محصول خودش رونمایی کرد و گفت که این تبلت میتونه به راحتی جایگزین خوبی برای لپ تاپ ها باشه. در واقع باید گفت که اگر شما مشخصات این تبلت رو بدونین ، به این ادعا شرکت میرسید.

از طراحی بگیر ، تا مشخصات ظاهری و فیزیکی و فنی ، باید گفت که سرفیس پرو 3 بسیار شبیه به لپ تاپ ها هستش و میتونه به خوبی با آن ها رقابت کنه. از این رو انتخاب خیلی از کاربرها به حساب میادش و میشه گفت که انتخاب خوبی هم هستش.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی تخصصی سرفیس پرو 4

بررسی سرفیس پرو 3

مشخصات سرفیس پرو 3
مشخصات سرفیس پرو 3

صفحه نمایش سرفیس پرو 3

از اونجایی که شرکت مایکروسافت ادعا کرده که قرار سرفیس پرو 3 جایگزیم لپ تاپ ها باشه ، کاملا طبیعی هست تا با تبلت هایی که تا حالا در بازار دیدید ، فرق داشته باشه و بیشتر نزدیک به لپ تاپ ها باشه.

سرفیس پرو 3 دارای صفحه نمایش 12 اینچی هست که نسبت به تبلت های سایز بزرگ تری داره اما برای اینکه مثل یه لپ تاپ باشه سایز مناسب و استانداری به حساب میادش. درسته که برای حمل و نقل مناسب نیست ، اما برای استفاده کاری عالی به حساب میادش.

داشتن رزولوشن 2160 * 1440 با قابلیت Clear Type Fukk HD تصاویر با کیفیت و شفافی رو ببینید. این اندازه صفحه نمایش نسبت به نسخه های قبلی بیشتر شده و البته این افزایش باعث سنگینی نشده که هیچ ، وزن تبلت رو هم کاهش داده زیرا ضخامت این محصول نسبت به نسل های گذشته خودش کمتر شده است.

ویژگی های سرفیس پرو 3

مشخصات سرفیس پرو 3
مشخصات سرفیس پرو 3

اولین و مهم ترین ویژگی که در سرفیس پرو 3 وجود داره و باعث میشه تا مورد توجه قرار بگیره و از سوی خیلی از کاربرهای انتخاب بشه ، وزن سبکی هست که داره.

البته این کم بودن  وزنی که میگم نسبت به یه تبلت بیشتر هستش اما با توجه به سخت افزاری که داره و نسبت به نسخه های قبلی خودش کمتر شده و رقابتی بی نظیر رو توی بازار به وجود اورده.

در سرفیس های نسخه اول و دوم ، ضخامت آن ها 13 میلی متر بوده ؛ وقتی که شرکت مایکروسافت توجه و استقبال کاربران به این نکته را دید ،  تصمیم گرفت که تمرکز خودش رو در سرفیس پرو 3 در همین بخش قرار بده.

از این رو این نسخه با ضخامت 9.1 میلی متر و وزن 790 گرم وارد بازار شد. سرفیس پرو 3 با پیشرفت هایی که در این مورد داشته ، به یه انتخاب ایده آل تبدیل شده است.

وجود کیبورد در سرفیس پرو 3

مشخصات سرفیس پرو 3
مشخصات سرفیس پرو 3

زمانی که سرفیس های نسخه اول ودوم بیرون اومدش ، کیبوردی به همراه آن ها نبود. همین موضوع باعث شد تا خیلی از کاربرها اعتراض کنند و نارضایتی خودشان را در این مورد نشون بدن.

اما حتی با وجود همه این انتقادهایی که برای عدم کیبورد گفته شد ، شرکت مایکروسافت بازهم به کار خودش ادامه دارد و سرفیس پرو 3 رو در دو مدل بی کیبورد و با کیبورد به بازار ارائه داد.

البته این که میگیم مدل با کیبورد رو هم وارد بازار کرد ، به این معنی نیست که داخل جعبه صفحه کلید هم هست خیر اینطور نیست. کاربرها در صورت تمایل و نیازی که به کیبورد دارن ، میتونن به صورت جداگانه آن را از بیرون تهیه کنن و مثل یه لپ تاپ از سرفیس پرو 3 استفاده کنن.

شاید برات جالب باشه: مشخصات فنی سرفیس پرو 4 مایکروسافت

پایه نگهدارنده سرفیس پرو 3

مشخصات سرفیس پرو 3
مشخصات سرفیس پرو 3

میدونین که تبلت ها خودشون این قابلیت رو ندارن تا بتونن به صورت عمودی بایستن روی میز. برای انجام این کار حتما باید از قاب های جانبی استفاده کرد تا بشه یه پایه ای به عنوان تکیه گاه برای تبلت درست کرد.

سرفیس پرو 3 قابلیتی که داره اینه که در قسمت پشت خودش پایه ای نگهدارنده داره که برای قرار دادن به صورت ایستاده روی میز طراحی شده است. این تکیه گاه که وصل به خود تبلت هست باعث میشه تا دیگه نیازی به قاب های جانبی نداشته باشین.

این پایه موجود در تبلت این اجازه رو به کاربر میده تا در هر زاویه ای که میخواد از  22 درجه بگیر تا 155 درجه ب دلخواه قرار بدید. پس در هر زاویه ای که راحت هستید تبلت رو بزارید و به کارتون برسید.

وجود فن در سرفیس پرو 3

به علت پردازنده های قدرت مند و عالی که در سرفیس پرو 3 استفاده شده است ، وجود فن های باکیفیت و البته قدرت مند برای اینکه بتونن هوا رو به شدت بالا خارج کنن الزامی است.

میدونین که در واقع فن ها نمیزارن تا پردازنده ها در حین کار داغ بشوند و از کار بیافتن. اما این فن ها صدای زیادی دارن که برای یه لپ تاپ شاید طبیعی باشه اما برای تبلت ها نه اصلا طبیعی به حساب نمیادش.

البته که شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که در مدل های بالاتری که ساخته و به بازار ارائه میدهد ، این مشکل صدای فن رو بر طرف خواهد کرد.

لوگو و بدنه سرفیس پرو 3

مشخصات سرفیس پرو 3
مشخصات سرفیس پرو 3

اگر توجه داشته باشید همیشه لوگو مایکروسافت در قسمت وسط جلو تبلت قرار دارد. در  سرفیس پرو 3 این لگو در سمت راست و بالا قرار گرفته. در واقع این تغییر جا به خاطر این است که نشون بده از این تبلت به صورت عمودی باید استفاده شود.

از طرف دیگه وجود بدنه ای از جنس منیزیم باعث شده تا تبلت ظاهری زیبا و جذاب داشته باشه. درضمن این بدنه نقش بسزایی در کاهش وزن سرفیس پرو 3 داشته است. میتونین به راحتی مثل یه لپ تا روی پاتون بزاریدش و به کاراتون برسید.

حافظه داخلی سرفیس پرو 3

سرفیس پرو 3 در مدل های مختلفی ساخته شده است. البته این تفاوت مدل در هیچ کدوم از ویژگی هایی که گفته شد وجود ندارد. تنها مسئله ای که باعث میشه بگیم سرفیس پرو 3 در مدل های مختلفی موجود است ، وجود حافظه داخلی های متفاوتش است.

دو نوع حافظه داخلی داره 64 و 128 گیگابایتی. برای این حافظه ها میتونید از رم 4 گیگابایتی در کنارش استفاده کنید. البته دو مدل دیگه 256 و 512 هم موجود است که برای آن ها باید از رم 8 گیگابایتی استفاده شود.

منابع:

support.microsoft

techradar

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه