انتشار پنجمین بتای مک او اس مانتری 12.3 برای توسعه‌دهندگان

انتشار پنجمین بتای مک او اس مانتری 12.3 برای توسعه‌دهندگان

دنیای تکنولوژی به گونه ای پیشرفت داشته که ما هر روز شاهد شنیدن خبرهای جدیدی هستیم. البته که تمامی این خبرها یه جور شور و شوق رو در همه افراد ایجاد میکنه چون که بر راستای رفع نیازهای کاربران است.

این روزها اپل پنجمین بتای آزمایشی خودش که او اس مانتری 12.3 است برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. این محصول به همراه بتای عمومی منتشر شد که همه علاقه مندان رو خوشحال کرد.

میتونیم بگیم که این نرم افزار بعد از یک هفته انتشار ، تبدیل به چهارمین بتا شده است. آن دسته از توسعه دهندگانی که ثبت نام کرده بودند ، میتوانند بعد از اینکه نسخه جدید بتا رو از طریق مرکز توسعه دهنده اپل خریداری کردن ، نصب و دانلود کنن. این نسخه در Software Update > System > Preference در دسترس همگان هستش.

آپدیت مهمی که اپل انجام داده چیست؟

یکی از اقدامات مهمی که اپل انجام داده ، آپدیت کردن مک او اس مانتری 12.3 اینچ هست که قابلیت یونیورسال کنترل رو داره. این توانایی برای اولین بار در کنفرانس WWDC به همه علاقمندان معرفی شد.

اما بعد از اون انتشارش چند سالی به تاخیر افتاد. یونیورسال طراحی فوق العاده ای داره ، و به شما اجازه میده تا به طور همزمان موس ، ترک پد و کیبورد رو روی چند کامیپوتر مک بوک و البته آیپد استفاده کنید.

بعد از اینکه شما دستگاه هاتون رو با مک او اس مانتری 12.3 و آیپد او اس 15.4 آپدیت کردید ، قابلیت یونیورسال به طور خودکار برای سیستم شما فعال میشه و اجازه میده تا نشانگر مک و کیبورد و البته آیپد براتون به کار بیافته.

قابلیت هایی که مانتری داره

بعد از اینکه شما مانتری 12.3 رو نصب کردید ، اگر هدفونی به مک متصل کنید ، پشتیبانی از فریمور ایرپاد رو هم به دستگاهتون اضافه کردید. همچنین با این کار هر افزونه اضافه ای که در دراپ باکس و وان درایو وجود داشته باشه رو از بین میبرید.

همچنین اپل زبان برنامه نویسی پایتون 3 رو جایگزین زبان برنامه نویسی پایتون 2 کرده است. این کار به همه توسعه دهندگان سیستم ها پیشنهاد میشود. همچنین در آپدیت جدیدی که داشته ، ایموجی های تازه ای هم اضافه شده.

شکلک هایی مثل صورت آب شده ، لب گزنده ، دست های قلبی ، حباب ها ، لوبیا ، صورتی با دهان مورب ، کف دست رو به بالا ، تخم مرغ ، کم شدن باتری ، مرجان ، لوتوس و یه سری ایموجی دیگه که در اختیار شما گذاشته شده.

انتشار پنجمین بتای مک او اس مانتری 12.3 برای توسعه دهندگان

دراپ باکس در ماه گذشته به همه کاربران اعلام کرد که مک او اس مانتری 12.3 ، به طور موقت در مواقعی که فقط فایل های آنلاین اون هم در بعضی از شخص ثالث ها با مشکل مواجه میشه.

البته که این شرکت برای این باکس هیچ دلیل نگفته است ، ولی اینجوری که مشخصه انگار به افزونه های کرنل مربوط میشه که لازمه تا توسط اپل منسوخ بشه.

منبع: macrumors

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه