نسل بعدی مک بوک ایر و مک بوک پرو اواخر ۲۰۲۲ با تراشه M2 از راه خواهند رسید

نسل بعدی مک بوک ایر و مک بوک پرو اواخر ۲۰۲۲ با تراشه M2 از راه خواهند رسید

کمپانی اپل همیشه محصولاتی بیرون داده که در بازار نفر اول بوده و طرفدارها و علاقه مندان بسیار زیادی داشته است. از این رو هر روز اخبار جدیدی از این برند میشنویم که میخواد یه محصول جدید با قابلیت های جدیدی بیرون بده.

البته که علاقه مندان به این برند همیشه منتظر این بودن تا محصولات جدید این برند بیرون بیاد و فورا تهیش کنن. همیشه هم محصولاتی که بیرون داده کیفیت خوبی داشته و سال ها کاربران رو توی هر کاری همراهی میکنه.

حالا این روزا خبر رسیده که انگاری برند اپل میخواد مک بوک ایر و مک بوک پرو خودش  رو با تراشه جدید M2 وارد بازار کنه. میشه گفت که این محصولات اپل میتونه انقلابی توی بازار به پا کنه و دل خیلی ها به راحتی ببره.

گزارش های اخیر مینگ چی کو

تحلیلگر نام آشنا  محصولات اپل که بسیاری از افراد آن را میشناسند ، مینگ چی کو ، حاکی بر آن شده است که نسل بعدی های مک بوک ایر و پرو قرار با تراشه جدید m2 که توی هیچ محصولی از آن استفاده نشده وارد بازار بشه.

در واقع باید بگیم که این تراشه به اندازه قطعه های ام وان قدرتمند بوده و به راحتی از پس همه کارها بر میادش. این موضوع در حالی است که همه شایعات میگه حتما از این تراشه در سری جدید مک بوک ها استفاده میشه.

خب حالا از یه طرف دیگه 9to5Mac با وجود یه سری استناد به منابع ناشناس یه خبرهایی رو اعلام کرده که یه جورایی میشه گفت کاملا متضاد با گفته های مینگ چی کو هستش. یعنی این موضوع باعث شده تا این بین علاقه مندان یه خرده گیج بشن و ندونن که کدوم خبر درسته.

نسل جدید تراشه های اختصاصی اپل

خبری که این روزها میشه گفت حقیقت داره ، اینه که قلب تپنده مک بوک ایر و پرو دوباره طراحی شده است و این سری قرار از قطعه رمز گذاری شده J413 که نسل تراشه های اختصاصی اپل هستش ، در آن استفاده بشه.

در حال حاضر این تراشه با نام Ststen در بین کاربران شناخته شده است و اینجوری که بوش میاد مبتنی بر A15 Bionic هستش. یکی دیگه از مشخصاتی که در M2 ها وجود داره ، هشت هسته ای بودن آن است ، که طبیعتا قدرت خیلی بیشتری نسبت به نسخه های قبلی دارن.

قدرت و پردازش تراشه های M2

M2 تراشه ای هشت هسته ای است که با مدل های مک بوک جدید اپل که دارای قدرت زیادی بوده اند بیرون خواهد آمد. اپل در یک ادعایی جالب اعلام کرده است که میخواهد مک بوک پرو را تنها با نام مک بوک نامگذاری کنه و آن را پایه مدل نوت مک های مک بدونه.

البته این رو هم بگیم که این اولین باری نیست که چنین ادعایی رو میشنویم. این حکایت نشون میده که قرار شاهد تغییرات زیادی توی مک بوک ها باشید در سال جاری باشیم. اما باز هم با این همه تغییر هنوز اسم خودش رو حفظ کرده.

منبع خبر: 9to5mac

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه