4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020

4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020

تکنولوژی هر روز در حال پیشرفته و وسایل و لوزامی تولید میشه که شاید هرگز فکرشم نمیکردین که روزی آن ها باشن. وسایلی که هدف ساخته شدن اونا برطرفی نیاز کاربران و جلب رضایتشون هست.

یه وسیله ایی که با بیرون اومدنش خیلی سر و صدا کرد VR بود. حتی پلی استیشن VR هم تولید شد. این دستگاه شبیه سازی واقعیت ، از وقتی که روی چشم قرار میگرفت با نشون دادن فیلم بازی درست مقابل چشمایه شما اونم به صورت سه بعدی ، شمارو پرت میکرد وسط بازی.

این محصول برای افرادی که همیشه دوست داشتن وسط بازی ساخته شده. البته که تقریبا همه آدم ها باهاش حال میکنن ، اما خب هدف ساخت بیشتر روی اون دسته از افراد بوده. حالا VR وسایل جانبی هم داره تا حس بازی رو خفن تر کنه. در این مقاله سعی داریم تا چهارتا از وسایل جانبی برتر VR در سال 2020 رو به شما بگوییم.

شاید برات جالب باشه: معرفی لوازم جانبی vr پلی استیشن

لوازم جانبی برتر VR ( واقعیت مجازی )

Virtuix Omni

4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020
4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020

یکی از قطعات معدود سخت افزاری برای VR در بازار ، تردمیل Omni – direction است. این تردمیل در واقع این اجازه رو به شما میده تا خیلی راحت و بدون مشکل ، در محیط واقعیت مجازی برای خودت قدم بزنی.

این محصول باعث میشه به غیر از اینکه داری در واقعیت مجازی راه میری ، از تبلی هم دور بشی و یه ذره تحرک و تلاش داشته باشی. Omni به شما اجازه میده تا موقع بازی بدوید ، بچرخین و یا راه برین.

این تردمیل مخصوص VR تمامی حرکت های بازی رو به شما منتقل میکنه. مثلا اینجور که اگه داری توی یه جای خاکی با ماشین حرکت میکنی یا از یه جایی پرت شدی پایین ، با لرزش هایی که زیر پای شما ایجاد میکنه ؛ باعث میشه اون اتفاق رو واقعا حس کنی.

حتی وقتی داری از یه بلندی پرت میشی پایین هم ، Omni زیر پات حرکت هایی میکنه که نشان دهنده معلق بودن شما توی هوا هست. در کل که باید بگم یه بخشی که باعث میشه تا VR به واقعیت نزدیک تر باشه ، همین تردیمل است که حس واقعی رو به کاربر میده.

birdly

4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020
4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020

مورد دومی که در سال 2020 با بیرون اومدنش حسابی برای خودش طرفدار پیدا کرد birdly یا ماشین پرنده است. این محصول یکی دیگر از وسایل جانبی واقعیت مجازی است که مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفت.

میتوان گفت وجود birdly برای دوست داران VR یکی از واجبات به حساب می آید. زمانی که از این ماشین پرنده استفاده میکنین ، احساس میکنید که واقعا در حال پرواز هستین و مثل یه پرنده توی آسمون قرار گرفتین.

این حس که انگار یه پرنده غول پیکر به شما بسته و شده و اجازه میده تاکل شهر رو دور بزنی و از بالا ببینی ، فکر میکنم از بهترین حس های دنیاست. یه تجربه عالی و بسیار شیرین که میشه گفت فقط با این محصول میتونین داشته باشین.

درسته که بازی های زیادی وجود نداره تا بتونی از birdly استفاده کنید ، اما این رو بدونین که واقعا ارزش اینو داره تا شما برای همون بازی های محدود و کم هم این وسیله رو داشته باشید. توصیه میشه حداقل برای یک بار هم شده حتما این ماشین پرنده رو امتحان کن.

حس پرواز ، حسی نیست که کسی دوست نداشته باشه ؛ و البته حسی هم نیست که بتونی به راحتی به دست بیاری. اما با یه عینک واقعیت مجازی و یه ماشین پرنده ، این حس رو میتونی به خودت هدیه کنی.

Sixense Stem

4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020
4 لوازم جانبی برتر vr در سال 2020

سومین موردی که از لوازم جانبی برتر 2020 VR میخوایم بهش بپردازیم ، Sixense Stem هست. بازی های زیادی هست که نیاز داری در آن بدویی ، راه بری ، پرواز کنی ، بپری و موارد دیگه ایی مثل این ها.

باید بگم که برای همه مواردی که بالا به آن اشاره شد ، لوازم جانبی وجود داره که شما میتونین از آن ها استفاده کنین و هدف طراحیشون برای همین کارها است. Sixense Stem یکی از همین لوازم جانبی ها به حساب می آید.

در واقع باید گفت که این محصول یه جور وسیله رد یابی است  که در اطراف پایه مرکزی ساخته شده. یه جورایی از این وسیله برای نظارت روی حرکت دست ، سر و پا استفاده میکنن.

Sixense Stem این اجازه رو به شما میده تا یه واقعیت عالی رو توی هر موقعیتی تجربه ایی کنید. حسی که انگار همین الان ، همین ساعت توی همون مکانی که جلوی چشماتون هست قرار دارین.

این محصول این اجازه رو میده تا خیلی از بازی ها مثل بیس بال رو در مفهوم واقعی تجربه کنی. باور کن حس های و تجربه هایی که با این وسیله جانبی داری ، هیچ جای دیگه نمیتونی داشته باشی.

لباس مخصوص VR

آخرین موردی که در سال 2020 به عنوان وسیله جانبی VR حسابی طرفدار برای خودش پیدا کرد ، کت و شلوار مخصوص VR است. میدونین که لباس به طور کامل همه بدن شما رو پوشش میده.

حالا کت شلوار واقعیت مجازی از زمانی که توی تن شما قرار میگیره ، یه حس خاصی از واقعیت رو موقع بازی برای شما به وجود میاره. فکر کن درست مثل همه لحظه های زندگیت ، موقع بازی هم همه بدنت درگیر شده.

این وسیله آماری مناسب برای همه بدن ها داره. کت و شلواری که واقعیت مجازی کمک زیادی میکنه و حس هایی رو در افراد به وجود میاره که میشه گفت فقط در دنیای واقعی هست.

شما زمانی که کت و شلوار رو تهیه میکنین به همراه اون یک سری اجزای دیگه که شامل ؛ کمربند T 2   ، باند برای هر دو باز ، دو باند پا  و یه جفت دستکش T به شما داده میشود.

تمامی این وسایل برای این است که موقع بازی ، حس های بیشتری به شما داده بشه و همچنین شما خودتون رو به طور کامل در آن محیط حس کنین.

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه