بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟

بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟

این روزها همه به دستگاهی نیاز داریم تا بتونیم کارهایمان رو انجام بدیم. آخه در این دوره ای که قرار دارین تکنولوژی برای انجام هرکاری حرف اول رو میزنه. از این رو همه کاربرها به دنبال اینن که یه سیستم خوب برای خودشون داشته باشن.

شرکت مایکروسافت در سال 2021 با رونمایی از لپ تاپ جدید خودش حسابی توی بازار سر و صدا به پا کردش. اولین نسخه تبلت های مجموعه خانوادگی سرفیس بیرون اومد. بعد از آن با نسخه های جدیدی که از آن بیرون میداد سعی میکرد ایرادهارو برطرف کنه.

در ادامه راه رسید به سرفیس پرو 4 و اون رو رونمایی کرد. درسته که این لپ تاپ نسبت به نسخه سوم ایده آل تر شد بود ام کاملا بی نقص نبود و ایرادهایی داشت. حال توی این مقاله میخوایم به بزرگترین نقطه ضعفی که این سرفیس پرو 4 داره بپردازیم.

آیا سرفیس 4 یکی از نسخه های بی نظیر مایکروسافت است؟

بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟
بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟

سوالی که پیش بعد از ارائه این محصول برای هر فردی ممکنه که پیش بیاد اینه ، آیا سرفیس پرو 4 یکی از نسخه های بی نظیر مایکرسافت است؟ با این که هنوز ایرادهای آن برطرف نشده میتونه جلب رضایت کنه؟

در پاسخ این سوال باید گفت که سرفیس پرو 4 نسبت به نسخه های قبلی خودش حسابی ارتقاء پیدا کرده است ، بنابراین میشه گفت که یکی از نسخه های بی نظیر مایکروسافت به حساب میادش. اما خب نکاتی در این لپ تاپ است که باعث میشه تا به طور کامل رضایت کاربر جلب نشه و برای خریدن آن دچار تردیدهایی بشن.

البته کسانی در روزهای اول به بازار اومدن سرفیس پرو 4 اون رو خریداری کردن در حال استفاده از آن برای کارهای روز مرشون هستن و ناچارن همه هزینه های خرابی آن را هم پرداخت میکنن.

ویژگی های سرفیس پرو 4

بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟
بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟

قطعا هر محصولی که تولید میشه ویژگی هایی داره که باعث میشه کاربرها به سمت اون کشیده بشن. شرکت مایکروسافت با تولید مجموعه سرفیس ها در بخش لپ تاپ حسابی گرد و خاک به پا کرد ، چون این مجموعه از ظاهری زیبا و فریبنده برخورد دار بودش.

البته درسته که این مجموعه قیمت بالایی داشته ، اما با توجه به مشخصاتی که داشتن تونستن به راحتی چشم جهان رو به سمت خودشون جلب کنن. سرفیس پرو 4 نسبت به سه نسخه قبلی ظاهری  زیباتر دارد.

و البته کاملا طبیعی است که لپ تاپ نسبت به نسل های گذشته ارتقاء پیدا کرده باشد. همچنین یکی از ویژگی های خاصی که محضول داره ، وجود یه نمایشگر لمسی ویژه با کاربری جذاب هست و در کنار آن امکاناتی مانند قلم هم داره تا کار کردن لذت بخش بشه.

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی کیبورد microsoft all in one media touch

بزرگ ترین نقطه ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟

وجود ایرادها و ضعف ها در کنار تمام ویژگی هایی که محصولات دارن کاملا طبیعی هستش. مجموعه سرفیس که ساخت شرکت مایکروسافت است ، مجموعه سرفیس ها رو طوری ساخته که رضایت مند برای هر فردی باشه.

اما خب یه مشکل بزرگ در سرفیس پرو 4 وجود داره که باعث صدای خیلی از کاربرها در بیاد و انتقادهای زیادی بشه. این مشکل مربوط به باتی لپ تاپ هستش. از مشکلاتی که باتری این محصول ایجاد میکنه اینه که ممکنه یهویی لپ تاپ در بین کار خاموش بشه و کاربر نتونه دیگه روشنشش کنه.

این موضوع از اهمت خیلی بالایی برخورد داره و یه امر کاملا تخصصی هستش ، اما خیلی از تعمیرکاران از نتوانستن ایراد رو تشخیص بدن و درستش کنن. از طرفی هم باتری دستگاه به طور کامل خاموش نمیشه و ممکن که با باز کردنش به قطعات دیگه هم صدمه وارد بشه و هزینه تعمیرات رو دو برابر کنه.

راه حل موقتی برطرفی ضعف بزرگ سرفیس پرو 4

بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟
بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟

میدانید که در هر محصولی باتری منبع تغذیه آن به حساب می آید. یعنی برای کار کردن انرژی مورد نیاز خودشان را از طریق باتری تامین میکنن. بنابراین به راحتی میشه گفت که از مهم ترین بخش های هر محصولی باتری هست.

سرفیس پرو 4 هم از اونجایی که قرار یه همراه برای انجام کارهای روزمره کاربران باشه ، باید از باتری خوبی برخورد باشه تا بتونه ساعت ها کار کنه که متاسفانه همچین چیزی نیست و بزرگ ترین ایراد این لپ تاپ همین باتریش هست.

زمانی که سیستم یهویی خاموش میشه ، فقط با شک دادن یهویی به باتری میشه اون رو دوباره راه اندازی کرد که این کار هم با دستگاه های پیشرفته انجام میشه. البته این راه حل موقتی هستش و با دوباره شارژ تموم کردن سیستم خاموش میشه.

راه حلی مناسب برای رفع مشکل سرفیس پرو 4

بالاتر گفتیم برای اینکه این مشکل رو به صورت موقتی رفع کنید ، میتونید با دستگاه های پیشرفته به باتری شوک وارد کنید. اما این راه حل شاید برای چند ساعت جواب بده و دوباره خاموش بشه.

برای اینکه بهتره که لپ تاپ رو به تیم تخصصی مایکروسافت بدهید ، زیرا آن ها برای رفع این مشکل لپ تاپ رو باز کرده و یه باتری اصلی و اورجینال در آن قرار میدهند. بعد از تعویض و روشن شدن سیستم ، متوجه این موضوع میشوید که سرفیس پرو 4 مثل روزهای اولش دوباره کار میکنه.

در ضمن با تمام شدن شارژ باتری دوباره میتونین اون رو شارژ مجدد کنید و کارهاتون رو انجام بدین. این یه راه حل اساسی هست که به طور قطعی لپ تاپتون درست میشه.

هزینه بالای تعویض باتری

بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟
بزرگ ترین ضعف سرفیس پرو 4 چیست؟

خیلی از کاربرها باتری سرفیس پرو 4 را تعویض نمیکنن و یا با دونستن این ایراد به طور کل از خرید آن صرف نظر میکنن. این علت فقط به خاطر هزینه بالایی که سرفیس داره هست.

هم بابت تهیه آن باید مبلغ زیادی پرداخت کرد و هم تعویض باتری آن هزینه زیادی را به وجود میاره. از این رو این مسائل باعث شده تا سرفیس پرو 4 به یه لپ تاپ لاکچری گرون قیمت تبدیل بشه.

در کل که باید گفت درسته که این لپ تاپ خیلی خوب و زیبا هستش اما برای کسی که نمیتونه هزینه تعویض باتری رو بده ، بهتره که کلا تهیه نکنه. التبه افرادی هم که توانایی پرداخت آن را دارن ، با توجه به مشکلی به این بزرگی بعید میدونیم سراغ این محصول بیان.

منابع:

pcworld

answers.microsoft

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 4 دیدگاه
ارسال دیدگاه