چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟

چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟

خرید اکانت قانونی بازی به گیمر ها این اجازه رو داد که بتونن به راحتی هر بازی که دلشون میخواد رو تهیه کنن و حسابی سرگرم بشن. البته دنیای بازی ها انقدر بزرگ که همیشه خدا گیمر ها موقع انتخاب و دانلود بازی حسابی گیج میشن.

اما خب وقتی که شما خرید کنسول بازی دارید ، قطعا یکی از نیازاتون این میشه که بازی های خفن و خوب بخرین. یکی از بازی های خیلی خوبی که حسابی برای خودش طرفدار جمع کرده ، بازی Deathloop هستش.

این بازی ویژگی هایی داره که باعث شده تا به شدت مورد استقبال گیمرها قرار بگیره ؛ ام شاید خیلی ها اصلا ندونن چرا Deathloop بهترین بازی 2021 شده. ما میخوایم توی این مقاله همین موضوع رو برای شما روشن کنیم. البته دلایل زیادی داره که میخوایم به صورت باز به همش بپردازیم.

چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟
چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟

داستان بازی Deathloop

اولین ویژگی و بزار بگیم مهم ترین ویژگی بازی Deathloop داستان اون هستش که محرک اصلی بازی به حساب میادش. روایت داستانی این بازی درست مثل الماس میدرخشه.

روایت داستان این بازی در واقع توهمات یا بگیم خاطره های کولت هست که روی دیوار ها و مدارکی که توی جزیره پخش شده هستش. البته باید بگیم که شما دیالوگ های زیادی توی بازی نمیبینید.

از طریق رادیو یه سری دیالوگ ها که بین جولیانا و کولت بوده در حال پخش شدن هست که در واقع روایت داستان رو میگن.

از یه طرفی هم نویسندگی هوشمندانه و صدا پیشگی حرفه ای بازی Deathloop باعث شده تا شما هیچوقت توی جزیه احساس تنهایی نکنید.

یه جورایی همش درحال کشف کردن یه نقطه ناشناخته دیگه ، یه تیکه دیگه از پازل بازی هستید. این ماجراجویی حسابی شما رو سرگرم میکنه و پای بازی میشونتتون.

چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟
چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟

حس سردرگمی که بازیDeathloop  بهتون میده

شاید زمانی که جزیره بلک ریف داره به شما معرفی میشه ، یه خرده گیج بشید و ندونید ک اصلا داستان چیه و همه چیز براتون پیچیده به نظر بیادش. اما بزار یه چیزی رو بگم که شما هم بدونید ، خود سازندگان بازی میخواستن که این حس سردرگمی در شما ایجاد بشه.

وقتی که وارد بازی میشی ، اولش هیچ ایده ای نداری که کجا میخوای بری و چیکار باید انجام بدی. تنها راهنمایی که شما دارید که در واقع باید بگیم یکی از بخش های مهم بازی به حساب میادش ، مکالمه هایی است که کولت با خودش داره.

این ویژگی های هیچوقت نمیزاره شما توی بازی احساس تنهایی کنید. این رو هم بدونید که هر چقدر با خودتون روراست باشید ، در واقع به شخصیت پردازی کولت بیشتر کمک کردید. پس حسابی تمرکزت رو بزار روی دیالوگ های کولت تا بدونی باید چیکار کنی و کجا باید بری.

چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟
چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟

گره های بازی Deathloop

کولت که شخصیت بازی Deathloop هستش ، اوایلش خودشم نمیدونه باید چیکار کنه و حسابی سردرگم هستش ، اما هرچی بیشتر توی بازی پیشروی کنی ، گره های بازی یکی یکی برات باز میشه و توانایی های خودت رو میشناسی.

شما هی توی جزیره پیش روی میکنی و جلو میره ، که رازهای بیشتری هم برات روشن میشه که بلک ریف در خودش نگه داشته. وقتی بازی به سمت جلو میره ، در واقع براتون جدی تر میشه. این رو هم بدونید که برخورد ساکنین جزیره هم با شما جدی تر خواهد شد.

یه آزادی عمل خاصی هم توی بازی داری که همین موضوع باعث جلب رضایت گیمر میشه. این رو هم بدونید که روش درست برای بازی کردن در واقع راهی هستش که بازیکن توی بازی اون رو طی میکنه و جلو میره.

چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟
چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟

هدف شما در بازی Deathloop

شما الکی به این بازی فرستاده نشدید ، هدف شما از اومدن به این بازی کشتن هشت نفر مهم از جزیره اونم توی یک روز و از بین بردن حلقه زمانی آن ها است. این که از چه راهی و به چه نحوی میخوای این هشت نفر رو توی یه روز بکشی و حلقه زمانیشون رو از بین ببری ، دیگه به خود شما بستگی دار.

در ضمن شما میتونید همه هدف های بازی رو از بین ببرید و به هرجای این جزیره که دلتون میخواد برید. یه بخشی از فعالیتی که شما دارید پیدا کردن سرنخ ها و آپگرید کردن قدرت هاتون هستش. این رو هم بدونید که هرچه بیشتر در جزیره بگردید ، در واقع بیشتر با عناصر ناشناخته آن آشنا میشید و آروم آروم جواب همه سوالاتتون رو میگیرید.

گیم پلی بازی Deathloop

گیم پلی بازی Deathloop عالی هستش. یه بازی مخفی کاری که سبک مترویدوانیا رو داره. شما وقتی که میرید و یکی از دشمنان رو میکشید ، دیگه نباید منتظر جریمه باشید چون هیچ چیزی براتون در نظر گرفته نشده.

برای اینکه باید همه دشمن ها رو توی یه روز بکشید ، هیچ کدوم از افراد نمیمیرن در واقع شما فقط روز اونارو کوتاهتر کرده اید. بازی شما به روش های مختلف خشونت اعمال میکنه و به شما اجازه میده تا با استفاده از راه های زیاد ، افراد مهم جزیره رو از بین ببرید.

آماده باشید چون توی هر روز از شبانه روز شما باید منتظر یه رفتار خاص باشید. این رو هم بدونید که هیچ محدودیتی برای کشتن افرادی که سر راهتون سبز میشن ندارید و میتونید آزادانه اوناره رو از بین ببرید.

چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟
چرا بازی Deathloop بهترین بازی سال ۲۰۲۱ است؟

گرافیک بازی Deathloop

یکی از معیارها مهم توی هر بازی که باعث میشه تا گیمر ها به سمت اون جذب بشن ، گرافیک بازی ها هستش. وقتی که تازه وارد Deathloop میشی ، در واقع یه اثر پر زرق و برق رو نمیبینید ، اما این دلیل نمیشه که بازی گرافیک پایینی داشته باشه.

جزیره بلک ریف با طراحی فوق العاده ای که داره ، کاملا حس و حال دهه شصت رو به وجود میاره. البته در طراحی ساختمان ها ، آینده نگری رو به خوبی میتونید ببینید که این از هوش قوی هست که طراحان داشته اند.

البته این که حس و حال دهه شصت به وجود بیارن تنها هدف طراحی نبوده ، شما وقتی به جزئیات بازی دقت کنید ، میبینید همه چیز درست مثل واقعیت هستش. کافی فقط یه نگاه به محیط داشته باشی تا به خوبی اون رو بشناسید. همه چیز در بازی فوق العاده به نظر میادش.

منابع:

gamespot

gamesradar

pcgamer

نرگس شیدا
ارسال دیدگاه