بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

وجود یه سری مشکلات و نقاط ضعف یه جورایی توی هر بازی هست. اصلا انگار باید نباشه ، که اگه این مشکلات وجود نداشته باشه ، اون بازی ممکنه که هر کاربری رو به شک بندازه آخه عادت شده وجود ایرادها.

بازی اساسین کرید اوریچینز درسته که یه بازی معروف و دوست داشتنی بین خیل از گیمرها هست ، اما خب با این وجو باز هم دچار یه سری مشکلات فنی هست که به چشم میخوره.

بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز
بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

 این رو بگم که این به این معنی نیست که بازی جذابیت نداره و مورد قبول نمیتونه قرار بگیره. انتشار مداوم این بازی باعث شد تا با فراز و نشیب های زیادی رو به رو به ، یوبیسافت ها هم یک سال به این بازی استراحت داد.

 در سال 2015 این شرکت باز هم یه نسخه از این بازی رو ارائه داد. ریشه های این بازی این بار در نام دیگر جای گرفت ، همونجایی که برمیگرده به 49 سال قبل از میلاد مسیح. یه جایی که پیشینه ایی چند ساله داره وهنوز که هنوزه ، باستان  شناس های زیادی رو پذیراست. پس آماده اید تا یه سفر به تاریخ داشته باشیم در صورتی که یکی از نقش های اصلی سفر شما هستید؟

شاید برات جالب باشه: نقد و بررسی بازی nfs heat

نقد و بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز
بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

داستان بازی اساسین کرید اوریچینز

اگه بخوایم یه داستان کلی از اساسین کرید اوریچینز بگیم ، باید بگم که این بازی ترکیبی از نفرت ،احساسات ، خیانت و عشق است. یه پکیج کامل  از مشکلاتی که در زندگی خیلی ها پیش میاد.

شما در نقش بایک که در منطقه سیوا زندگی میکنه ، حالا باید یه سفری به مصر داشته باشه ؛ جایی که یه غوغایی به اسم Order of the Ancients یه غوغایی به پا کردن که خون همه جارو گرفته.

حالا بایک باید به عنوان یه مجای یا همون محافظ فرعون به مصر بره و از مردم اونجا محافظت کنه. بازی در واقع حالت پیوسته ایی دارد به ویژه در زمینه شخصیت پردازی. مثل همه نسخه های دیگه ، این بازی در طول داستان تونسته ارتباط لازم رو بین بایک با شخصیت های دیگه حفظ کنه.

تو طول بازی بین اعضای گروه Order of the Ancients و مردم شهر  حرف های زیادی رد و بدل میشه ، و شما باید به عنوان یه شخصی که محاف مردم هست ، راه حل های خوبی رو پیش رو بگیره.

بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز
بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

شما به هرکدوم از مرحله های این بازی ورود داشته باشید ، یه میان پرده قوی با یه موسیقی زیبا خواهید دید. این میان پرده ها نشان دهنده روایت های شخصیت ها در غم وانبوه و یا کینه و نفرت و عشق و خیانت است که به نمایش گذاشته میشه.

داستان با سفری که در زمان داره ، سعی کرده هم تازگی داشته باشه و هم جذابیت خودش رو برای کاربران حفظ کنه. شما در طول داستان افرادی مثل کلئوپاتراست ، ژولیس سزار و بطلمیوس رو ملاقت میکنید ، و البته روایت های آن ها رو هم میشنوی هم میبینی.

همکاری کلئوپاتراست با ژولیس برای از بین بردن برادرش بطلمیوس و همچنین شیوه درگیری بایک با همسرش آیا بسیار روایتی جذاب و دوست داشتنی است که به نمایش گذاشته میشود.

داستان بازی به طور کامل شما رو با خودش همراه میکنه و یه جاهایی با وجود گریه های یه مادر انقدر قلبتان را به درد میاره که ممکنه شما هم با آن مادر به گریه بشینین. البته یه جاهایی هم با ترکیدن یه مغز فاسد شما رو همراه خودش میکنه.

شاید برات جالب باشه: همه چیز درباره far cry 6

گیم پلی بازی اساسین کرید اوریچینز

بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز
بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

یوبیسافت در نسخه های قبلی مانور زیادی رو مکانیزم بازی گذاشته بود. حالا در بازی اساسین کرید والهالا اوریچینز ، یه سری سیستم های جدید و فواید بهتری برای مبارزه داره که بازیکن از آن بیشتر لذت ببره.

درخت مهارت برای شخصیت بایک در این نسخه از بازی هم وجود داره ، با این تفاوت که این بار در این درخت شاهد ، پیوستگی هایی بین مهارت های بایک هستید. از سوی دیگه در مبارزه ها به اضافه شدن سپر ، شرایط مبارزه خیلی سخت و دشوار شده.

حالا الان با وجود سپر باید از ضربات دشمنان دوری کنی و سعی کنی با این روش آن ها رو شکست بدی. اینجاست که اگه تفاوت بین سطح شما با دشمنتون زیاد باشه نمیتونید برنده میدون باشید و باید با انجام مبارزه های فرعی سطح خودتون رو بالا ببرین.

گیم پلی این بازی به گونه ایی است که انواع و اقسام حیوانات مختلفی رو نشون میده ، که این مورد خیلی شبیه به نسخه سوم بازی هست. میتونین از پوست حیوانات برای ارتقاء لباس های خود استفاده کنید.

بازی از نظر سلاح ها دارای تنوع بالایی است و شما با ورود به هر قسمت از نقشه و رفتن به هر کدوم از منطقه های مصر ، سلاح های جدیدی رو برای خودتون باز میکنین. اینم بگم که سیستم ارتقاء بازی دارای بالانس خیلی خوبی است تا بتونین با سطح دشمناتون برابری کنین.

بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز
بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

ویژگی های بازی اساسین کرید اوریچینز

جذاب ترین نکته ایی که در بازی اساسین کرید والهالا اوریچینز هست ، سفر در زمانه که شما با این قابلیت میتونین بین شخصیت ها سوئیچ کنین. در جریان بازی یه فرصت خیلی خوب برای کنترل آیا همسر بایک هم پیدا خواهید کرد.

به خاطر اینکه میخواید DNA آیا را کشف کنید ، بازی این اجازه رو میده تا داستانش یه سفری داشته باشید. یه سری نبرد های دریایی هم داری که میتونی توی این مبارزه ها ، تک به تک کشتی هارو غرق کنی و از بین ببری.

همین تغییرات باعث میشه تا روند بازی تغییر کنه و با یه گیم پلی جذاب رو به رو باشی. اوایل بازی کنترل کردن Senu عقاب بایک خیلی سرگرم کننده و جذاب هست ؛ اما به مرور زمان تکراری میشه و از اون فقط برای پیدا کردن اهداف خودتون استفاده میکنید.

بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز
بررسی بازی اساسین کرید اوریجینز

ماموریت های بازی هم چند بخش دارند که شما در طول بازی شاهد تفاوت هایی بین ماموریت های فرعی و اصلی هستین. شاید وجود یه سری الگوریتم ها باعث تکراری شدن ماموریت های بشه.

این رو هم بدونین که در روند بازی ، مخفی کاری نقش اساسی رو داره. به لطف رومی ها میتونین به راحتی پشت ارابه های آن ها پنها بشین و به مقصد برسین. بازی هم پر از سلاح های متنوع است که میتونی ارتفائشون بدی و مبارزه های خوبی داشته باشی.

یه نکته دیگه وجود سیستم روز و شب است که تاثیر اون رو روی زندگی ان پی سی ها میبینین.

منابع:

ign

polygon

نرگس شیدا
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه